Komunikaty PR

Galeria Andrychów będzie gotowa jesienią

2021-06-28  |  10:00
Biuro prasowe

24 czerwca br. odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budowie Galerii Andrychów – największego kompleksu handlowego w regionie i jednego z większych projektów handlowych powstających obecnie w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, inwestorów – Acteeum Group i Equilis Europe, jak również sklepów i firm zaangażowanych w powstanie obiektu.

Zawieszenie wiechy na szczycie konstrukcji Galerii Andrychów poprzedziło przygotowanie symbolicznego aktu erekcyjnego, który podpisali: Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa, Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail w Equilis Europe, Tomasz Szewczyk, partner zarządzający w Acteeum Group oraz Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu Karmar S.A.

„Dzisiejsza uroczystość to znak, że prace budowlane z każdym dniem przybliżają nas do otwarcia najbardziej atrakcyjnego miejsca zakupów dla mieszkańców Andrychowa i regionu. Dzięki naszemu zdeterminowaniu i współpracy partnerów, obecne szczególne okoliczności nie opóźniły rozpoczęcia budowy, ani nie zatrzymały procesu inwestycyjnego. Pomimo okoliczności, jakie towarzyszą realizacji tego projektu, Galeria Andrychów szybko nabrała kształtów. Nie możemy doczekać się powitania pierwszych klientów jesienią tego roku” – mówi Monika Woźniak-Zawioła, Equilis Europe.

Andrychowski park handlowy na łącznej powierzchni blisko 24 tys. mkw. do wynajęcia pomieści ponad 30 sklepów, w tym supermarket Lidl, market budowlany Leroy Merlin, a także marki takie jak CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Diverse, Pepco, Dealz, Hebe czy Komfort.

„Dziękujemy władzom Andrychowa za profesjonalną współpracę przy tej inwestycji, a firmom zaangażowanym w jej realizację, za sprawne działanie. To ważny projekt dla lokalnej społeczności, która zyska wygodny dostęp do popularnych sklepów bez konieczności dojeżdżania do innych miast. Postępy budowy idą w parze z błyskawicznym tempem komercjalizacji Galeria Andrychów na kilka miesięcy przed planowanym otwarciem jest praktycznie w całości wynajęta” – dodaje Tomasz Szewczyk, Acteeum Group.

Generalny wykonawca Galerii Andrychów, firma Karmar S.A., rozpoczęła budowę w październiku 2020 roku. Na 10-hektarowym terenie u zbiegu ulic Krakowskiej, Białej Drogi i Przemysłowej, w sąsiedztwie planowanej obwodnicy Bielsko-Biała – Głogoczów, widać już konstrukcje trzech budynków, pomiędzy którymi powstanie 650 miejsc parkingowych.

„To zaszczyt i odpowiedzialność móc realizować dla Państwa tak wyczekiwaną tu, w Andrychowie inwestycję i drugą – po Galerii Chełm, na zlecenie Equilis i Acteeum. Wierzę, że nasza praca przyczyni się do dalszego rozwoju ekonomicznego rejonu. Tworzymy unikatową przestrzeń, dzięki której w tym nadal trudnym okresie, miejsce zatrudnienia znajdzie wiele osób, a mikroekonomia regionu odczuwalnie wzrośnie. Dziękuję za Państwa zaufanie i jako Generalny Wykonawca, Karmar S.A., dołożymy wszelkich starań, by Galeria Andrychów powstała nie tylko zgodnie z harmonogramem, ale spełniła Państwa oczekiwania odnośnie jakości wykonania i funkcji, a także z dbałością o środowisko i w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Andrychowa” – mówi Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu KARMAR S.A.

Galeria Andrychów ubiega się o certyfikat BREEAM, który potwierdza jej wysokie standardy jakościowe i ekologiczne. W obiekcie zaprojektowanym przez pracownię NC Architekci zastosowane będą m.in. rozwiązania ograniczające zużycie prądu i wody oraz emisję zanieczyszczeń. Już na etapie budowy wykonawca dba o dobór certyfikowanych materiałów oraz odpowiednie sortowanie, składowanie i wywóz odpadów.

Galeria Andrychów została niedawno uhonorowana prestiżową nagrodą EuropaProperty CEE Retail Awards w kategorii "Future Project".

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.

Transport

Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.

Farmacja

Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.