Komunikaty PR

Schroders o zmianie reżimu inwestycyjnego

2023-10-10  |  15:20
Biuro prasowe

Co będzie wpływać na nasze inwestycje w przyszłości?  Czego możemy spodziewać się na rynku finansowym w kolejnych kwartałach? O wiodących trendach inwestycyjnych i najnowszych ekspertyzach opowiedzieli międzynarodowi eksperci Schroders na Konferencji Inwestycyjnej w Warszawie. 

Thomas Wilson, Head of Emerging Market Equities w Schroders, zwrócił uwagę na pogarszającą się sytuację na chińskim rynku nieruchomości, która przekłada się na obniżenie perspektywy wzrostu.  

Jak mówił, spór geopolityczny z USA prowadzi do dywersyfikacji łańcucha dostaw i utrudnia chińskim firmom dostęp do rynku zaawansowanych technologii i transferu wiedzy. Dodatkowo, agresywna polityka przemysłowa USA utrudnia bezpośrednie inwestycje zagraniczne, wpływając na zaufanie wewnętrzne. Wszystko to w czasie, gdy Chiny stoją w obliczu transformacji gospodarczej. Ponieważ sprzeciw USA wobec Chin jest ponadpartyjny, oczekuje się, że się utrzyma.  

O wiele więcej nadziei budzi rynek indyjski i obszar Ameryki Łacińskiej. Indie wdrożyły reformy, które mają pobudzić wzrost gospodarczy, a rząd stosuje zachęty podatkowe, ukierunkowane na napędzanie inwestycji produkcyjnych. W Ameryce Łacińskiej mamy z kolei do czynienia z korzystnym z perspektywy wzrostu złagodzeniem polityki pieniężnej.  

Patrick Vogel, Head of Credit, Europe w Schroders, mówił o obligacjach korporacyjnych. Podkreślił, że nie tylko Chiny mają obecnie słabe perspektywy wzrostu. W Europie zaczęła się zmieniać dynamika rynku. Wyższe stopy procentowe nie wpłynęły znacznie na gospodarkę, rynek pracy wciąż pozostał silny. Jak zauważył, choć większość krajów zachowała elastyczność, co zwykle wiąże się to z pozytywnymi zwrotami na rynku aktywów, ostatnio kraje takie jak Niemcy czy Włochy – największe domy produkcyjne w Europie – cofają zegar. Jest to nietypowe zachowanie. Jego zdaniem jest to oznaką drugiej recesji.  

Benjamin Alt, Head of Global Private Equity Portfolios w Schroders Capital, zwrócił uwagę na to, że rynek private equity znajduje się obecnie w przełomowym momencie, pojawiają się dodatkowe struktury, które mają poprawić płynność. Zademonstrował również doświadczenie Schroders Capital w tym obszarze. 

Z kolei Keith Wade, Chief Economist w Schroders, w swoim wystąpieniu poruszył temat spowolnienia w gospodarce Stanów Zjednoczonych i mówił o szansach na „miękkie lądowanie”. Zdaniem eksperta Schroders, szanse te są duże, biorąc pod uwagę prognozy dotyczące spadku inflacji i silny rynek pracy. Nieco mniej optymistyczna jest sytuacja Europy, która jest nastawiona na produkcję, podczas gdy konsumenci skupili się na usługach. W związku z tym Schroders, w swoich przewidywaniach prognozuje wzrosty w USA, ale prognozy co do Europy zachował na poprzednim poziomie.  

Beata Idem, Head of Northern CEE & Mediterranean w Schroders podkreślała, że z perspektywy firmy Polska jest bardzo ważnym rynkiem.  

– Zależy nam na tym, aby nasi klienci mogli poznać unikalną ekspertyzę Schroders, dlatego jak co roku, bardzo cieszymy się, że mogliśmy się spotkać i podzielić swoją wiedzą. Schroders planuje umacniać swoją pozycję w Polsce i planuje wprowadzenie kolejnych produktów, dzięki którym będziemy wypracowywać najlepsze wyniki dla naszych Klientów – podsumowała. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań Biuro prasowe
2024-07-04 | 17:30

73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG),
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.