Cooler Master: MasterBox MB600L V2 wkracza na salony
Subtelna i przestronna obudowa Cooler Master MasterBox MB600L V2 trafiła już do sklepów. Za szczotkowanym frontem kryją się pokaźne wloty powietrza i przestrzeń na wydajne komponenty. Producent przygotował cztery wersje, które mają pozwolić użytkownikom na wybór najbardziej optymalnej konfiguracji.
Nowa wersja “sześćsetki” wyraźnie czerpie z mniejszego modelu MB400L. Tu jednak jest miejsce na pełnowymiarowe płyty ATX. W wybranych wersjach zmieszczą się też napędy 5,25”. Każdorazowo przód obudowy jest wykonany ze szczotkowanego aluminium i ma dyskretne, transparentne logo producenta. Po zainstalowaniu wewnątrz podświetlanego wentylatora, mieni się, ożywiając stonowany front konstrukcji.
Obudowa Cooler Master MasterBox MB600L V2 posiada siedem slotów na karty PCIe i pozwala na montaż coolerów procesora o wysokości do 161 mm. Do tego można dołożyć sześć kolejnych śmigieł, a utrzymanie wnętrza w czystości mają ułatwić zainstalowane filtry przeciwkurzowe. W wersjach z zatoką 5,25” da się zamontować trzy chłodnice cieczy, przy czym największa nie powinna mierzyć więcej niż 360 mm. Jest też miejsce na kartę graficzną o długości do 400 mm i 180-milimetrowy zasilacz.
Modele bez miejsca na napęd optyczny są nieco mniejsze. Karta graficzna może tam mieć nie więcej niż 350 mm, a zasilacz maksymalnie 160 mm. Fani chłodzeń wodnych powinni wybierać spośród radiatorów o długości do 280 mm. Zainstalowane wewnątrz komponenty da się wyeksponować poprzez okna ze szkła hartowanego lub ukryć za stalową ścianką. Funkcjonalność uzupełnia panel I/O z dwoma portami USB typu A (3.2 Gen 1) i gniazdem audio typu combo.
Obudowa Cooler Master MasterBox MB600L V2 jest już dostępna w polskich sklepach. Jej ceny nieznacznie różnią się w zależności od wybranego wariantu. Każdorazowo oscylują jednak w okolicach 300 zł.
Dane techniczne:
- model: MasterBox MB600L V2
- format: midi tower
- wymiary
- wersja z zatoką 5,25”: 460,5 x 204 x 455,3 mm
- wersja bez zatoki 5,25”: 405,5 x 204 x 455,3 mm
- materiał: stal i tworzywa sztuczne, szkło hartowane (w wersji z oknem)
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 161 mm
- maks. długość karty graficznej:
- w wersji z zatoką 5,25”: do 400 mm
- w wersji bez zatoki 5,25”: do 350 mm
- maks. długość zasilacza:
- w wersji z zatoką 5,25”: do 180 mm
- w wersji bez zatoki 5,25”: do 160 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 2
- liczba zatok 2,5/3,5”: 2
- liczba zatok 5,25”: 1 (w wersji z wymienioną zatoką)
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 1 x 120/140 mm na górze
- 3 x 120 mm lub 2 x 140 mm z przodu
- 1 x 120 mm z tyłu (fabrycznie zainstalowany)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- w wersji z zatoką 5,25”:
- do 240 mm na górze (maks. wysokość 32 mm)
- do 360 mm z przodu
- do 120 mm z tyłu
- w wersji bez zatoki 5,25”:
- do 240 mm na górze (maks. wysokość 32 mm)
- do 280 mm z przodu
- do 120 mm z tyłu
- w wersji z zatoką 5,25”:
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB-A 3.2 Gen 1
- 1 x audio typu combo
- filtry przeciwkurzowe: tak (przód, góra, dół)

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.