Glaze Prosthetics rozpoczyna produkcję we własnym zakresie
Glaze Prosthetics, lider na rynku produkcji wysoce spersonalizowanych protez kończyn górnych, zainwestował w kolorową drukarkę 3D HP Multi Jet Fusion 580. Dzięki temu firma może przenieść cały proces produkcyjny do swojego zakładu i ukierunkować się na nową metodę pracy, której kluczowym zadaniem jest skrócenie czasu post-processingu.
Założona w 2017 roku firma Glaze Prosthetics narodziła się po tym, jak jeden z jej założycieli wydrukował w 3D spersonalizowane ramię protetyczne dla przyjaciela. Założyciele dostrzegli niszę na rynku dla osób po amputacjach, które chciały mieć lekkie i wytrzymałe ramię protetyczne, pozwalające im również wyrazić siebie poprzez dodanie spersonalizowanego wyglądu. Od tamtej pory firma Glaze Prosthetics, której siedziba znajduje się w Krakowie, może poszczycić się pokaźną bazą klientów na całym świecie i jest jednym z niewielu specjalistów w dziedzinie protetyki kończyn górnych. Jest to również jedyna firma na świecie, która umożliwia pacjentom wybór modelu, koloru i wykończenia protezy, a nawet projektowanie i zamawianie online.
Dotychczas firma Glaze współpracowała z zewnętrznym usługodawcą, który do produkcji zamówień wykorzystywał drukarkę HP Multi Jet Fusion 4200. Jednak, gdy organizacja zaczęła się rozwijać, Glaze dostrzegło korzyści ekonomiczne wynikające z przeniesienia całej produkcji do firmy i zdecydowano się zainwestować w model Multi Jet Fusion 580.
Od momentu zainwestowania w kolorową drukarkę HP Multi Jet Fusion 580, firma Glaze mogła skupić się na nowych rozwiązaniach, w ramach których przedsiębiorstwo digitalizuje swoje procesy i współpracuje bezpośrednio z lekarzami protetykami. Wszystko po to, aby przyspieszyć poprzednio długotrwałe prace. Pozwala to Glaze produkować i dostarczać zindywidualizowane protezy w czasie od 7 do 14 dni.
Obecnie wielu producentów protez staje przed trudnym zadaniem wytwarzania różnorodnych komponentów, co często jest procesem powolnym i czasochłonnym. Celem firmy Glaze jest wyeliminowanie tego długotrwałego procesu produkcji i przekształcenie go w jeden cyfrowy ekosystem, co jest możliwe dzięki technologii Multi Jet Fusion firmy HP.
Nowa aplikacja umożliwia protetykom wykonanie skanu górnej części stawu ramiennego pacjenta i przesłanie pomiarów do bazy danych Glaze. Dane te są następnie przesyłane bezpośrednio do Multi Jet Fusion 580, która drukuje ramię w dokładnie takim kształcie i rozmiarze, oraz w wybranym przez pacjenta kolorze bazowym.
Bezpośredni druk w kolorze był dla firmy Glaze jedną z głównych zalet urządzenia Multi Jet Fusion 580 i stanowił istotną część nowej technologii. Od początku istnienia firmy wiele godzin spędzano na obróbce końcowej, ale teraz klienci mogą wybrać preferowany wzór za pomocą nowej aplikacji firmy Glaze, a urządzenie Multi Jet Fusion 580 drukuje protezę dokładnie w wybranym kolorze bazowym. Chociaż nadal konieczne jest ręczne malowanie dodatkowych detali, możliwość kolorowego drukowania podstawy protezy znacznie skraca czas wprowadzania produktu na rynek. Oznacza to, że firma Glaze może poświęcić więcej czasu na dodanie ostatecznych szlifów, które są w pełni dostosowane do wybranego przez klienta projektu – z tego faktu firma jest ogromnie dumna.
Połączenie urządzenia HP Multi Jet Fusion 580 i nowej aplikacji nie tylko drastycznie skraca czas produkcji w firmie Glaze, ale także przynosi korzyści protetykom, którzy wcześniej spędzali 60-70% czasu na wymianie pomiarów z firmą Glaze. Ponieważ pomiary pacjenta są teraz przesyłane bezpośrednio do drukarki Multi Jet Fusion za pośrednictwem aplikacji, podczas gdy lekarze mogą poświęcić więcej cennego czasu swoim pacjentom i zająć się np. ich terapią.
Każdy chce być częścią cyfrowej rewolucji, ale branża protez jest jedną z tych, które nie są tradycyjnie związane z technologią cyfrową – powiedział Franek Kosch, współzałożyciel firmy Glaze Prosthetics. Z pomocą technologii 3D firmy HP, Glaze demokratyzuje cyfrowy przepływ pracy i daje każdemu szansę bycia częścią tej nowej rewolucji.
Kolejnym ważnym czynnikiem dla firmy Glaze jest waga i trwałość produktów końcowych. Każdy aspekt protezy firmy Glaze jest modułowy – posiada ono własny system łokciowy ułatwiający ruchy ramienia oraz system wahadłowy, który pozwala osobom po amputacji naśladować naturalne ruchy ramienia. Dlatego tak ważne jest, aby protezy były jak najlżejsze, co jest łatwe do osiągnięcia dzięki technologii Multi Jet Fusion firmy HP. Firma Glaze jest w stanie realnie wyprodukować bioniczną rękę o wadze 1 kg, czyli najlżejszą na rynku.
Połączenie nowej aplikacji i urządzenia Multi Jet Fusion 580 oznacza, że klienci mogą otrzymać gotową, w pełni działającą protezę w ciągu około 1 do 2 tygodni. Dzięki temu, nie tylko drastycznie zmniejszają się koszty i czas pracy personelu, ale nowa drukarka umożliwia również firmie Glaze uzyskanie bardzo drobnych szczegółów i wysokiej dokładności wymiarów, co jest niezbędne do zapewnienia dokładnego dopasowania protezy do potrzeb klienta.
Więcej informacji na temat drukarki 3D HP Multi Jet Fusion 580 Colour można znaleźć tutaj: https://www8.hp.com/h20195/v2/GetDocument.aspx?docname=4AA7-3728ENA
Więcej informacji na temat Glaze Prosthetics można znaleźć tutaj: https://glazeprosthetics.com/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.