Komunikaty PR

Emma Copland nową dyrektor ds. HR w Eurowag

2022-10-12  |  09:25
Biuro prasowe
Kontakt
Barbara Kurzejewska
Made in PR

Ul. Wejnerta 26 lok. 2
02-619 Warszawa
b.kurzejewska|madeinpr.pl| |b.kurzejewska|madeinpr.pl
602 557 755
https://madeinpr.pl/

Emma Copland została nową dyrektor HR Eurowag. W trakcie trwania swojej kariery zawodowej zajmowała wysokie stanowiska w wielu międzynarodowych koncernach. Do Eurowag wnosi bogate doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi m.in. z organizacji zatrudniających pracowników z całego świata. Jako Chief People Officer (CPO) będzie odpowiedzialna za strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi, rozwój procesów i kadr, budowanie kultury w organizacji, jak również kształtowanie wizerunku pracodawcy.

Głównym zadaniem nowej CPO jest rozwijanie potencjału pracowników firmy Eurowag z wykorzystaniem najnowszych światowych trendów, aby ich praca wzmacniała konkurencyjność firmy w całej Europie. Na swoim stanowisku będzie starała się przyczynić się do sukcesu całej organizacji, kreując przyjazne i motywujące pracowników środowisko.

Copland: zasoby ludzkie i biznes idą w parze

– Eurowag stanowi połączenie klasycznej korporacji (notowanej na londyńskiej giełdzie) oraz firmy rodzinnej, prowadzonej od 25 lat przez jej założyciela. Ta unikatowa kompozycja zapewnia firmie wyjątkowe miejsce na rynku pracy. Co więcej, jest to organizacja, która kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój. Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego zespołu. To wspaniała perspektywa, by zdynamizować Eurowag pod względem wzrostu, zarówno w kategoriach biznesowych, jak i personalnych – podkreśla Emma Copland i dodaje: – Choć zabrzmi to banalnie, firma to ludzie. Moje zadanie polega na tym, by zadbać o to, żeby biznes i zasoby ludzkie szły ze sobą w parze i wzajemnie się uzupełniały.

Emma Copland ma ponad 25 lat doświadczenia w pracy w zasobach ludzkich, głównie w firmach technologicznych i obsługujących klientów. Przed dołączeniem do Eurowag spędziła trzy lata jako dyrektor ds. HR w RM plc, spółce specjalizującej się w rozwiązaniach IT dla edukacji. Pracowała również na tym samym stanowisku dla czołowego dostawcy usług energetycznych Centrica, a także kierowała działem personalnym sieci butików The Bicester Collection. W swojej bogatej karierze nie ograniczyła się jednak wyłącznie do zasobów ludzkich – miała okazję sprawdzić się także na stanowiskach w działach marketingu i zarządzaniu finansami. Emma pochodzi z Wielkiej Brytanii; ukończyła studia na Uniwersytecie w Edynburgu. Posiada prestiżowy certyfikat Chartered Institute of Personnel Development (CIPD) uzyskany na University of Westminster.

Innowacje nie tylko w mobilności

Mimo trudnej sytuacji na świecie Eurowag osiąga stabilny i przekonujący wzrost. Znajduje to odzwierciedlenie w wynikach pierwszego półrocza tego roku, w których spółka potwierdziła swoją średnioterminową perspektywę finansową. Od niedawna znajduje się również w prestiżowym indeksie giełdowym FTSE 250 londyńskiej giełdy. Misją Eurowag jest niesienie operatorom transportowym pomocy w cyfryzacji, która z kolei prowadzi do większej wydajności i rentowności, a także do zmniejszenia wpływu komercyjnego transportu drogowego na środowisko. Eurowag nie ogranicza swoich innowacji do biznesu: inspiruje również podejście do CSR, w którą aktywnie angażuje swoich pracowników. Każdy pracownik otrzymuje indywidualny budżet na projekty charytatywne, który może wykorzystać według własnego uznania.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Made in PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA Biuro prasowe
2025-05-16 | 15:00

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Jak wynika ze zaktualizowanego raportu przygotowanego przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC) oraz AICPA & CIMA, niemal trzy czwarte największych globalnych firm
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Poparcie dla UE rekordowo wysokie, mimo wzrostu populizmu. Społeczeństwo oczekuje większego zaangażowania w kwestie bezpieczeństwa

Badanie Parlamentu Europejskiego wskazuje na rekordowe poparcie Europejczyków dla Unii Europejskiej. Ma to związek z rosnącymi zagrożeniami z zewnątrz, czyli np. bliskością wojny rosyjsko-ukraińskiej. Jednocześnie do głosu wewnątrz UE coraz częściej dochodzą ruchy populistyczne, za sprawą których więcej obywateli państw członkowskich przyjmuje eurosceptyczną postawę. Dużą rolę odgrywają więc dialog ze społeczeństwem i jego edukacja.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.

Infrastruktura

Trwają prace nad europejską strategią odporności wodnej. Projekt ma być gotowy przed latem

Komisja Europejska ma w najbliższych tygodniach przedstawić strategię na rzecz zwiększenia odporności na niedobory wody. PE na majowej sesji przyjął zalecenia w tym zakresie, w których opowiada się za ambitną odpowiedzią na te wyzwania. Jak podkreśla europoseł PO Andrzej Buła, chodzi przede wszystkim o oszczędzanie wody i dbanie o jej jakość, a także o zapewnienie odpowiedniego finansowania odporności wodnej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.