Wielka Perła Ceramiki z Diamentami wraca do Ceramiki Paradyż!
W środę, 16 marca w warszawskim Domu Technika NOT odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursu Perły Ceramiki UE 2021. Aż 17 statuetek, w tym nagrodę główną Wielką Perłę Ceramiki UE z Diamentami przyznano Ceramice Paradyż. Nagrodzone kolekcje wyróżniają się wzornictwem wpisującym w światowe trendy oraz najwyższą jakością.
Konkurs Perły Ceramiki UE organizowany jest od 2004 roku przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”. Partnerem konkursu jest firma CAD Projekt K&A, a patronat honorowy objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich. Jego głównym celem jest promowanie produktów, które wyróżniają się jakością i unikatowym wzornictwem na rynku.
W tej edycji konkursu szczególnie doceniono wielkoformatową kolekcję Monet Blue setu Paradyż My Way Monumental, która została nagrodzona Perłą Ceramiki UE 2021 i Perła Ceramiki Projektantów 2021. Kolekcje Cold Princess i Unique Lady inspirowane światem mody z setu Paradyż My Way by Gosia Baczyńska oraz nowatorska i pełna elegancji Nightwish z setu Home of Light otrzymały z kolei po dwie statuetki: Perłę Ceramiki UE 2021 oraz Perłę Dystrybutorów 2021. Po jednej statuetce Pereł Ceramiki UE 2021 otrzymały inne ubiegłoroczne wdrożenia polskiego producenta. Wśród nich znalazły się zaprojektowane przez Gosię Baczyńką kolekcje Fashion Spirit, Night Queen oraz Noisy Whisper, trzy kolekcje setu Paradyż My Way Monumental: Ritual, Desire, Invisible oraz kolekcje Serene i Freedom z setu Home of Light.
Łączna liczba zdobytych statuetek przełożyła się na przyznanie Ceramice Paradyż nagrody głównej - Wielkiej Perły Ceramiki UE 2021 z Diamentami. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest dla producenta, którego kolekcje płytek ceramicznych zdobyły najwięcej nominacji i nagród. Dla Ceramiki Paradyż jest to już 13 Wielka Perła w 18-letniej historii konkursu.
- Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi, że Wielka Perła Ceramiki z Diamentami po kilku latach wróciła do domu, do naszej Ceramiki Paradyż. Liczba otrzymanych w tegorocznej edycji statuetek jest zwieńczeniem ciężkiej pracy całego zespołu i świadectwem, że nasza odwaga i zupełnie nowe podejście do wzornictwa przemysłowego oraz całego procesu projektowego było dojrzałym i słusznym wyborem. Tylko w minionym roku z powodzeniem wprowadziliśmy na rynek wiele wspaniałych kolekcji, cieszących się uznaniem klientów, partnerów biznesowych, ekspertów w dziedzinie designu oraz projektantów i architektów wnętrz. Wszystkie otrzymane nagrody to dla nas nie tylko ogromna satysfakcja, ale przede wszystkim motywacja do dalszej pracy. Chcemy i nadal będziemy inspirować pięknem – powiedziała Aldona Chudzicka, dyrektor działu rozwoju produktu w Ceramice Paradyż.
Nagrody w imieniu firmy odebrali przedstawiciele zespołów projektowych, handlowych i zarządzania kategoriami produktów, którym towarzyszyli dr Anna Tępińska–Marcinek, współwłaścicielka i członkini zarządu Ceramiki Paradyż oraz Piotr Tokarski, prezes zarządu. Wraz z przedstawicieli Ceramiki Paradyż, na gali obecna była także Gosia Baczyńska, światowej sławy projektantka mody, odpowiedzialna za stworzenie dla Paradyża kolekcji inspirowanych wielką modą.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.