Masz długi? Teraz możesz spłacić je na własnych zasadach
Good One PR
Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
joanna.walczak|goodonepr.pl| |joanna.walczak|goodonepr.pl
+48 796 996 272
www.goodonepr.pl
Epidemia koronawirusa negatywnie wpływa na sytuację finansową wielu osób. W związku z tym terminowa spłata naszych comiesięcznych zobowiązań może być trudniejsza niż zwykle. W takiej sytuacji możemy skorzystać z kilku rozwiązań, które mimo przejściowych problemów pozwolą nam dalej terminowo spłacać zadłużenie i nie popadać w kłopoty. Sprawdzamy, jak to zrobić i jakie korzyści niosą za sobą te rozwiązania.
Kłopoty finansowe mogą zdarzyć się każdemu z nas. Najważniejsze, aby mimo wszystko nie chować głowy w piasek i podjąć odpowiednie kroki. Wyjaśniamy, jak w trudnych chwilach poradzić sobie ze spłatą zadłużenia tak, żeby nie obciążyć naszego domowego budżetu.
Spłacaj tak, jak Ci wygodnie
Istnieje wiele możliwości, które pozwolą nam spłacić długi na „naszych zasadach”. Pierwszym z nich jest dostosowanie wysokości raty do naszej aktualnej sytuacji finansowej. – Celem firmy windykacyjnej jest dogadanie się z osobą zadłużoną. Właśnie dlatego dla każdego klienta przygotowywana jest dedykowana oferta spłaty zobowiązania. Podczas rozmowy telefonicznej konsultant przedstawi kilka propozycji rozłożenia długu na raty. Klient wybierze taką, która aktualnie nie obciąży zbytnio jego domowego budżetu. W ten sposób będzie mógł w wygodny sposób spłacić swój dług – wyjaśnia Damian Bednarski z Ultimo. A co w sytuacji, gdy rozłożyliśmy dług na raty, ale teraz są one za duże? – W przypadku, gdy podczas spłaty zobowiązania nasza sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu, możemy zwrócić się do firmy windykacyjnej z prośbą o zmniejszenie wysokości comiesięcznej raty. Warto jednak pamiętać, że takie działanie może wydłużyć okres spłaty zadłużenia. Możemy także poprosić o zmianę terminu spłaty na bardziej dogodny. Na pewno zawsze warto porozmawiać z doradcą o naszej sytuacji – dodaje Damian Bednarski.
Zarządzaj długiem bez wychodzenia z domu
Nowoczesne firmy windykacyjne udostępniają swoim klientom dedykowane portale do obsługi zadłużeń. Jest to wygodne, intuicyjne i w obecnych czasach bardzo przydatne rozwiązanie. Chcąc z niego skorzystać wystarczy zarejestrować się na portalu podając kilka podstawowych danych, które umożliwią naszą weryfikację. – Zarejestrowani klienci na portalu mogą zapoznać się z przygotowaną ofertą spłaty zadłużenia, swobodnie zarządzać swoimi zobowiązaniami, dokonać płatności online, a także w prosty i szybki sposób zatwierdzić ugodę. Portale do obsługi zadłużonych są odpowiednio zabezpieczone i proste w obsłudze. Przy korzystaniu z nich obowiązują podobne zasady jak w przypadku bankowości elektronicznej. Konto chroni hasło, które klient sam ustala przy rejestracji, a wgląd do informacji mają tylko użytkownicy platformy – tłumaczy Damian Bednarski z Ultimo. Z portalu do obsługi zadłużeń możemy korzystać za pomocą laptopa, telefonu czy tabletu. Dzięki temu swoimi zobowiązaniami możemy zarządzać 24 godziny, 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca. W ten sposób wszelkie sprawy załatwimy w dogodnym dla nas miejscu i czasie.
W rozwiązaniu naszych kłopotów finansowych pomoże przede wszystkim szybki kontakt z wierzycielem. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak chociażby odsetki za nieterminową spłatę zobowiązań czy wpis do rejestru BIG. W czasie, gdy należy jak najmniej wychodzić z domu, warto skorzystać z takiego udogodnienia jak portale do obsługi zadłużeń online.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.