Komunikaty PR

System Print&Apply na linii produkcyjnej – poznaj zalety

2022-03-24  |  01:00
Biuro prasowe

Etykietowanie produktów, kartonów lub całych palet pozwala na lepszą kontrolę jakości oraz ułatwia logistykę związaną z produkcją. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w pełni automatycznych systemów Print&Apply, czyli drukująco-aplikujących. W ten sposób operacja odbywa się z dużą precyzją, szybkością oraz bez udziału pracowników, co przekłada się na niższe koszty produkcji.

 

Rola automatycznego znakowania produktów

Dzięki etykietom drukowanym metodą termotransferową, można łatwo i szybko wdrożyć system zarządzania jakością oraz zautomatyzować procesy logistyczne. Znakowanie półproduktów oraz gotowych wyrobów pozwala odtworzyć ich drogę w procesie produkcyjnym i zidentyfikować maszyny, które wymagają regulacji. W przypadku wykrycia wadliwych produktów, łatwo także wyłączyć odpowiedzialną za to część linii produkcyjnej, nie zatrzymując tym samym działania pozostałych urządzeń.

 

Systemy Print&Apply pozwalają także zautomatyzować zadania logistyczne. Poprzez naklejanie etykiet teleadresowych, poszczególne palety oraz kartony mogą być od razu kierowane do wysyłki. Wydruk etykiet ze zmiennymi danymi pozwala bowiem zaadresować każdą paczkę do innego klienta.

 

Dlaczego warto zainwestować w systemy Print&Apply?

Systemy drukująco-aplikujące charakteryzują się dużą wydajnością i bezawaryjnością. Przy rozważaniu wdrożenia takich rozwiązań warto wziąć pod uwagę ich główne zalety. Co się na nie składa? – W przypadku naszych rozwiązań jedną z nich z pewnością jest precyzja – systemy działają z dokładnością do ±0,8 mm. Takiej precyzji nie osiągnie żaden człowiek. Kolejną istotną cechą jest szybkość - aplikacja jest możliwa nawet przy produktach poruszających się z dużymi prędkościami – wylicza Michał Wąs, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet Print&Apply w gliwickiej firmie Etisoft. – Nasi klienci cenią także duży wybór modeli urządzeń Print&Apply, a z drugiej strony możliwość wdrożenia zupełnie unikatowych rozwiązań - dodaje ekspert.

 

Systemy drukująco-aplikujące cechuje łatwość przezbrojenia i integracji z linią produkcyjną, co minimalizuje czas potrzebny do wykonania tych czynności. Warto zauważyć, że rozwiązania Print&Apply sprawdzają się także w miejscach niedostępnych dla operatorów ze względów BHP, na przykład w obszarze pracy robotów czy suwnic. W porównaniu do pracowników fizycznych maszyny charakteryzują się również większą wydajnością oraz niezawodnością.

 

Wybór standardu identyfikacji

Systemy Print&Apply pozwalają nanosić etykiety nie tylko z prostymi danymi, ale także etykiety wysyłkowe oraz zawierające kody kreskowe i kody 2D oraz tagi RFID. Przy wdrażaniu systemów Print&Apply należy wybrać odpowiedni standard identyfikacji. W przypadku etykiet logistycznych, najwięcej gotowych rozwiązań dostarcza międzynarodowy standard GS1, który znalazł szerokie zastosowanie na rynku.

 

Poszczególne rozwiązania opierają się na odpowiednich kodach kreskowych, zawierających kluczowe informacje o danym produkcie. Etykiety logistyczne opracowane na podstawie standardów GS1 mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez wszystkich pośredników.

 

Rozwiązania standardowe i niestandardowe

Dla standardowych procesów najlepszym rozwiązaniem okazują się zwykle uniwersalne, łatwo konfigurowalne urządzenia typu Print&Apply. Zaletą takiego podejścia jest znaczące obniżenie kosztów wdrożenia automatycznej aplikacji etykiet. Zalety tego rozwiązania wymienia ekspert z Etisoft. - Ekonomiczne urządzenie charakteryzuje się niższą wydajnością, jednak w wielu przypadkach inwestowanie w drogie urządzenia Print&Apply nie ma sensu, jeśli ekonomiczne modele w zupełności wystarczą do etykietowania schodzących z linii produktów.

 

Oprócz aplikatorów produkowanych seryjnie, na rynku dostępne są również rozwiązania szyte na miarę. Niestandardowe systemy, dostosowane do wymagających procesów produkcyjnych, wdrażane są m.in. w takich branżach jak automotive czy AGD. W takich przypadkach konieczne jest zaprojektowanie i wykonanie specjalnego prototypu - ukierunkowanego na konkretne zlecenie, a następnie dokładne przetestowanie, aby na samym końcu wdrożyć automatyczne znakowanie etykietą na linii produkcyjnej.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE Biuro prasowe
2025-01-13 | 11:00

Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE

Magic Tape pozwala w krótkim czasie osiągnąć efekt długiej i gęstej fryzury nawet w przypadku rzadkich włosów. Specjalistką od tej metody jest Agnieszka
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.