Grupa Murapol z ofertą bogatszą o ponad tysiąc nowych mieszkań

Grupa Murapol rozpoczęła sprzedaż 1 119 mieszkań zaprojektowanych w 7 inwestycjach nieruchomościowych, zarówno w kolejnych etapach już realizowanych przedsięwzięć deweloperskich powstających w Warszawie, Gdyni, Łodzi, Gliwicach, Siewierzu i Mikołowie, jak i w nowym projekcie zaplanowanym w stołecznej dzielnicy Ursus. Wszystkie wprowadzone do sprzedaży w ramach „projektu1000” mieszkania będą wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami oraz opcję rozwiązań smart home umożliwiających zdalne sterowanie mediami.
Największy wybór w nowej ofercie Grupy Murapol mają mieszkańcy Łodzi, gdzie deweloper udostępnił 320 mieszkań w inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia. 165 lokali Spółka zaoferowała klientom z Siewierza, o po ok. 150 mieszkań powiększyła oferty realizowanego w Gdyni projektu Murapol Nadmorskie Tarasy oraz warszawskiej inwestycji Murapol Osiedle Natura. Ponad 110 kolejnych lokali trafiło na rynek mieszkaniowy Mikołowa w ramach drugiego etapu Murapol Osiedle Storczyków, a blisko 100 w kolejnym etapie gliwickiego projektu Murapol Osiedle Parkowe. Oferta Grupy w Stolicy powiększyła się ponadto o 124 mieszkania zaprojektowane w nowej inwestycji Murapol Dzieci Warszawy, która poza pakietem antysmogowym oraz opcją smart home będzie wyposażona w dodatkowe udogodnienia, takie jak stacje do ładowania samochodów elektrycznych, stojaki rowerowe i energooszczędne oświetlenie części wspólnych, łącznie objęte pakietem eco.
- Dzięki efektywności naszego zespołu inżynierów odpowiedzialnych za procedowanie formalności związanych z uzyskiwaniem pozwoleń na budowę, a także zmotywowani utrzymującym się wysokim popytem na lokale z rynku pierwotnego, powiększamy ofertę o ponad tysiąc nowych mieszkań zaprojektowanych w siedmiu inwestycjach. Jesteśmy w stanie równolegle wprowadzać na rynek tak pokaźną liczbę lokali dzięki obecności w kilkunastu lokalizacjach w Polsce – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Na bieżąco analizujemy wszystkie rynki, na których działamy i sukcesywnie uzupełniamy swoją ofertę, zgodnie z istniejącymi w poszczególnych lokalizacjach potrzebami mieszkaniowymi. Szeroka dywersyfikacja geograficzna pozwala nam minimalizować ryzyka charakterystyczne dla działalności deweloperskiej oraz prowadzić ją na wyróżniającą się skalę – dodaje Nikodem Iskra.
Grupa Murapol jest deweloperem posiadającym najbardziej zdywersyfikowaną ofertę mieszkaniową w Polsce. Aktualnie Murapol obecny jest w 15 lokalizacjach na terenie całego kraju, a w 2 kolejnych przygotowuje swoje pierwsze projekty deweloperskie. Spółka działa zarówno w największych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań czy Łódź, jak i w miastach mniejszych ale z potencjałem, jak np. Toruń, Katowice, Gliwice czy Tychy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.