Getin Noble Bank wspiera projekt „Bankowcy dla Edukacji”
Warszawa, 15 lipca 2021 r.
Getin Noble Bank wspiera projekt „Bankowcy dla Edukacji”
Getin Noble Bank wspiera V edycję akcji „Bankowcy dla Edukacji”, której celem jest edukacja ekonomiczna i budowanie świadomości wokół zagadnienia cyberbezpieczeństwa. Projekt jest realizowany w ramach Związku Banków Polskich. To inicjatywa, która jest niezwykle istotna i bliska codziennej misji Getin Noble Banku – dbaniu o bezpieczeństwo klientów w wirtualnym świecie finansów.
Żyjemy w czasach, w których cyberataki są coraz częstszym zjawiskiem. Cały czas słyszy się o atakach hakerskich czy wykradaniu danych. Często ofiarami w takich sytuacjach są instytucje finansowe i ich klienci. Dlatego uważamy, że niezwykle ważne jest budowanie świadomości, co robić, aby uniknąć takich sytuacji. Jesteśmy dumni, że dokładamy swoją cegiełkę i tym samym pomagamy
w uświadamianiu społeczeństwa jak ważna jest edukacja w zakresie finansów, bankowości oraz przede wszystkim bezpieczeństwa – mówi Rafał Winnicki, Dyrektor Departamentu Ryzyka Operacyjnego i Nadużyć w Getin Noble Banku. Bankowość mobilna i internetowa, karty płatnicze, płatności zbliżeniowe telefonem czy smartwatchem to już codzienność wielu osób. To ważne, żeby wiedzieć jak korzystać z nich mądrze i bezpiecznie – dodaje.
W ramach akcji zrealizowanych zostało 8 mini-klipów edukacyjnych, w których wystąpił aktor Michał Piela. Cykl klipów ukazał się pod nazwą „Bądź bezpieczny!” i obejmuje najważniejsze zagadnienia, które warto zapamiętać, czyli:
- Nie daj się zwieść łatwym zarobkom!
- Uważaj na fałszywe linki do płatności!
- Numer karty płatniczej to Twoje dane poufne!
- Rób kopie zapasowe!
- Czytaj, co autoryzujesz!
- Stosuj podwójne uwierzytelnienie!
- Uważaj na oszustwa „na pracownika banku”!
W ramach filmowej kampanii po raz pierwszy zrealizowany został film "CYFROWO I BEZPIECZNIE. A Ty jak wybierzesz?" w nowej, interaktywnej formule "nauka przez działanie". Oglądający mogą samodzielnie kreować losy bohaterów przez wybory, których dokonują w trakcie oglądania filmu. Każda ze ścieżek kończy się analizą działań i podsumowaniem. Film osadzony jest w specjalnej, interaktywnej aplikacji.
Getin Noble Bank dba o cyberbezpieczeństwo klientów i nieustannie pracuje nad wdrożeniem nowych rozwiązań, które ochronią ich przez niepożądanymi sytuacjami. W tym roku Bank został wyróżniony w największym badaniu sektora bankowego Złoty Bankier 2021 w kategorii „Bezpieczny bank – najlepsze praktyki”. To czwarty rok z rzędu, w którym bank uzyskał te wyróżnienie. W ramach audytu eksperci cyberbezpieczeństwa przeprowadzili testy zabezpieczeń i stabilności serwerów bankowych. W ten sposób zweryfikowano systemy bankowości internetowej i mobilnej, co pozwoliło na sprawdzenie zgodności funkcjonowania systemów banku z najlepszymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa.
Program „Bankowcy dla Edukacji” to wspólna inicjatywa banków i firm infrastruktury bankowej realizowana we współpracy z instytucjami publicznymi, samorządami, organizacjami pozarządowymi
i mediami. Organizatorem prac w ramach Programu „Bankowcy dla Edukacji” jest Warszawski Instytut Bankowości.
Kontakt dla mediów
Artur Newecki
Rzecznik prasowy
Getin Noble Bank S.A.
Tel.+48 693 718 957

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.