Komunikaty PR

Dachser zachęca klientów do e-faktury

2013-09-23  |  12:00
Biuro prasowe

Dachser dużą wagę przywiązuje do ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma stosuje wiele innowacyjnych proekologicznych rozwiązań, służących jednocześnie optymalizacji procesów oraz kosztów. Jednym z nich jest e-faktura, którą operator oferuje klientom w Polsce od września 2012 roku. Jednak ponieważ obecnie tylko 10 proc. faktur jest wystawianych w postaci elektronicznej, w Dachser zaplanowano kampanię informacyjną, opartą m.in. na mailingu do klientów oraz działaniach internetowych, której celem jest bezpośrednie dotarcie do zainteresowanych klientów.
„Elektroniczna faktura bezpośrednio wpływa na usprawnienie procesów w firmie oraz obniżenie kosztów. Ma także korzystny wpływ na środowisko naturalne. Poza tym zależy nam, żeby klienci Dachser w Polsce – tak jak w innych krajach Europy Zachodniej – korzystali z niewątpliwych zalet tego sposobu komunikacji”  – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.
Ochrona środowiska i nowoczesność
Według danych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan*, w Polsce produkuje się do 1,5 mld faktur rocznie, na co potrzeba 7.500 ton papieru (licząc tylko jedną kartkę papieru na jedną fakturę), Każdego roku w związku z tym wycina się 127 hektarów lasów i 255 tys. drzew. Wycięty fragment lasu potrzebuje minimum 10 lat na odbudowę. Gdyby przedsiębiorcy w Polsce zaczęli stosować faktury w formie elektronicznej na większą skalę, ocalałby niejeden las.
„Faktura w postaci elektronicznej, oprócz oczywistych zalet, lepiej pasuje do dzisiejszych realiów niż druk, który staje się archaiczny. Nawet małe przedsiębiorstwa doceniają cyfrowy obieg dokumentów oraz wykorzystanie najnowszych technologii” – przekonuje Grzegorz Lichocik.
Bezpieczeństwo i wygoda
Ponieważ e-faktura jest dostępna już na drugi dzień po wystawieniu, skrócony jest czas oczekiwania na rachunki. Klienci Dachser, decydując się na otrzymywanie faktury w formie elektronicznej, mogą sami wybrać jeden ze sposobów otrzymania rachunku. Wykorzystywane są tutaj poczta elektroniczna oraz platforma eLogistics, w której klienci po zalogowaniu mają dostęp również do faktur.
„Mimo że od początku 2013 roku w Polsce nie ma obowiązku poświadczania faktury podpisem elektronicznym, jest to bardzo bezpieczna forma dokumentacji – dostęp do systemu, w którym przechowywane są dokumenty chroniony jest hasłem, oraz dodatkowo protokołem SSL” – mówi Grzegorz Lichocik. „Taka faktura jest tak samo ważna i wiarygodna, jak jej tradycyjny, drukowany odpowiednik. Wiarygodność zapewniają autentyczność źródła, integralność treści oraz czytelność” – dodaje. Faktury w formie elektronicznej opłaca się jednym kliknięciem, bez konieczności przepisywania danych. Takie dokumenty można bez ponoszenia dodatkowych kosztów kopiować i archiwizować na dowolnych nośnikach, a dostęp do bazy faktur jest możliwy z każdego miejsca, o dowolnej porze.
Oszczędność
Korzystanie z e-faktur minimalizuje zużycie papieru. Oszczędzamy w ten sposób nie tylko papier i miejsce na półkach, ale również trudne w utylizacji kartridże i tonery do drukarek. Brak konieczności wysyłki wszystkich drukowanych dokumentów jest także znaczącą oszczędnością, również jeśli chodzi o czas. Według danych PKPP Lewiatan* przejście firmy na stosowanie e-faktur może zredukować koszty fakturowania nawet o 80 proc.
W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21 650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 milionów przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.
* www.wybieramefaktury.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Stare domy pożerają pieniądze seniorów Biuro prasowe
2021-12-07 | 19:00

Stare domy pożerają pieniądze seniorów

National Reverse Mortgage Lenders Association (NRMLA), czyli największa amerykańska organizacja zrzeszająca podmioty oferujące produkty hipoteki odwróconej na tamtejszym rynku
Finanse Święta 2021 bez fajerwerków. Zwłaszcza dla seniorów
2021-12-07 | 18:00

