Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?
Wybór mieszkania należy zacząć od pytania o jego lokalizację. Ta ma wpływ na nasz późniejszy komfort życia, dlatego powinna być pierwszym kryterium poszukiwań. Jakie miejsca we Wrocławiu są obecnie najpopularniejsze?
Fabryczna
Dzielnica ta cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród tych, którzy uwielbiają uroki miejskiego życia, a jednocześnie chcą mieć blisko do pracy czy na uczelnię. Dobre skomunikowanie sprawia, że wybierają ją często studenci i pracownicy korporacji.
Powstają tu nowoczesne inwestycje, mające szeroką ofertę mieszkań dwupokojowych. Istotne są też lokale usługowe na parterze budynku, które umożliwiają mieszkańcom szybkie zakupy. – W tej lokalizacji, przy ulicy Legnickiej, budujemy czwarty etap Pixel House. O inwestycję pytają nas często młodzi ludzie, zarówno pary, jak i single. Tym, na co zwracają szczególną uwagę, jest bliskość komunikacji miejskiej – opowiada Jakub Orski z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.
Krzyki
Jedna z najpopularniejszych dzielnic wśród rodzin. Uznawana za spokojną i zieloną, daje mieszkańcom różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu. Niewątpliwym atutem są tu parki, kąpieliska, a nawet… dobra baza wypadowa na wycieczki w góry. Nie brakuje tu inwestycji projektowanych z myślą o rodzinnym życiu.
– W Słonecznym Zakątku postawiliśmy na przydomowe ogródki. Mieszkańcy najwyższych kondygnacji mają z kolei do dyspozycji przestronne tarasy. Zaprojektowaliśmy w tym osiedlu również mieszkania dwupoziomowe. Część z naszych klientów zwracała uwagę na to, że to dobre rozwiązanie dla większej rodziny, pozwalające na stworzenie strefy dziennej na niższej kondygnacji, a bardziej intymnej części sypialnianej na wyższej – mówi Orski.
Śródmieście
Coraz więcej mówi się o terenach nadrzecznych. Stały się przedmiotem zainteresowania różnorodnych biznesów – powstają tu klimatyczne beach bary, a w pobliżu punkty usługowe, sklepy i restauracje. Miasto coraz bardziej zwraca się ku rzece, a wraz z zainteresowaniem tymi obszarami rośnie aktywność deweloperów. Mieszkania na Śródmieściu są jednymi z najpopularniejszych wśród osób ceniących sobie rozrywkę i korzystanie z oferty położonego niedaleko Rynku.
– Obecnie budujemy inwestycję przy ulicy Rychtalskiej, Osiedle nad Odrą. Tym, co było dla nas szczególnie ważne w tej lokalizacji, jest bliskość terenów rekreacyjnych. Trasy do biegania czy jazdy na rowerze położone wzdłuż rzeki cieszą się dziś niesłabnącą popularnością, a do tego skomunikowanie dzielnicy z różnymi częściami miasta jest bardzo dobre – tłumaczy Jakub Orski z WPBM „Mój Dom” S.A.
Psie Pole
Choć jeszcze kilka lat temu przeżywaliśmy boom na Krzyki, dziś rynek mieszkaniowy we Wrocławiu jest nieco bardziej rozproszony. Coraz więcej osób odkrywa potencjał Psiego Pola. Powstają tu różnorodne usługi czy placówki edukacyjne, co sprawia, że dzielnica ta staje się obiektem zainteresowania rodzin z dziećmi. Liczne tereny zielone są kolejnym powodem, dla którego chcą oni wybierać właśnie te okolice.
– Na uwagę zasługuje również fakt, że na obrzeżach Wrocławia zabudowa jest nieco inna: niska i kameralna. Ogródki i tarasy dają sporo przestrzeni, a niewielka liczba mieszkań w budynku sprawia, że łatwiej tu o nawiązanie bliskich, sąsiedzkich więzi. Niedawno rozpoczęliśmy budowę Novej Stoczniovej na Zakrzowie. Widzimy, że zainteresowanie tą częścią miasta rośnie, zwłaszcza wśród osób poszukujących spokoju i oddalenia od miejskiego zgiełku – kończy Orski.
Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Transport
Rząd pracuje nad nowymi warunkami testowania pojazdów autonomicznych. Do dopuszczenia ich do ruchu jeszcze daleka droga
Trwają prace nad przepisami, które ułatwią testowanie w Polsce pojazdów pół- i autonomicznych. Zmienią się m.in. definicje zawarte w ustawie z 2018 roku, by możliwe było wykorzystanie do testów pojazdów o pełnej autonomii. Do wprowadzenia takich aut na drogi jeszcze daleka droga, choć eksperci widzą w nich remedium na wiele bolączek, m.in. na niedobór zawodowych kierowców czy wykluczenie transportowe konkretnych grup społecznych i obszarów. Wiele wątpliwości wciąż budzą kwestie bezpieczeństwa i przygotowania kierowców.
Ochrona środowiska
OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie poświęconym Polsce podtrzymuje prognozy wzrostu gospodarczego na obecny i kolejny rok na poziomie 3 proc. i więcej. Jeszcze szybciej będzie jednak rosła inflacja, co sprawi, że Rada Polityki Pieniężnej będzie prowadziła restrykcyjną politykę pieniężną. Mimo sukcesów gospodarczych OECD dostrzega zagrożenia wynikające z rosnącego zadłużenia naszego kraju. Proponuje m.in. progresywny podatek od nieruchomości według jej wartości.
Ochrona środowiska
Od przyrody zależy połowa światowego PKB. Za mało się mówi o jej roli i konieczności odbudowy ekosystemów
– W narracji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie polskiej prezydencji za mało mówi się o przyrodzie, a to od niej zależy połowa światowego PKB oraz bezpieczeństwo żywnościowe i społeczne – ocenia dr Paulina Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych. O tym, jak ważna jest komunikacja tego aspektu, świadczy sytuacja z unijnym rozporządzeniem dotyczącym odbudowy ekosystemów, które spotyka się z dużą niechęcią m.in. ze strony rolników obawiających się zalewania pól. Nowe prawo będzie mieć jednak szereg korzyści dla rolnictwa.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.