Flipowanie na inwestycyjnej mapie Polski
Inwestowanie w nieruchomości jest wciąż jedną z najlepszych lokat kapitału. Ceny mieszkań podczas pandemii nie spadły, a nawet odnotowały wzrost. W ostatnim czasie głośno jest o inwestycjach deweloperskich w mniejszych miastach Polski. Sytuację na rynku deweloperskim śledzą bacznie inwestorzy, którzy poszukują atrakcyjnego źródła dochodu. Idą w ślad za deweloperami i popularne w ostatnim czasie flipowanie stosują coraz prężniej w mniejszych miastach, zwłaszcza w stolicach wojewódzkich.
Świadomość tego, że każdy może osiągnąć wolność finansową rozbudziła wyobraźnię tysięcy osób w całej Polsce. W trudnych czasach Polacy poszukują okazji do pomnożenia kapitału. Rynek nieruchomości uznawany jest jako stabilny i stał się niewątpliwie miejscem poszukiwań dla przyszłych „emerytów” po 30-tce. Nie wszystkich stać na budowę osiedli, ale każdy może rozpocząć przygodę z „flipami”, czyli remontem i sprzedażą mieszkań z zyskiem. Popularność rynku nieruchomości jako źródła dodatkowego dochodu pociągnęła za sobą modę na flipowanie.
Poszukiwanie doskonałego, jeszcze niezajętego rynku na ten sposób zarabiania na nieruchomościach w Polsce nie jest wcale trudne. Mniejsze miejscowości potrafią mieć duży potencjał. Dla inwestorów mogą być atrakcyjne pod względem lokalizacji, infrastruktury, sieci komunikacyjnej, czy zakładów pracy w najbliższej okolicy. Z pewnością ogromną zaletą flipowania w mniejszych miastach jest stosunkowo niski próg wejścia. Lokale są tańsze niż w dużych aglomeracjach. Dla inwestorów to ogromna zaleta, ponieważ często mogą je kupić za gotówkę czy łatwiej uzyskać na nie kredyt hipoteczny.
– Cieszy mnie wzrost zainteresowania rynkiem nieruchomości w mniejszych miastach. Dla początkujących fliperów to doskonałe miejsce do inwestycji i zarabiania na flipach. Mniejsze miasta potrafią być zadziwiająco atrakcyjne dla przyszłych właścicieli, a sam rynek potrafi być całkowicie wolny od konkurencji. Warto wspomnieć, że największe zyski, rzędu ponad 100 tys. osiągali absolwenci prowadzonych przeze mnie warsztatów właśnie w małych miejscowościach. Wiele polskich miast świetnie się rozwija i polecam przyjrzeć się ofertom mieszkań na rynku wtórnym. Mam nadzieję, że zostanie doceniony ich potencjał, a flipowanie dotrze do kolejnych miejscowości – mówi Wojciech Orzechowski, inwestor i twórca Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości – WIWN.PL®.
Fliping to obecnie jeden z najbardziej stabilnych pomysłów na zdobycie wolności finansowej, ale i na lokowanie oszczędności. Wysoka inflacja, nieopłacalność lokat bankowych, niestabilność na rynkach finansowych czy kryzys gospodarczy, sprawiają, że wartość zarobionych pieniędzy topnieje w szybkim tempie. Rynek nieruchomości pozostaje odporny na zawirowania w gospodarce, a flipy to jedne z najkorzystniejszych dróg do uzyskania dużych zysków w krótkim czasie.
Kontakt dla mediów:
Inga Ryfka, agencja Face it!, Tel. 790 393 471, e-mail: i.ryfka@agencjafaceit.pl
Wojciech Orzechowski - przedsiębiorca, inwestor, deweloper, mentor. Twórca Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości – WIWN.PL®. Współwłaściciel agencji nieruchomości Gut.pl, wydawca czasopisma Strefa Nieruchomości®. Autor książek „Zarabiaj na nieruchomościach”, „Wszystko o FLIPACH - 200 Pytań do Eksperta” oraz bloga zarabiajnanieruchomosciach.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.