Czas na własne mieszkanie z Bezpiecznym kredytem 2%. Nowa promocja od Murapolu
Zakup pierwszego mieszkania to dla wielu osób, szczególnie młodych, spore wyzwanie. Rozwiązaniem tego problemu ma być nowa rządowa propozycja – program Pierwsze Mieszkanie. Jego elementem jest Bezpieczny kredyt 2%, system dopłat do kredytu hipotecznego. Dla wszystkich zastanawiających się nad zakupem własnego M w ramach rządowego programu, Grupa Murapol przygotowała promocyjną pulę 222 nowoczesnych mieszkań z pakietami bonusów, które kwalifikują się do Bezpiecznego kredytu 2%.
Wybierając lokal objęty lipcową akcją, można nie tylko czerpać korzyści wynikające z programu Bezpieczny kredyt 2%, ale otrzymać również pakiet bonusów o wartości sięgającej nawet 136 tys. zł! W jego skład może wejść rabat w cenie, smart home w wersji premium i nawet 2 miejsca postojowe zewnętrzne lub w hali garażowej. Mieszkania z promocyjnej puli dostępne są w ramach 20 inwestycji zlokalizowanych na terenie 13 miast: Bielska-Białej, Bydgoszczy, Chorzowa, Gdańska, Gliwic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Siewierza, Sosnowca, Torunia, Tychów i Wrocławia.
- Bezpieczny kredyt 2% wywołał niemałe poruszenie na rynku nieruchomości. Na jego start czekało wiele osób, co nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że w obecnych czasach zakup pierwszego mieszkania lub domu dla wielu osób jest marzeniem trudnym do zrealizowania. Choć program ruszył dosłownie kilka dni temu, to eksperci już przewidują, że wzbudzi on ogromne zainteresowanie. W ramach naszej aktualnej akcji promocyjnej stawiamy do dyspozycji klientów pulę 222 lokali kwalifikujących się do Bezpiecznego kredytu 2%, do których dodajemy pakiety bonusów. Osoby, które zastanawiają się nad zakupem swojego pierwszego M w ramach programu powinny się jednak pospieszyć – z każdym tygodniem liczba dostępnych mieszkań będzie z pewnością ulegać uszczupleniu – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Nowy rządowy program ma umożliwić zakup mieszkania lub domu, ale też budowę lub dokończenia budowy domu jednorodzinnego. By zakwalifikować się do Bezpiecznego kredytu trzeba spełnić jednak kilka wymogów. Z programu będą mogły skorzystać tylko osoby do 45. roku życia. Kredyt przez pierwsze 10 lat okresu kredytowania będzie miał oprocentowanie 2% plus marżę i prowizję banku (jeśli jest przez bank pobierana). Zasadniczo z dopłaty mogą skorzystać tylko ci, którzy nie mają i w przeszłości nie posiadali mieszkania, domu ani też spółdzielczego prawa do lokalu. Kwota, na którą można otrzymać kredyt to maksymalnie 500 tys. zł. Jeśli gospodarstwo domowe jest prowadzone przez małżonków lub w jego skład wchodzi minimum jedno dziecko, to kwota kredytu może wynieść do 600 tys. zł. Jak każdy kredyt hipoteczny, ten również wymaga zdolności kredytowej i wkładu własnego o wysokości ustalonej przez dany bank.
Listę lokali w promocji i wartość pakietu bonusów przypisanych do poszczególnych mieszkań objętych akcją można poznać wypełniając formularz kontaktowy na stronie internetowej dedykowanej kampanii.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.