Komunikaty PR

Dziurawe kamery Wyze Cam

2022-03-30  |  01:00
Biuro prasowe

Inteligentne kamery instalowane w domach często służą do monitorowania dzieci, podwórka i innych zakamarków mieszkania. Bardzo często rejestrują wrażliwe dane, które nigdy nie powinny dostać się w ręce niepowołanych osób. Specjaliści z firmy Bitdefender już od kilku lat ostrzegają konsumentów przed skutkami jakie niesie ze sobą niewłaściwe zabezpieczenie domowych urządzeń podłączonych do Internetu. Rumuński producent współpracuje też z dostawcami rozwiązań z kategorii smart home, aby zidentyfikować luki bezpieczeństwa w popularnych produktach.

 

Analitycy bezpieczeństwa Bitdefendera zbadali urządzenia Wyze Cam amerykańskiej firmy Wyze Labs. Jest to kamera Wi-Fi z kolorowym noktowizorem, która generuje obraz w rozdzielczości 1080p. Wyze Cam współpracuje z Alexą oraz Asystentem Google. Bitdefender znalazł w urządzeniu aż trzy poważne błędy.  Jeden z nich umożliwia ominięcie procesu uwierzytelnienia dla zdalnego połączenia i uzyskanie całkowitej kontroli nad kamerą. Napastnik może sterować ruchem urządzenia (obracanie/przechylanie), włączać, wyłączać lub zatrzymać nagrywanie na kartę SD. Natomiast haker nie może śledzić przekazu audio i wideo na żywo, ponieważ jest on szyfrowany. Druga luka to przepełnienie bufora stosu, co zapewnia atakującemu bezpośredni dostęp transmisji na żywo w połączeniu z obejściem zdalnego uwierzytelniania. Wreszcie trzecia podatność była raczej niedopatrzeniem, ponieważ umożliwiała użytkownikom przeglądanie zawartości karty SD za pośrednictwem serwera WWW nasłuchującego na porcie 80.

 

Bitdefender analizował urządzenia Wyze Cam w wersji 1, Wyze Cam Black w wersji 2, a także Wyze Cam w wersji 3. Co istotne, dwa ostatnie modele otrzymały poprawki bezpieczeństwa, eliminujące wskazane podatności. Natomiast użytkownicy Wyze Cam w wersji 1 nie są chronieni i istnieje duże ryzyko, że hakerzy przejmą kontrolę nad ich urządzeniami.

 

Źródło: marken.com.pl, bitdefender.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.