Komunikaty PR

Flipowanie na inwestycyjnej mapie Polski

2021-06-14  |  11:00
Biuro prasowe

Inwestowanie w nieruchomości jest wciąż jedną z najlepszych lokat kapitału. Ceny mieszkań podczas pandemii nie spadły, a nawet odnotowały wzrost. W ostatnim czasie głośno jest o inwestycjach deweloperskich w mniejszych miastach Polski. Sytuację na rynku deweloperskim śledzą bacznie inwestorzy, którzy poszukują atrakcyjnego źródła dochodu. Idą w ślad za deweloperami i popularne w ostatnim czasie flipowanie stosują coraz prężniej w mniejszych miastach, zwłaszcza w stolicach wojewódzkich.

Świadomość tego, że każdy może osiągnąć wolność finansową rozbudziła wyobraźnię tysięcy osób w całej Polsce. W trudnych czasach Polacy poszukują okazji do pomnożenia kapitału. Rynek nieruchomości uznawany jest jako stabilny i stał się niewątpliwie miejscem poszukiwań dla przyszłych „emerytów” po 30-tce. Nie wszystkich stać na budowę osiedli, ale każdy może rozpocząć przygodę z „flipami”, czyli remontem i sprzedażą mieszkań z zyskiem. Popularność rynku nieruchomości jako źródła dodatkowego dochodu pociągnęła za sobą modę na flipowanie.

 

Poszukiwanie doskonałego, jeszcze niezajętego rynku na ten sposób zarabiania na nieruchomościach w Polsce nie jest wcale trudne. Mniejsze miejscowości potrafią mieć duży potencjał. Dla inwestorów mogą być atrakcyjne pod względem lokalizacji, infrastruktury, sieci komunikacyjnej, czy zakładów pracy w najbliższej okolicy. Z pewnością ogromną zaletą flipowania w mniejszych miastach jest stosunkowo niski próg wejścia. Lokale są tańsze niż w dużych aglomeracjach. Dla inwestorów to ogromna zaleta, ponieważ często mogą je kupić za gotówkę czy łatwiej uzyskać na nie kredyt hipoteczny.   

 

Cieszy mnie wzrost zainteresowania rynkiem nieruchomości w mniejszych miastach. Dla początkujących fliperów to doskonałe miejsce do inwestycji i zarabiania na flipach. Mniejsze miasta potrafią być zadziwiająco atrakcyjne dla przyszłych właścicieli, a sam rynek potrafi być całkowicie wolny od konkurencji. Warto wspomnieć, że największe zyski, rzędu ponad 100 tys. osiągali absolwenci prowadzonych przeze mnie warsztatów właśnie w małych miejscowościach. Wiele polskich miast świetnie się rozwija i polecam przyjrzeć się ofertom mieszkań na rynku wtórnym. Mam nadzieję, że zostanie doceniony ich potencjał, a flipowanie dotrze do kolejnych miejscowości – mówi Wojciech Orzechowski, inwestor i twórca Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości – WIWN.PL®.

 

Fliping to obecnie jeden z najbardziej stabilnych pomysłów na zdobycie wolności finansowej, ale i na lokowanie oszczędności. Wysoka inflacja, nieopłacalność lokat bankowych, niestabilność na rynkach finansowych czy kryzys gospodarczy, sprawiają, że wartość zarobionych pieniędzy topnieje w szybkim tempie. Rynek nieruchomości pozostaje odporny na zawirowania w gospodarce, a flipy to jedne z najkorzystniejszych dróg do uzyskania dużych zysków w krótkim czasie.

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Inga Ryfka, agencja Face it!, Tel. 790 393 471, e-mail: i.ryfka@agencjafaceit.pl

 

Wojciech Orzechowski - przedsiębiorca, inwestor, deweloper, mentor. Twórca Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości – WIWN.PL®. Współwłaściciel agencji nieruchomości Gut.pl, wydawca czasopisma Strefa Nieruchomości®. Autor książek „Zarabiaj na nieruchomościach”, „Wszystko o FLIPACH - 200 Pytań do Eksperta” oraz bloga zarabiajnanieruchomosciach.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.