Dassault Systèmes organizuje AirXperience 2021
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Dassault Systèmes organizuje AirXperience 2021, wirtualne wydarzenie dotyczące najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie przemysłu lotniczego i obronnego. Konferencja online odbędzie się 22-25 czerwca 2021r. W obliczu rosnących oczekiwań klientów i coraz większej złożoności programu lotniczego, innowatorzy z branży dążą do zapewnienia zoptymalizowanych, bezpiecznych i zrównoważonych środków transportu. Konferencja będzie doskonałą okazją do spotkania z liderami branży, którzy podzielą się wskazówkami dotyczącymi sposobu osiągnięcia wyższej efektywności i konkurencyjności przez firmy z branży lotniczej.
Eksperci z firm: Airbus Defence and Space, Hemeria, Liebherr, Sogeclair, Spirit AeroSystems i ThrustMe wraz z Davidem Zieglerem, wiceprezesem ds. przemysłu lotniczego i obronnego w Dassault Systèmes, wezmą udział w sesjach na żywo poświęconych łańcuchowi dostaw w branży lotniczej, obronności i przemyśle kosmicznym. Sesje będą dotyczyć zagadnień związanych z transformacją cyfrową i platformami cyfrowymi, jak 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes, które oferują nowe sposoby konceptualizacji, projektowania, produkcji, testowania, certyfikacji i utrzymania nowych pojazdów powietrznych i kosmicznych.
Sesje będą poruszać następujące tematy:
- Przekształcenie łańcucha dostaw w przemyśle lotniczym i kosmicznym z modelu silosowego w sieć wartości, aby zwiększyć transparentność i usprawnić współpracę między organizacjami i lokalizacjami.
- Szybsze i dokładniejsze podejmowanie decyzji, zintegrowane planowanie misji, zwinność i inteligentne rozwiązania z zakresu proaktywnego utrzymania w firmach obronnych.
- Przemysł kosmiczny: skrócenie czasu opracowywania rakiet i satelitów; uzyskanie odpowiedniej jakości za pierwszym razem przyczyni się do udanych startów i operacji w kosmosie.
W programie znajdą się również referencje od klientów Dassault Systèmes, w tym Ball Aerospace, Korea Aerospace Industries, MTorres, Spirit AeroSystems i Turkish Aerospace Industries. Przedstawiciele wymienionych firm opowiedzą, w jaki sposób wykorzystują platformę 3DEXPERIENCE do przyspieszania innowacji oraz poprawy wydajności i elastycznej produkcji.
Więcej informacji na temat AirXperience 2021: https://events.3ds.com/airxperience-2021

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.