eDoradca STILL ds. zestawów transportowych
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zestawami transportowymi i ciągle poszerzające się możliwości ich konfiguracji firma STILL Polska uruchomiła na swojej stronie internetowej narzędzie wspomagające dobór ich elementów.
W czasach dynamicznego poszerzania się oferty elementów zestawów transportowych, włącznie z rozwiązaniami automatyzacji i półautomatyzacji, samodzielny dobór ciągników może skutkować przeoczeniem najlepszych rozwiązań. Mając to na uwadze, firma STILL Polska wprowadziła w ostatnim czasie usługę kompleksowego doradztwa intralogistycznego, w ramach której eksperci podsuwają pomysły umożliwiające najbardziej wydajną organizację pracy. By jeszcze bardziej usprawnić działania w tym obszarze, firma zamieściła na swojej stronie internetowej elektronicznego asystenta konfiguracji zestawów transportowych: m.still.pl/zestawy-transportowe. W oparciu o odpowiedzi potencjalnych klientów doradcy intralogistyczni STILL Polska przygotowują się do spotkania konsultacyjnego i dalszej, bardziej szczegółowej analizy procesów transportu wewnętrznego. – Dobierając elementy zestawów transportowych trzeba wziąć pod uwagę szereg kryteriów. Do najważniejszych z nich należą: rozmiary i rodzaje obsługiwanych ładunków oraz masa przypadająca na jeden nośnik ładunku. Znaczenie ma także specyfika pracy i przebieg trasy (Jakie dystanse pokonywane między przystankami? Czy występują rampy i progi? Czy ciągniki wyjeżdżają na zewnątrz magazynu? Jak szerokie są korytarze robocze?). Pod kątem tych czynników wybiera się optymalne – najbardziej ergonomiczne, efektywne i energooszczędne – rozwiązanie – mówi Rafał Pańczyk, Advanced Applications Manager STILL Polska. – eDoradca STILL pozwala jeszcze przed pierwszym spotkaniem zgromadzić w jednym miejscu informacje potrzebne, by rozpocząć analizę procesów transportu wewnętrznego i docelowo wybrać najlepiej dopasowane do potrzeb klienta rozwiązanie – dodaje.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.