Komunikaty PR

Prowadzisz firmę? System zarządzania przedsiębiorstwem jest niezbędny.

2022-03-31  |  09:00
Biuro prasowe

Ułatwia obsługę takich obszarów, jak: księgowość, kadry, zaopatrzenie, relacje z klientami, łańcuch dostaw, produkcja, projektowanie, obsługa techniczna, zarządzanie projektami i serwis. O czym mowa? To ERP (Enterprise Resource Planning), czyli oprogramowanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa.

Systemy ERP doskonale sprawdzają się w różnorodnych dziedzinach. Począwszy od służby zdrowia, przez budownictwo, handel, produkcję a na hotelarstwie kończąc. To oczywiście tylko wybrane przykłady, bo nie ma chyba branży, która nie odczuje korzyści związanych z wdrożeniem systemu ERP.

Obecnie w handlu i dystrybucji najważniejsza jest profesjonalna i szybka obsługa klienta. Jeżeli procesy, takie jak sprawdzanie ceny, sprawdzanie dostępności towaru, dostarczanie towaru na miejsce, przebiegają błyskawicznie, to firma realizuje więcej transakcji, a to przekłada się na finanse i rentowność.

Wyobraźmy sobie gigantyczną hurtownię budowlaną, w której sprzedawca przy każdym zamawianym produkcie musi odejść od lady, pójść do odpowiedniego działu, sprawdzić dostępność towaru i jego cenę, po czym wrócić z informacją do klienta. Prawdopodobnie właściciel takiego biznesu, niewiele na nim zarobi. Dlatego musi liczyć się z zainwestowaniem w odpowiedni system.

- W optymalizowaniu i sprawnym funkcjonowaniu powierzchni magazynowych niezastąpione jest właśnie odpowiednie oprogramowanie ERP. Nowoczesne systemy są skoordynowane z mobilnymi aplikacjami magazynowymi, do których pracownicy na bieżąco wprowadzają aktualne informacje o ilości poszczególnych towarów i ich rozłożeniu na półkach – Mariusz Siebiatyński z Centrum Informatyki "ZETO" w Białymstoku.

Dziś nikt nie ma wątpliwości, że wizytówką każdej nowoczesnej firmy są jej przedstawicie handlowi. Nie wystarczy już papierowy folder z ofertą i notatnik do zanotowania zamówień. Narzędziami pracy współczesnego handlowca są tablety i smartfony, dzięki którym szybko i sprawnie przedstawia oferty, promocje oraz zbiera zamówienia.

- Rozwiązanie ERP stanowi jeden, centralny system umożliwiający optymalizację działania przedsiębiorstwa i stanowiącym pojedyncze źródło informacji. Jednym słowem ERP to pakiet aplikacji obsługujący strumień wartości w przedsiębiorstwie w ramach jednego, wewnętrznego systemu – dodaje przedstawiciel ZETO.

Decyzja o wdrożeniu systemu ERP w firmie musi być przemyślana, a właściciel w stu procentach przekonany, że jest ona słuszna. Dobrze jest wybrać taki system, który został wyprodukowany przez firmę obecną na rynku od wielu lat. Daje to gwarancję, że jej systemy informatyczne zostały przetestowane przez liczne grono użytkowników i ewentualne błędy są już poprawione. Dodatkowo istnieje większe prawdopodobieństwo, że oprogramowanie to będzie wspierane i rozwijane jeszcze przez długi czas.

Producenci, którzy szanują potrzeby swoich klientów, dają im możliwość zgłaszania ewentualnych uwag i próśb o rozwijanie konkretnej funkcjonalności. Dobry system ERP to system elastyczny, który daje możliwość indywidualnego dostosowania do potrzeb firmy.

Porównując ceny systemów ERP, należy też zwrócić uwagę na całościowy koszt. Musi on uwzględnić nie tylko licencję na dany rok, ale także wysokość kwoty za aktualizację po 12 miesiącach, ewentualne szkolenia, przekazywanie danych przedsiębiorstwa czy dodatki programistyczne.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja Biuro prasowe
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.