Komunikaty PR

Integracja pracowników w nowej rzeczywistości, czyli postpandemiczne eventy.

2022-03-22  |  01:00
Biuro prasowe

Krzywa zachorowań na COVID-19 w Europie Zachodniej wypłaszcza się – podaje WHO. Dane dają nadzieję na powrót do znanej nam normalności i organizowania eventów. Jak powinna przebiegać integracja pracowników? Firmy wybierają dziś trzy główne nurty: kolacje w miłych okolicznościach przyrody, kilkudniowe wyjazdy bądź wydarzenia hybrydowe. Sprawdź, co będzie królować na wiosnę.

Koronawirus przyspieszył zmiany, których utrwalenie zajęłoby lata. Przemysł eventowy może odrabiać straty związane z pandemią nawet do 2023 roku – podają wybrane źródła. Rzeczywistość pokazuje jednak, że eventy będą organizowane coraz częściej – również te w formie hybrydowej, a także zupełnie online’owej.  

Integracja pracowników online pozostanie z nami na dłużej

Wiele osób docenia imprezy hybrydowe ze względu na elastyczność i zasięg wydarzenia wirtualnego. Firmy nadal będą organizować zarówno wydarzenia online, jak i w formie hybrydowej.

 – Nowa rzeczywistość eventowa to ogromne wyzwanie dla firm, które zajmują się integracją pracowników. Z uwagi na pandemię tak naprawdę nie wiadomo, ile osób będzie brało udział w danym wyjeździe. W związku z tym organizatorzy powinni zadbać o odpowiednią przestrzeń w miejscu, do którego się wybierają. Sala szkoleniowa musi posiadać duże ekrany i zaplecze techniczne, aby pracownicy będący online czuli się częścią wyjazdu integracyjnego – mówi Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace.

Imprezy organizowane w formie hybrydowej są jednak mniej rentowne niż standardowe eventy. Tylko 25 proc. firm jest w stanie zorganizować dochodowe wydarzenie online[1].

Firmy eventowe wykażą się dużą elastycznością

Firmy eventowe, które notowały ogromne straty podczas pandemii, aby zachęcić klientów do organizacji integracji będą prześcigać się w pomysłach. Duża elastyczność – tym na pewno będą się charakteryzować.

 – W cenie są eventy szyte na miarę. Wraca wszystko to, co zdrowe i naturalne. Firmy po czasie stagnacji poszukują imprez dla pracowników ze scenariuszami dostosowanymi do ich potrzeb. Modne są warsztaty kulinarne ze znanymi blogerami bądź kucharzami, a także degustacja lokalnej i regionalnej żywności. A wszystko w myśl team buildingu. Ponadto modne są wyprawy survivalowe, a także inne aktywności sportowe – wylicza Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy.

Według badania GBTA, 67% firm oczekuje, że branża eventowa będzie organizować coraz więcej imprez już w pierwszym kwartale 2022 r., a 52% respondentów spodziewa się, że proste spotkania (liczba uczestników 50 lub mniej) powróci do znanej nam normy w ciągu roku. Zdaniem większości respondentów, w przypadku większych wydarzeń i konferencji, powrót do poziomu sprzed pandemii może potrwać od dwóch do trzech lat[2].

Czy integracja dla pracowników będzie taka, jak dawniej?

Firmy organizujące integrację zwrócą uwagę na zupełnie inne aspekty niż przed pandemią. Konieczne będzie dbanie o środki bezpieczeństwa i higieny pracy, a także zmiany operacyjne w obiektach. Istotne będą praktyki przygotowywania posiłków, sposób ich podania, a także pochodzenie żywności. Co ciekawe – wg badania GBTA – aż 83% firm stwierdziło, że uczestnicy powinni być obecnie zobowiązani do noszenia masek podczas integracji dla pracowników. Aż 70 proc. firm jest zdania, że uczestnicy integracji powinni być testowani na COVID, a blisko połowa chce, by w imprezach brały udział tylko zaszczepione osoby.

 

 


[1] https://explodingtopics.com/blog/event-industry-trends

[2] https://www.cvent.com/en/blog/events/corporate-meetings-event-trends

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja Biuro prasowe
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.