GLS ze Złotym Certyfikatem EcoVadis
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
W globalnym, niezależnym rankingu zrównoważonego rozwoju Grupa GLS uzyskała bardzo wysokie oceny. Znalazła się wśród 7% najlepszych firm z branży pocztowej, kurierskiej i multimodalnego transportu towarów.
EcoVadis to międzynarodowy, prestiżowy ranking zrównoważonego rozwoju. Ocenia ponad 90 tys. firm ze 150 krajów z całego świata, z różnych branż. Co bierze pod uwagę? To szereg wskaźników i kluczowe aspekty związane ze zrównoważonym rozwojem, w tym wymiar ekologiczny działalności firmy, społeczny, zasady etyczne czy charakter łańcucha dostaw.
Ocena EcoVadis opiera się na najwyższych międzynarodowych standardach, takich jak: Dziesięć Zasad ONZ Global Compact, konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), standardy Global Reporting Initiative (GRI), norma ISO 26000, plan działania CERES oraz Wytyczne ONZ dotyczące biznesu i praw człowieka.
W najnowszym rankingu Grupa GLS została nagrodzona Złotym Certyfikatem EcoVadis. To oznacza, że należy do elitarnego grona najbardziej zrównoważonych firm kurierskich w Europie. Tak wysoka ocena odzwierciedla wysiłki firmy w całym spektrum społecznej odpowiedzialności biznesu.
Jednolita strategia sieciowa
Wynik Grupy GLS w zakresie wpływu na środowisko, wynoszący 80/100, plasuje firmę wśród 7% najwyżej ocenianych firm w sektorze. Ten wynik w dziedzinie ochrony środowiska jest rezultatem długoterminowej strategii firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Od ponad dziesięciu lat Grupa GLS aktywnie poszukuje i wdraża sposoby na zmniejszenie swojego wpływu na środowisko, podobnie jak jej lokalni partnerzy transportowi.
Co istotne, Grupa GLS wprowadziła jednolitą strategię, aby zmaksymalizować swój wpływ i zapewnić, że know-how i wysiłki są dzielone w całej sieci międzynarodowej. O sukcesie tej strategii świadczy fakt, że zeszłoroczna ocena Silver, przyznana GLS w rankingu EcoVadis, została w tym roku podniesiona do Gold.
Zachęcający znak
Strategia zrównoważonego rozwoju Grupy GLS w zakresie ochrony środowiska opiera się na redukcji, unikaniu i kompensacji emisji, przy czym te dwie pierwsze kwestie są traktowane priorytetowo.
– Jesteśmy zaangażowani w tworzenie zrównoważonej organizacji, która spełnia potrzeby otaczającego nas świata – mówi Martin Seidenberg, CEO Grupy GLS. – Jestem dumny, że w Grupie GLS podejmujemy bezpośrednie kroki, które mają tak pozytywny wpływ i pomagają nam w dążeniu do naszego wspólnego celu, jakim jest stworzenie zrównoważonego świata przyszłości. Złoty Certyfikat EcoVadis jest dowodem na to, że jesteśmy na dobrej drodze, a także zachętą do dalszego doskonalenia naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju – zaznacza.
Działania podejmowane przez GLS Poland są spójne ze strategią całej Grupy. Dotyczy to oczywiście wszystkich aspektów związanych ze zrównoważonym rozwojem, a firma dostosowuje rozwiązania do lokalnych warunków. Dlatego np. w centrach największych miast w Polsce wprowadza rowery kurierskie. Zielona energia w coraz większym stopniu zasila również infrastrukturę bazową operatora.
– Weszliśmy już na drogę do klimatycznej neutralności. Mamy ambitny plan, by w 2030 roku dostarczać 50% krajowych paczek przy użyciu nisko- lub zeroemisyjnych środków transportu. Zrównoważony rozwój traktujemy priorytetowo. Wyznaczamy sobie pod tym względem ambitne i wymierne cele, strukturalnie wpisane w naszą długofalową strategię rozwoju – podsumowuje Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.
O Grupie GLS
Grupa GLS jest wiodącym dostawcą usług krajowego i międzynarodowego transportu przesyłek. Firma zapewnia swoim klientom w 41 krajach niezawodne, wysokiej jakości i spersonalizowane usługi, w tym obsługę przesyłek ekspresowych i usługi frachtowe. Dzięki rozbudowanej sieci międzynarodowej firmy i dobrej znajomości rynków lokalnych, klienci GLS mogą oczekiwać takiej samej kompleksowej, elastycznej i spersonalizowanej obsługi w całej Europie i innych częściach świata. GLS działa również poprzez spółki zależne w Kanadzie i na Zachodnim Wybrzeżu USA. Sieć GLS obejmuje 71 centralnych i regionalnych punktów przeładunkowych oraz około 1,5 tys. magazynów, obsługiwanych przez około 31 tys. pojazdów dostawczych kursujących na końcowych odcinkach oraz 4 tys. ciężarówek dalekobieżnych. GLS zatrudnia około 21 tys. osób. W roku 2020/21 firma uzyskała rekordowe przychody w wysokości 4,5 mld EUR, dostarczając 840 mln paczek pomimo występujących w skali globalnej utrudnień.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.