Komunikaty PR

Złote Cyborgi 2024: Najlepsi w teleinformatyce uhonorowani w Poznaniu

2024-10-07  |  13:46
Biuro prasowe
  • Przyznawana od 26 lat nagroda „Złote Cyborgi” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej telekomunikacji i teleinformatyce. Wręczana za wybitne osiągnięcia naukowe, badawcze oraz wdrożeniowe, stanowi wyjątkowy symbol uznania dla osób i instytucji rozwijających polski rynek.
  • Tegoroczne statuetki otrzymali prof. dr hab. inż. Bożena Kostek, mgr inż. Witold Krawczyk oraz mgr inż. Ryszard Dyrga. Laureaci zostali wyróżnieni za znaczące innowacje technologiczne i wkład w rozwój społeczeństwa cyfrowego. Ich praca obejmuje zarówno działalność naukową, jak i praktyczne wdrażanie nowoczesnych technologii.
  • Pomysłodawcą i sponsorem nagrody jest jeden z polskich pionierów technologicznych, firma Sprint S.A., a Kapituła nagrody Złotego Cyborga działa pod patronatem Sekcji Telekomunikacji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk.
     

We wrześniu, podczas uroczystego bankietu towarzyszącego II Konferencji Radiokomunikacji i Teleinformatyki (KRiT), wręczono Złote Cyborgi – jedne z kluczowych wyróżnień w polskiej branży teleinformatycznej. Nagrody te, przyznawane od 1998 roku pod patronatem Sekcji Telekomunikacji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk, honorują osoby i instytucje, które swoim działaniem znacząco przyczyniają się do rozwoju telekomunikacji oraz teleinformatyki w Polsce.

Tegoroczni laureaci Złotych Cyborgów to liderzy, którzy wyróżniają się nie tylko na polskim, ale i międzynarodowym rynku. Statuetki otrzymali:

- prof. dr hab. inż. Bożena Kostek, Kierownik Laboratorium Akustyki Fonicznej Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, za wybitne osiągnięcia naukowe oraz promocję kadr w zakresie przetwarzania sygnałów, inżynierii dźwięku i obrazu.

- mgr inż. Witold Krawczyk, Prezes Zarządu TOYA Sp. z o.o., za wybitny wkład w rozwój szerokopasmowych systemów komunikacji elektronicznej oraz wzorcową działalność na rzecz promocji kultury i dziedzictwa narodowego.

- mgr inż. Ryszard Dyrga, Prezes Zarządu Intel Technology Poland, za konsekwentne rozwijanie centrów badawczo–rozwojowych firmy Intel w Polsce i przyczynienie się do wytworzenia wielu innowacyjnych rozwiązań w teleinformatyce.

Przyznawanie nagród liderom teleinformatyki zostało zainicjowane w 1998 roku przez Henryka Kamińskiego, współzałożyciela firmy Sprint S.A. Nagroda Złotego Cyborga jest nam szczególnie bliska i od trzech dekad stanowi symbol uznania dla osób, które odważnie wkraczają w przyszłość cyfrową i wpływają na rozwój teleinformatyki w Polsce. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać te  działania, które są  także dowodem na siłę współpracy środowiska naukowego i biznesowego i zaangażowania w rozwój nowoczesnych technologii – mówi Sławomir Wojtacki, Prezes Zarządu Sprint S.A.

Wydarzenie, będące kontynuacją tradycji Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki (KSTiT) oraz Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji (KKRRiT), przyciąga co roku czołowych przedstawicieli świata akademickiego, przedsiębiorców oraz młodych naukowców, oferując unikalne możliwości nawiązania kontaktów i współpracy. Środowisko akademickie prezentuje wyniki najnowszych badań naukowych, a przedstawiciele biznesu omawiają aktualne wyzwania i trendy rynkowe. Ważnym elementem wydarzenia są również wystawy i sesje firmowe, prezentujące innowacyjne technologie. Podczas ceremonii, która odbyła się w ramach KRiT, miała miejsce także uroczystość powołania Waldemara Matukiewicza i Sławomira Wojtackiego z firmy Sprint S.A. na ekspertów Sekcji Telekomunikacji KEiT Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2024–2027.

 

Na zdjęciu - od prawej: Waldemar Matukiewicz (wiceprezes zarządu Sprint SA), prof. dr hab. inż. Bożena Kostek, mgr inż. Ryszard Dyrga, mgr inż. Witold Krawczyk, prof. dr hab. inż. Józef Modelski (Politechnika Warszawska, członek rzeczywisty PAN, przewodniczący Komitetu EiT PAN), prof. dr hab. inż. Jacek Stefański (Politechnika Gdańska, przewodniczący Sekcji Telekomuikacji, przewodniczący Kapituły Złotego Cyborga).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Aplikacja pomaga obcokrajowcom w Polsce znaleźć przyjaciół Biuro prasowe
2024-10-10 | 13:00

Aplikacja pomaga obcokrajowcom w Polsce znaleźć przyjaciół

Wielu obcokrajowców, którzy przeprowadzają się do Polski, staje przed wyzwaniami związanymi z adaptacją, które wykraczają daleko poza nowe realia życia codziennego i
Technologie PANASONIC ZAPREZENTUJE NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA OBSŁUGI LOTNICZEJ
2024-10-10 | 12:12

PANASONIC ZAPREZENTUJE NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA OBSŁUGI LOTNICZEJ

Pełna gama urządzeń Panasonic TOUGHBOOK i możliwości prywatnej sieci 5G zostanie zaprezentowana podczas corocznego wydarzenia Aviation Week. Eksperci ds. konserwacji, napraw i eksploatacji
Technologie Strado LED XS – innowacyjne oświetlenie drogowe od Lena Lighting
2024-10-10 | 01:00

Strado LED XS – innowacyjne oświetlenie drogowe od Lena Lighting

W ofercie Lena Lighting pojawiła się kolejna linia opraw drogowych - Strado LED XS. Produkty te zaskakują znakomitymi parametrami oraz niezwykłą trwałością. Oprawy z nowej linii Strado

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Farmacja

Pracujący personel medyczny coraz mocniej odczuwa skutki braków kadrowych w ochronie zdrowia. Zmagają się z wypaleniem zawodowym i chcą odejść z zawodu

Polski system ochrony zdrowia mierzy się z narastającym problemem braków kadrowych. Jego skutki odczuwają też coraz bardziej przeciążeni i przepracowani lekarze, pielęgniarki, położne i pozostały personel medyczny. 50 proc. menedżerów i dyrektorów placówek medycznych wskazuje na coraz częstsze w tych grupach wypalenie zawodowe, przewlekły stres i brak work–life balance, a 33 proc. deklaruje, że z tego powodu personel medyczny coraz częściej decyduje się na odejście z zawodu – wynika z nowego raportu Philips „Future Health Index 2024”. Oprócz kształcenia nowych kadr rozwiązaniem może być także szersze wykorzystanie technologii.

DlaWas.info

Bankowość

Już sześciolatki korzystają z bankowości elektronicznej. Często nie są świadome cyberzagrożeń

Zdaniem 88 proc. badanych Polaków dzieci powinny mieć własne pieniądze w postaci kieszonkowego  – wynika z badania Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna „Zachowania finansowe rodziców wobec dzieci”. Dostęp do pieniędzy mają już kilkuletnie dzieci, które korzystają przy tym z bankowości mobilnej. Z badań prowadzonych na zlecenie ING wynika jednak, że spora grupa dzieci aktywnych w internecie padła już ofiarami przestępstw cybernetycznych polegających na kradzieży tożsamości czy pieniędzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.