Komunikaty PR

Deficytowy zawód na Targach Edukacji i Pracy w Białymstoku

2022-03-26  |  09:43
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania kan ( 0.02 MB )

„Ruszył nabór do I klasy, uczącej zawodu w ramach projektu „Szkoła KAN”, w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku. Ofertę szkoły i pracodawcy można było poznać podczas marcowych Targów Edukacji i Pracy.

"Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych” to zawód deficytowy na podlaskim rynku pracy. Na jego naukę w kolejnej już klasie, pod patronatem białostockiej firmy KAN szanse będzie miało ok. 60 uczniów. Nauka zawodu realizowana jest w Branżowej Szkole I st. Nr 9, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2. Podczas ostatnich Targów Edukacji i Pracy na Stadionie Miejskim w Białymstoku była okazja, by – przy jednym stoisku - zapoznać uczniów kończących szkołę podstawową, zarówno z ofertą szkoły, jak i przyszłego pracodawcy.

- Targi to tylko jedna z form promocji klasy patronackiej i nauki zawodu na tym deficytowym kierunku – mówi Wiesław Kalinowski, kierownik kształcenia praktycznego w ZSZ Nr 2. – Nasi nauczyciele i uczniowie odwiedzają też osobiście szkoły podstawowe na Podlasiu, pokazując m.in. na filmach video, jak wygląda nauka zawodu, także od strony praktycznej - zarówno w szkolnych pracowniach warsztatowych, jak w prawdziwych warunkach u pracodawcy, czyli w halach firmy KAN. A taka praktyczna nauka zawodu to kluczowy element tzw. kształcenia dualnego, łączącego teorię z praktyką - dzięki takim zajęciom w przyszłości uczniowie bezproblemowo odnajdą się w nowym miejscu pracy.

Prócz praktycznej nauki zawodu, prowadzonej przez specjalistów – praktyków, firma KAN – jako patron klasy, zapewnia też uczniom atrakcyjny program stypendialny, a absolwentom gwarancję pracy w rozwojowej firmie, przy obsłudze najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Zajęcia praktyczne odbywają się też w szkole, dysponującej pracowniami warsztatowymi, wyposażonymi w nowoczesne maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i niezbędne pomoce naukowe. Po zakończeniu nauki, absolwenci profilu mogą też kontynuować edukację w 2-letniej branżowej szkole II stopnia, podnosząc swe kwalifikacje do poziomu technikum i dalej kształcić się na studiach technicznych.

Podczas, gdy trwa rekrutacja do klasy pierwszej, uczniowie ostatniej, trzeciej klasy przygotowują się do pierwszego egzaminu zawodowego, który odbędzie się w czerwcu br. Warto przy tym dodać, że ZSZ Nr 2 jest jedyną w Polsce szkołą, która prowadzi takie egzaminy dla zawodu operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej Biuro prasowe
2025-07-08 | 06:00

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

W dobie rosnących wymagań jakościowych w przemyśle lotniczym, szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100 staje się nie tylko atutem, ale wręcz
Praca Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji
2025-06-23 | 09:40

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Rynek pracy w Polsce nieustannie ewoluuje, dostosowując się do zmieniających się potrzeb gospodarki, społeczeństwa oraz kierunków rozwoju technologicznego. Choć
Praca Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”
2025-06-20 | 11:00

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

Szanowni Państwo, jako Związek Przedsiębiorców i Pracodawców razem z Panią Posłanką Izabelą Bodnar zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.