Komunikaty PR

Corning zaprasza na spotkania z ekspertkami podczas Women in Tech Summit

2020-11-24  |  12:20
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Warsztaty rozwijające kompetencje techniczne oraz miękkie, Tech-Talki, sesje mentoringowe, doradztwo w zakresie budowania kariery oraz inspirujące wystąpienia prowadzone przez najlepsze ekspertki w swoich dziedzinach. Wszystko to i wiele więcej czeka na uczestników III edycji Perspektywy Women in Tech Summit. Wśród prelegentek wystąpią m.in. specjalistki z Corning, w tym Joanna Polus i Katarzyna Pakuła-Nockowska, absolwentki Politechniki Łódzkiej. Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ tegoroczna edycja odbędzie się online w dniach 8-9 grudnia. Darmowe wejściówki dla studentów dostępne są na stronie: https://womenintechsummit.pl/

Perspektywy Women in Tech Summit to największe tego typu wydarzenie w Europie, skupiające ekspertki, liderki i znane osobowości z obszaru IT, nauki, biznesu i nie tylko. Celem konferencji jest stworzenie platformy do spotkań, wymiany wiedzy i wzajemnych inspiracji dla utalentowanych kobiet z całego świata. Podczas tegorocznej edycji zostaną poruszone tematy związane m.in. z bezpieczeństwem danych oraz wpływem nowych technologii na zmiany klimatyczne, edukację czy globalne kryzysy.

W tym roku wiedzą i doświadczeniem podzielą się ekspertki z Corning – firmy, która w Polsce działa w podłódzkim Strykowie i aktywnie wspiera rozwój kobiet na inżynieryjnych stanowiskach. Dzięki pracy w tej międzynarodowej organizacji kobiety korzystają m.in. z globalnych programów, takich jak: Female Talent Pool czy Corning Professional Women's Forum. Perspektywy Women in Tech Summit to świetna okazja, aby przyjrzeć się bliżej ich pracy.

Pełna lista prelegentek z Corning:

  • Merrion Edwards z wystąpieniem: „Opening Doors – the Power of a STEM Foundation”
  • Vanesa Diaz z prelekcją: „What is all this fuss about 5G technology?”
  • Joanna Polus i Katarzyna Pakuła-Nockowska z warsztatem: „The Glass Age – topologies and elements of fiber optic telecom networks”
  • Marieke Van De Koolwijk i Franziska Wienholz z warsztatem: „Delivering solutions that enable life-changing, life-saving medicine”

Podczas konferencji Corning zachęca też do odwiedzenia wirtualnego stoiska, na którym będzie można dowiedzieć się więcej m.in. na temat możliwości rozwoju w międzynarodowej firmie.

W Corning projektujemy i produkujemy kable światłowodowe, czyli jedną z najnowocześniejszych technologii, dzięki której miliardy ludzi na całym świecie mogą korzystać z internetu. Do naszego zakładu w Strykowie przez cały czas poszukujemy utalentowanych inżynierów i inżynierek. Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach i wystąpieniach naszych ekspertek. Reprezentantki Corning poza tym, że poruszają interesujące tematy, to są świetnym przykładem pokazującym budowanie kariery w środowisku inżynieryjnym  mówi Aleksandra Karpińska, EMEA Talent Acquisition Manager w Corning.

 

Wydarzenie będzie trwało od 8 do 9 grudnia. Aby wziąć udział w nim udział wystarczy zarejestrować się na stronie: https://womenintechsummit.pl/  

Bilety dla studentów kierunków inżynieryjnych i IT są bezpłatne, ale ich liczba jest ograniczona!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja Sony o technologiach chmurowych! Biuro prasowe
2024-03-28 | 10:30

Sony o technologiach chmurowych!

Cloudsourcing Storytelling to cykl podcastów przygotowany przez Sony. W każdym odcinku eksperci i twórcy rozmawiają o tym jak wykorzystać technologie chmurowe do szybszej i
Telekomunikacja Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G
2024-03-27 | 01:00

Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G

STARTUJE PIERWSZA W POLSCE AKADEMIA 5G Akademia 5G to pierwszy w Polsce kompleksowy cykl edukacyjny poświęcony automatyzacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii 5G. To
Telekomunikacja Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem
2024-03-14 | 09:00

Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem

220 milionów kroków wystarcza by trzykrotnie okrążyć ziemię. Właśnie taki dystans w 2023 roku przemierzyli pracownicy firmy Nexera, którzy od kilku lat, w ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.