Cooler Master MM712 – nowa, ultralekka mysz w ofercie producenta
Firma Cooler Master podczas ostatniej konferencji Cooler Master Summit pokazała ciekawą mysz MM712, która przyciągnęła uwagę m.in. ultralekką konstrukcją oraz prostym designem. Po wielu miesiącach oczekiwania produkt w końcu doczekał się premiery.
Cooler Master MM712 to gamingowa mysz o niskiej wadze (do 59 g), która w porównaniu do modelu MM711 cechuje się prostą konstrukcją bez dziur w obudowie. Ważna cechą produktu jest hybrydowa łączność z komputerem, co oznacza, że użytkownik sam wybiera sposób w jaki chce podłączyć mysz. Dostępna jest łączność przewodowa za pomocą miękkiego i elastycznego złącza z końcówką USB-C, a także bezprzewodowa w systemie 2,4 GHz lub Bluetooth 5.1 (przy efektywnym zasięgu do 10 m). Warto w tym miejscu dodać, że na pokładzie znalazła się bateria o pojemności 500 mAh, która ma zapewnić do 181 godzin pracy przy połączeniu przez Bluetooth i do 80 godzin przy połączeniu bezprzewodowym 2,4 GHz (z wyłączonymi diodami LED).
Mysz została wyposażona w czujnik optyczny Pixart PAW3370 o rozdzielczości 19 000 DPI, który ma zapewniać minimalne opóźnienia, płynną pracę oraz wysoką dokładność. Warte uwagi są także dwa mikroprzełączniki optyczne (w obu przyciskach L/R), które wykorzystują czujniki laserowe. Oznacza to niemal natychmiastową reakcję, z wejściem, które rejestruje się niemal trzy razy szybciej względem przełączników mechanicznych. Co więcej, brak ruchomych części oznacza również minimalne zużycie przełączników. Gracze powinni docenić też nowe, ulepszone ślizgacze z materiału PTFE, które mają gwarantować szybki ślizg i wysoką trwałość. Dodatkowo mysz posiada efektowne podświetlenie LED RGB, które można dostosować w czasie rzeczywistym za pomocą kombinacji klawiszy lub oprogramowania MasterPlus+.
Mysz Cooler Master MM712 została wyceniona na kwotę ok. 350 zł. Produkt trafi do sprzedaży w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym.
Szczegółowa specyfikacja produktu znajduje się tutaj: https://summit.coolermaster.com/chronos/gaming/mm712/
Dodatkowe materiały oraz zdjęcia do pobrania tutaj: https://coolermaster.egnyte.com/fl/OYcvQAhUC2#folder-link/Cooler%20Master/2.%20Peripherals/Products/2.%20Mice/MM%20Series/MM712

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.