Komunikaty PR

Eiffage Immobilier wchodzi do Poznania. Będzie budować mieszkania

2022-10-17  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Najpierw sprawdzili się jako pewny i solidny generalny wykonawca. Teraz w stolicy Wielkopolski debiutują jako deweloper. Na styku Jeżyc i Grunwaldu Eiffage Immobilier zrealizuje swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową w Poznaniu. To jednak nie koniec – deweloper już planuje kolejne projekty w tym mieście.

Po udanych debiutach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, Eiffage Immobilier Polska, część Grupy Eiffage Polska, rozpoczyna działalność w stolicy Wielkopolski. Poznań będzie czwartym polskim miastem, w którym firma chce rozwijać swoją działalność deweloperską.

W Poznaniu jesteśmy obecni od dawna jako Eiffage Polska Budownictwo. Wybudowaliśmy nie tylko budynki mieszkaniowe, handlowe i przemysłowe, ale także unikatowe konstrukcje. Teraz przyszedł czas na realizację naszych własnych planów deweloperskich – mówi Sebastian Bieńkowski, dyrektor ds. projektów Eiffage Immobilier Polska.

Do tej pory firma dała się poznać w Poznaniu jako solidny i sprawdzony generalny wykonawca. To właśnie Eiffage Polska Budownictwo stoi za realizacją jednego z największych i najnowocześniejszych obiektów zoologicznych w Europie. Przypominająca kanion słoniarnia powstała w 2009 roku i od tego czasu stanowi dom dla słoni afrykańskich w poznańskim ZOO. Firma wybudowała również galerię Posnania, która w latach 2015/2016 była jedną z największych inwestycji kubaturowych w Polsce. Z doświadczenia firmy Eiffage skorzystał Volkswagen, powierzając jej budowę pod Poznaniem hali logistycznej o powierzchni całkowitej blisko 50 tys. mkw., a także francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska, dla której EPB był generalnym wykonawcą Manufaktury Stare Miasto. Teren XIX-wiecznych zakładów spirytusowych Akwawit zaadaptowano pod mieszkania, rewitalizując jednocześnie zabytkową bryłę fabryki. Eiffage wybudowało także II i III etap Osiedla Perspektywa w dzielnicy Stare Miasto oraz nowoczesną halę produkcyjną fabryki Unilever.

Wyróżnia nas synergia dwóch spółek i branż - Eiffage Budownictwo i Eiffage Immobilier, 
a dokładniej to, że w ramach jednej Grupy projektujemy i realizujemy inwestycje. To daje mieszkańcom naszych osiedli i budynków gwarancję doprowadzenia projektu do końca i pełne bezpieczeństwo ich kapitału
  – dodaje Sebastian Bieńkowski.

Dobra lokalizacja to dobra inwestycja

Na miejsce swojej pierwszej inwestycji mieszkaniowej w Poznaniu, Marcelińskiej 18, Eiffage Immobilier Polska wybrał lokalizację na styku Grunwaldu i Jeżyc, u zbiegu ulic Marcelińskiej i Polnej. To zielona, modna i ceniona przez poznaniaków okolica. Unikatowy charakter miejsca tworzą zabytkowe sąsiedztwo i bliskość klimatycznych Jeżyc z bogatą ofertą gastronomiczną i kulturalną, doskonałą komunikacją i kilkoma parkami w zasięgu spaceru. – Naszym celem jest realizacja projektów mieszkaniowych właśnie w takich topowych lokalizacjach. Unikatowo umiejscowione inwestycje zyskują w czasie na wartości, a to kluczowy argument zwłaszcza dziś, gdy wiele osób poszukuje pewnej i odpornej na wahania rynku lokaty kapitału. Stawiamy na lokalizację, jakość, funkcjonalność i styl odporny na upływ lat – mówi Justyna Hamrol-Wasielewska, dyrektor sprzedaży i marketingu Eiffage Immobilier Polska. 

Inwestycja Marcelińska 18 to zespół dwóch budynków ze 144 mieszkaniami i dwoma lokalami usługowymi. Projekt będzie miał nowoczesną formę, komfortowe części wspólne m.in. czytelnię i miejsce spotkań dla mieszkańców. Całość dopełni 120-letni starodrzew znajdujący się na terenie inwestycji. Tam też deweloper uruchomił biuro sprzedaży dedykowane inwestycji i rozpoczął przedsprzedaż mieszkań.

Światowe realizacje w portfolio Eiffage

Deweloper Eiffage Immobilier Polska należy do Grupy Eiffage, która jest jedną z 10 największych grup budowlanych w Europie. Istnieje od 1844 roku i na swoim koncie ma takie słynne budowy jak budynek Opery w Sydney, szklana piramida w Luwrze i najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau. Przez 30 lat na rynku polskim Grupa Eiffage zrealizowała blisko 700 inwestycji.

 

Eiffage Immobilier Polska

Eiffage Immobilier Polska to deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji mieszkaniowych, inwestycji na wynajem, nieruchomości komercyjnych i handlowych. W portfolio spółki są apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie, Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi oraz apartamentowiec HB1820 w sąsiedztwie ASP we Wrocławiu. Deweloper planuje także dalszy rozwój działalności w innych większych aglomeracjach w Polsce.

Eiffage Immobilier Polska to część międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: szklana piramida Luwru, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau i charakterystyczne żagle Opery w Sydney. Eiffage Immobilier Polska łączy najlepsze praktyki międzynarodowej Grupy oraz ponad 30-letnie doświadczenie zdobyte na polskim rynku przez Generalnego Wykonawcę – Eiffage Polska Budownictwo. Cechą łączącą inwestycje Eiffage jest poszanowanie lokalnej historii i miejsca oraz połączenie dbałości o detal i piękno w kreowaniu przestrzeni do życia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.