Getin Noble Bank wspiera projekt „Bankowcy dla Edukacji”
Warszawa, 15 lipca 2021 r.
Getin Noble Bank wspiera projekt „Bankowcy dla Edukacji”
Getin Noble Bank wspiera V edycję akcji „Bankowcy dla Edukacji”, której celem jest edukacja ekonomiczna i budowanie świadomości wokół zagadnienia cyberbezpieczeństwa. Projekt jest realizowany w ramach Związku Banków Polskich. To inicjatywa, która jest niezwykle istotna i bliska codziennej misji Getin Noble Banku – dbaniu o bezpieczeństwo klientów w wirtualnym świecie finansów.
Żyjemy w czasach, w których cyberataki są coraz częstszym zjawiskiem. Cały czas słyszy się o atakach hakerskich czy wykradaniu danych. Często ofiarami w takich sytuacjach są instytucje finansowe i ich klienci. Dlatego uważamy, że niezwykle ważne jest budowanie świadomości, co robić, aby uniknąć takich sytuacji. Jesteśmy dumni, że dokładamy swoją cegiełkę i tym samym pomagamy
w uświadamianiu społeczeństwa jak ważna jest edukacja w zakresie finansów, bankowości oraz przede wszystkim bezpieczeństwa – mówi Rafał Winnicki, Dyrektor Departamentu Ryzyka Operacyjnego i Nadużyć w Getin Noble Banku. Bankowość mobilna i internetowa, karty płatnicze, płatności zbliżeniowe telefonem czy smartwatchem to już codzienność wielu osób. To ważne, żeby wiedzieć jak korzystać z nich mądrze i bezpiecznie – dodaje.
W ramach akcji zrealizowanych zostało 8 mini-klipów edukacyjnych, w których wystąpił aktor Michał Piela. Cykl klipów ukazał się pod nazwą „Bądź bezpieczny!” i obejmuje najważniejsze zagadnienia, które warto zapamiętać, czyli:
- Nie daj się zwieść łatwym zarobkom!
- Uważaj na fałszywe linki do płatności!
- Numer karty płatniczej to Twoje dane poufne!
- Rób kopie zapasowe!
- Czytaj, co autoryzujesz!
- Stosuj podwójne uwierzytelnienie!
- Uważaj na oszustwa „na pracownika banku”!
W ramach filmowej kampanii po raz pierwszy zrealizowany został film "CYFROWO I BEZPIECZNIE. A Ty jak wybierzesz?" w nowej, interaktywnej formule "nauka przez działanie". Oglądający mogą samodzielnie kreować losy bohaterów przez wybory, których dokonują w trakcie oglądania filmu. Każda ze ścieżek kończy się analizą działań i podsumowaniem. Film osadzony jest w specjalnej, interaktywnej aplikacji.
Getin Noble Bank dba o cyberbezpieczeństwo klientów i nieustannie pracuje nad wdrożeniem nowych rozwiązań, które ochronią ich przez niepożądanymi sytuacjami. W tym roku Bank został wyróżniony w największym badaniu sektora bankowego Złoty Bankier 2021 w kategorii „Bezpieczny bank – najlepsze praktyki”. To czwarty rok z rzędu, w którym bank uzyskał te wyróżnienie. W ramach audytu eksperci cyberbezpieczeństwa przeprowadzili testy zabezpieczeń i stabilności serwerów bankowych. W ten sposób zweryfikowano systemy bankowości internetowej i mobilnej, co pozwoliło na sprawdzenie zgodności funkcjonowania systemów banku z najlepszymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa.
Program „Bankowcy dla Edukacji” to wspólna inicjatywa banków i firm infrastruktury bankowej realizowana we współpracy z instytucjami publicznymi, samorządami, organizacjami pozarządowymi
i mediami. Organizatorem prac w ramach Programu „Bankowcy dla Edukacji” jest Warszawski Instytut Bankowości.
Kontakt dla mediów
Artur Newecki
Rzecznik prasowy
Getin Noble Bank S.A.
Tel.+48 693 718 957

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.