Święta 2021 bez fajerwerków. Zwłaszcza dla seniorów

Z najnowszego Barometru Providenta wynika, że tegoroczne święta będą raczej skromne. Przeciętna polska rodzina wyda na nie średnio 952 zł.[1] To o 200 zł więcej niż w ubiegłym roku,
Finanse W 2022 czeka nas rekordowa waloryzacja emerytur ale też rent dożywotnich
2021-12-02 | 19:00

W 2022 czeka nas rekordowa waloryzacja emerytur ale też rent dożywotnich

W 2022 roku inflacja wywinduje emerytury. Wszystko przez wskaźnik waloryzacji rent i emerytur, który będzie znacznie wyższy niż przewidywano. Zgodnie z wrześniowymi założeniami

Więcej ważnych informacji

Farmacja

W czasie pandemii spadła akceptacja dla szczepień przeciwko innym chorobom niż COVID-19. Liczba dzieci niezaszczepionych przeciw odrze wzrosła najmocniej od 20 lat

W Polsce liczba wykonanych szczepień przeciw COVID-19 sięga już prawie 31 mln, przy czym liczba osób zaszczepionych w pełni wynosi prawie 20,3 mln. Średnio co trzeci Polak w wieku od 18 do 65 lat przyznaje, że nie zamierza się zaszczepić, a większości z nich nic nie skłoni do zmiany zdania. Niechęć do szczepień przeciw COVID-19 przełożyła się także na inne szczepionki. WHO wskazuje, że na całym świecie odnotowano największy od dwóch dekad wzrost liczby dzieci niezaszczepionych przeciwko odrze. Eksperci podkreślają, że potrzebna jest edukacja, by ponownie przywrócić zaufanie do szczepień, które przecież pomogły opanować dziesiątki chorób zakaźnych i coraz częściej wykorzystywane są także w profilaktyce nowotworowej. 

Bankowość

Omicron napędza niepewność na rynkach finansowych. Europejskie indeksy są bardziej narażone na jej skutki [DEPESZA]

– Sytuacja na rynkach finansowych przypomina w tej chwili przejażdżkę kolejką górską, co jest głównie efektem pojawienia się nowej mutacji koronawirusa (Omicron) – mówi Michał Milewski, zarządzający funduszami w Generali Investments TFI. Ta wysoka zmienność na rynkach będzie się utrzymywać, dopóki związany z nowym wariantem szum informacyjny będzie nakręcał strach inwestorów. Na wahania notowań bardziej narażone są indeksy europejskie. W USA więcej jest spółek nowej ekonomii, które są odporniejsze na ewentualne lockdowny w gospodarce. Amerykańscy inwestorzy czekają teraz na zaplanowane na połowę grudnia posiedzenie Fed.

Transport

Blisko 10 mln euro trafi na innowacje w obszarze wód śródlądowych i morskich. W styczniu rusza nowy nabór do konkursu dla małych i średnich firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w okresie luty–marzec 2022 roku planuje przeprowadzić nabór do konkursu „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich”. O dofinansowanie w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego w wysokości do 2 mln euro będą mogły się starać mikro-, małe i średnie firmy. – Chodzi o przedsiębiorców działających nad morzem, na jeziorach, rzekach, ale nie rybaków. Mamy na myśli działalność związaną z turystyką, oczyszczaniem wód, dbaniem o ochronę środowiska w obszarze wodnym – wymienia Monika Karwat-Bury z PARP. Do  rozdysponowania będzie ok. 10 mln euro.

Konsument

Codziennie w Polsce używa się 3 mln plastikowych słomek. Robione ze słomy mogą być dla nich ekologiczną alternatywą

Idea zero waste oraz unijny zakaz wprowadzania m.in. jednorazowych, plastikowych rurek do napojów do obrotu skłoniły rynek do szukania alternatyw. Jedną z propozycji oferuje przedsiębiorstwo społeczne z Siemianowic Śląskich Eco Value, które wytwarza rurki ze słomy żytniej. Biosłomki są bardziej wytrzymałe niż te z papieru. Firma miesięcznie wytwarza ich ok. 1,7 mln sztuk, łącząc produkcję proekologiczną z misją społeczną. Zatrudnia bowiem przy produkcji osoby z niepełnosprawnościami.