Lato Konesera trwa. Sprawdź, co będzie się działo w sierpniu!
Lato Konesera wkracza w kolejny miesiąc różnorodnych atrakcji. W sierpniu na odwiedzających Centrum Praskie Koneser czekają spacery PoWarszawsku, Polski Festiwal Komedii, spektakle plenerowe Teatru Polonia i Och-Teatru oraz spotkania z aktorami najnowszej adaptacji filmowej Akademii Pana Kleksa. Niemal wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a wśród nich nie brakuje aktywności dla dzieci, dorosłych, rodzin i przyjaciół.
Centrum Praskie Koneser przez cały rok przyciąga setkami wydarzeń. A szczególnym momentem w kalendarzu jego aktywności jest Lato Konesera. To odbywający się corocznie w okresie wakacji cykl letnich atrakcji – dla mieszkańców Warszawy i turystów, w różnym wieku.
Nowością w sierpniowym harmonogramie będzie Koneser Stand-upu (wydarzenie bezpłatne), odbywający się w ramach Polskiego Festiwalu Komedii 2024. Codziennie od 22 do 25 sierpnia o godz. 18.00 plac Konesera zamieni się w epicentrum humoru, gdzie będzie można zobaczyć i usłyszeć mieszankę unikalnych stylów komediowych:
- 22 sierpnia, czwartek, prowadzenie: Stanisław Goch;
- 23 sierpnia, piątek, prowadzenie: Dolly Stand-up;
- 24 sierpnia, sobota, prowadzenie: Jasiek Borkowski;
- 25 sierpnia, niedziela, prowadzenie: Bartek Pająk.
Ponadto, mocnym akcentem tegorocznego Lata Konesera jest Festiwal Warsaw Storytellers (wstęp darmowy), współorganizowany z wydawnictwem Newhomers i PoWarszawsku, czyli popularnym varsavianistą, Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim. W sierpniu jeszcze dwa spotkania:
- Jednodniowe opowieści (3 sierpnia, sobota, 18.00), goście: Michał Marszał, Włodi Włodarczyk, Olga Drenda;
- Trzy pokolenia warszawskiego rapu (29 sierpnia, czwartek, 18.00), goście, między innymi: Bilon (Hemp Gru), Frosti, Piotr Kędzierski.
Nieodzownym elementem wakacyjnego cyklu w Koneserze są plenerowe spektakle Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, czyli Teatru Polonia i Och-Teatru (wstęp wolny). W sierpniu szczególnie zadowoleni będą najmłodsi (ale nie tylko!). W repertuarze występów na placu Konesera:
- 2 sierpnia, godz. 18.00 – Polityka (bajka);
- 5 sierpnia, godz. 18.00 – Szelmostwa Lisa Witalisa (bajka);
- 28 sierpnia, godz. 18.00 – Czerwony Kapturek (bajka).
Oprócz tego, w sierpniowym repertuarze Lata Konesera nie zabraknie innych, bezpłatnych wydarzeń:
- 4 sierpnia, godz. 12.00, spacer PoWarszawsku;
- 10,17,24,31 sierpnia, godz. 10.00 – Joga w plenerze;
- do 31 sierpnia – wystawa Utracone, Odzyskane;
- 9,16,30 sierpnia, godz. 20.00 – Letnie Kino PepsiCo w partnerstwie z Gutek Film, w repertuarze kolejno „Parasite”, „Anette”, Poprzednie życie”;
- 11 i 31 sierpnia, godz. 14-17, Spotkania z bohaterami filmu w Kleks. Magia Kina (11 sierpnia: Tosia Litwiniak i Jana Jachimek; 31 sierpnia: Daniel Walasek i Igor Fernandez);
- 3,10,17 sierpnia – potańcówki z cyklu #ChodźPotańczyć;
- 7 i 14 sierpnia – turniej szachowy;
- 1 września – Urban Jam w ramach Urban Art Area.
Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach odbywających się w lipcu w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w wydarzeniach na Facebooku.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, centrum filmowe Kleks. Magia Kina, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.