Fracht FWO umacnia pozycję lidera w dostawach ładunków ponadnormatywnych
Fracht FWO, operator logistyczny dla przemysłu, wykorzystuje globalny wzrost popytu na usługi lotnicze, rozwijając w tym obszarze transporty ładunków ponadnormatywnych. Na przełomie maja i czerwca firma zorganizowała kolejną w tym roku dostawę przesyłki ciężkiej frachtem lotniczym. Przewożonym ładunkiem była blisko 2,5 tonowa maszyna do wytłaczania elementów z tworzywa sztucznego do linii produkcyjnej w USA.
Od początku roku wzrasta znaczenie frachtu lotniczego w globalnych łańcuchach dostaw, co wynika m.in. z ograniczeń i wzrostu cen w transporcie morskim oraz braku dostępności kontenerów. Tendencję potwierdzają najnowsze dane IATA dotyczące światowego rynku air cargo, wskazujące po pierwszych czterech miesiącach tego roku 12 proc. wzrost CTK (tonokilometrów) wobec kwietnia 2019 (dla porównania wzrost CTK w styczniu wyniósł 1,1 proc.) oraz wolumenów ładunków lotniczych w ujęciu miesiąc do miesiąca o 5 proc., przekraczających poziom z sierpnia 2018 r. W prawie wszystkich regionach świata, z wyjątkiem Ameryki Łacińskiej, zwiększył się popyt na lotnicze przewozy towarowe, najwięcej w Afryce (30,6 proc.) i Ameryce Płn. (25,6 proc). Zdaniem analityków IATA, rozwój lotniczych przewozów towarowych wspiera silne ożywienie gospodarcze i korzystna dynamika łańcuchów dostaw. W tym także bardzo niski poziom zapasów oraz bardziej konkurencyjne ceny w stosunku do morskich i kolejowych frachtów ładunków skonteneryzowanych.
- Znaczące ożywienie w przewozach towarowych air cargo wpływa też na większe zainteresowanie usługami transportu lotniczego w dostawach ładunków ponadnormatywnych. Zwłaszcza są one atrakcyjne dla linii produkcyjnych, gdzie zawsze liczył się szybki czas realizacji. Duży wzrost zleceń odnotowujemy szczególnie na kierunkach takich jak m.in. Brazylia, czy USA, gdzie najczęściej przewożone są części turbin parowych, linii produkcyjnych dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego – mówi Justyna Czerwińska, kierownik działu spedycji lotniczej, Fracht FWO Polska.
Ekspresowa dostawa maszyny do USA
W ostatnim czasie Dział Spedycji Lotniczej Fracht FWO zrealizował kolejną dostawę ładunku ponadgabarytowego. To ważąca blisko 2,5 tony maszyna do wytłaczania elementów z tworzywa sztucznego dla jednego z największych producentów artykułów higieniczno-kosmetycznych w USA. Dostawa do amerykańskiego klienta, przez lotnisko w Łodzi do Los Angeles, organizowana była pod presją czasu i w ekspresowym tempie.
Zgodnie z wytycznymi linii lotniczych, wytłaczarkę umieszczono w specjalnie zaprojektowanym drewnianym stelażu, co zapobiegało przesunięciom na pokładzie samolotu. Ładunek najpierw dostarczono na lotnisko w Łodzi, a po odprawie na lotnisko w belgijskim Liege. Tu przeładowano go na samolot frachtowy lecący bezpośrednio do Los Angeles. Za obsługę handlingową odpowiadał agent handlingowy LCJ Cargo.
Air cargo dla przemysłu i produkcji
Do klientów Fracht FWO należą największe firmy z branży przemysłowej i produkcyjnej, dla których operator dostarcza m.in. maszyny, linie produkcyjne i ich elementy. Wsparciem przy organizacji dostaw lotniczych (door-to-door, door-to-airport, airport-to-door, airport-to-airport, czartery) jest doświadczenie i globalna sieć partnerska Grupy Fracht, obejmująca ok. 300 biur w portach lotniczych w ponad 50 krajach na świecie.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.