Develia przeprowadza się do City Forum
Develia na początku marca br. przenosi swoją siedzibę z Arkad Wrocławskich do kompleksu City Forum przy ulicy Traugutta 45. W budynku City 1 wynajęła około 1400 m kw. Na parterze zostanie także otwarty nowy salon sprzedaży mieszkań o powierzchni 280 m kw. Doradcą Develii w tym procesie była międzynarodowa firma CBRE.
„Przeprowadzka do nowego biura jest konsekwencją realizowanej przez nas strategii obejmującej dezinwestycje portfela biurowego i handlowego, co dotyczy również dotychczasowej siedziby, czyli Arkad Wrocławskich. Prowadziliśmy poszukiwania nowej przestrzeni dla naszej centrali na terenie Wrocławia. Cieszymy się, że znaleźliśmy ją pod jednym z bardziej atrakcyjnych biurowych adresów w mieście. City Forum to nie tylko wysoki standard, funkcjonalna architektura i atrakcyjna lokalizacja w pobliżu Starego Miasta, ale także dbałość o środowisko naturalne, co potwierdza certyfikat LEED na poziomie Gold – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Za aranżację i umeblowanie nowego biura Develii odpowiadają pracownie Robak Piasta Architekci oraz Re:build studio, które w swoich projektach kładą nacisk na cyrkularność i ponowne wykorzystanie sprzętu oraz surowców. Część mebli została przejęta od poprzedniego najemcy i gruntownie odnowiona, a do wykończenia ścian zastosowano wełnę drzewną - naturalny materiał o właściwościach poprawiających akustykę wnętrz.
– Moje motto brzmi: „Najbardziej zrównoważony budynek to taki, który już istnieje”. Dlatego też priorytetem było wykorzystanie już dostępnych zasobów i wyposażenia, ewentualnie ich naprawa lub renowacja. W projekcie zastosowaliśmy elementy z materiałów naturalnego pochodzenia, takie jak wełna drzewna i korek, a wiele nowo zakupionych mebli jest wykończonych tekstyliami z włókien z wyłowionych sieci rybackich – mówi architektka Kinga Łukaszyńska z pracowni Re:build.
City Forum to oddany do użytku w 2020 roku nowoczesny kompleks biurowy, oferujący ponad 24 000 m kw. powierzchni biurowej klasy A w dwóch 7-piętrowych budynkach. W otwartej przestrzeni pomiędzy nimi znajduje się atrakcyjnie zagospodarowana zieleń i strefa relaksu, a na parterach działają lokale handlowo-usługowe, w tym kawiarnia, kantyna dla pracowników oraz przedszkole.
W budynkach zastosowano wiele proekologicznych rozwiązań – elastyczny system klimatyzacji i wentylacji z regulacją wilgotności powietrza, redukcję poziomu hałasu, oświetlenie LED sterowane czujnikami DALI oraz urządzenia o niskim zużyciu wody, otwierające się okna, biały dach odbijający w 97% promieniowanie słoneczne i przeciwdziałający efektowi miejskiej wyspy ciepła. Przeszklone elewacje i optymalny dostęp światła dziennego zapewniają komfortowe warunki pracy.
O DEVELII
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 138 etapów inwestycyjnych – to 20 tys. mieszkań o powierzchni 1 mln m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.
Kontakt dla mediów:
Mariusz Skowronek, Tauber Promotion
698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.