II edycja Konferencji Biur Rachunkowych już 26-27 października w Warszawie!
"Szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów” to temat II Konferencji Biur Rachunkowych, która odbędzie się 26-27.10.2023 w Warszawie. To ważne wydarzenie, które wytyczy nowe ścieżki w obszarze podatków i prawa, zaktualizuje wiedzę z tych obszarów i przedstawi najważniejsze zmiany.
Złożoność przepisów podatkowych i finansowych staje się coraz bardziej skomplikowana, a profesjonaliści z branży rachunkowej muszą być zawsze krok do przodu. Dlatego już drugi raz Kancelaria Staniek&Partners wraz z Fundacją Wspierania i Rozwoju Biur Rachunkowych organizują wydarzenie, które pozwoli przygotować się do wszelkich zmian i być o krok przed innymi. II edycja Konferencji Biur Rachunkowych odbędzie się 26-27 października 2023 r. pod hasłem „Szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów”.
- Śledzimy na bieżąco przepisy, interpretacje i wyroki, jakie nieustannie się pojawiają i zdajemy sobie sprawę, jakie wyzwania stoją przed biurami rachunkowymi. Dlatego po raz drugi współorganizujemy Konferencję Biur Rachunkowych, aby przybliżyć uczestnikom najważniejsze, aktualne tematy z zakresu prawa i podatków, tym samym ułatwiając właścicielom biur rachunkowych bezpieczne prowadzenie ich biznesu - mówi dr Krzysztof Staniek z Kancelarii Staniek&Partners, współorganizator wydarzenia.
Wydarzenie ma na celu wytyczenie nowych ścieżek w obszarze podatków i prawa, dostarczając uczestnikom najnowszych informacji, narzędzi i strategii niezbędnych do skutecznego radzenia sobie w dynamicznie zmieniającym się środowisku. Ta ważna dla branż rachunkowej, finansowej i prawnej konferencja odbędzie się w Hotelu LORD**** w Warszawie.
W czwartek 26 października w godz. 8:30-9:00 odbędzie się rejestracja uczestników, a następnie o 9:00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie wydarzenia. Po nim rozpocznie się seria wystąpień ekspertów oraz paneli dyskusyjnych, zakończona uroczystą kolacją. W piątek 27 października od 9:30 do 17:00 odbędą się kolejne prelekcje i warsztaty.
Więcej informacji na temat całej konferencji wraz z pełną agendą wydarzenia znajduje się na stronie współorganizatora: https://staniekandpartners.pl/ii-konferencja-biur-rachunkowych-2023
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.