Grupa Murapol rozpoczęła oferowanie 273 mieszkań w dwóch warszawskich projektach
Portfolio stołecznych inwestycji Grupy Murapol zostało powiększone o nowe przedsięwzięcie deweloperskie, które powstanie w dzielnicy Ursus – Murapol Dzieci Warszawy. Oferta mieszkań wprowadzonych do przedsprzedaży w tej inwestycji obejmuje 124 lokale. Do oferty trafiła także kolejna pula - 149 mieszkań w inwestycji Murapol Osiedle Natura, powstającej na warszawskiej Białołęce.
Zaoferowane lokale mieszkalne stanowią część „projektu1000”, w którym Murapol postawił do dyspozycji klientów jednocześnie ponad tysiąc mieszkań w siedmiu projektach mieszkaniowych.
W ramach pierwszego etapu inwestycji Murapol Dzieci Warszawy zaprojektowano 5-kondygnacyjny budynek z garażem podziemnym. Znajdą się w nim kawalerki o metrażach rozpoczynających się od 26 mkw., jak i większe, 2-, 3-, 4- czy 5- pokojowe lokale o powierzchniach sięgających 85 mkw. Klienci poszukujący jeszcze większych przestrzeni mogą skorzystać z możliwości łączenia lokali. Poza pakietem antysmogowym i opcją smart home, w które wyposażone będą mieszkania, w projekcie przewidziano także dodatkowe udogodnienia, takie jak stacje do ładowania samochodów elektrycznych, stojaki rowerowe i energooszczędne oświetlenie części wspólnych, razem objęte pakietem eco.
W kolejnym etapie inwestycji Murapol Osiedle Natura, powstającej w północnej części Warszawy, w otoczeniu terenów zielonych, rezerwatu przyrody oraz nieopodal Kanału Żerańskiego, zaplanowano trzy kameralne, 3- kondygnacyjne budynki. Znajdą się w nich kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe, o powierzchniach od 25 mkw. do blisko 60 mkw. Wszystkie mieszkania wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami. W inwestycji zostanie zainstalowany autorski Home Management System, dzięki któremu klienci będą mieli możliwość zamontowania w lokalach systemu smart home - Murapol Appartme.
Autorem projektów architektonicznych komercjalizowanych inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia należąca do Grupy Murapol.
- Rynek mieszkaniowy Stolicy jest zdecydowanie największy i panuje na nim najsilniejsza konkurencja, a równocześnie cały czas mamy do czynienia z wysokim popytem na nowe lokale, dlatego też Warszawa stanowi dla nas jedną z kluczowych lokalizacji. Staramy się sukcesywnie uzupełniać swoją ofertę w tym mieście. Tylko w ubiegłym roku udostępniliśmy blisko 400 lokali w dwóch projektach, jednym dedykowanym nabywcom inwestycyjnym - Murapol Apartamenty Praskie przy ul. Witolińskiej oraz w kolejnych etapach Murapol Osiedle Natura, powstających przy ul. Kąty Grodziskie – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.
Aktualnie w stołecznej ofercie, poza wprowadzonymi obecnie do przedsprzedaży inwestycjami, Grupa posiada projekt Murapol Apartamenty Praskie na Pradze-Południe, dedykowany nabywcom inwestycyjnym. Dostępne są także ostatnie wolne lokale w inwestycjach Murapol Atrium Służewiec na Mokotowie oraz w drugim etapie projektu Murapol Osiedle Natura.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.