Grupa SER czwarty raz z rzędu na szczycie zestawienia Computerworld TOP 200

Magazyn Computerworld opublikował coroczny ranking TOP200 i ocenił firmy z polskiego rynku IT pod względem danych ekonomicznych i wpływu na branżę. Grupa SER po raz czwarty z rzędu – konsekwentnie od 2017 roku – została uznana firmą numer jeden w kluczowym segmencie swej działalności, czyli na rynku systemów ECM. Fakt ten czyni ją niekwestionowanym liderem w regionie. Jednocześnie SER Group została uznana za „największego dostawcę systemów zarządzania procesowego i elektronicznego oraz obiegu dokumentów (ECM) w 2020 roku”. Firma utrzymała również 12. pozycję na liście „Najwięksi dostawcy oprogramowania na licencjach własnych w 2020 roku”.
Ranking Computerworld TOP 200 został stworzony, by pomóc przedsiębiorstwom znaleźć najlepszych dostawców rozwiązań IT. Jest to szczególnie istotne, ponieważ 48% polskich firm znajduje się na zaawansowanym etapie transformacji cyfrowej lub już przeszło tę drogę, wdrażając rozwiązania cyfrowe w całej strukturze[1]. Perspektywy na przyszłość pokazują, że rozwój cyfryzacji nie zwolni, ponieważ kolejne 39% przedsiębiorstw właśnie rozpoczyna transformację cyfrową lub jest na etapie opracowywania strategii w tym zakresie[2].
Grupa SER kontynuuje swój rozwój
„Cieszymy się, że od ponad 15 lat jesteśmy wiodącym dostawcą na polskim rynku ECM. Czujemy dumę, widząc pracę i zaangażowanie naszego polskiego zespołu. Nasze plany opieramy na ciągłym rozwoju i innowacji. Chcielibyśmy nadal wprowadzać nowoczesne sposoby pracy w polskich firmach. Ten rok był dla nas wyjątkowy, ponieważ nie tylko osiągnęliśmy wysoką pozycję w rankingach – co jest wyróżnieniem za nasze wysiłki – ale także powitaliśmy nowego, największego dotąd klienta na usługi chmurowe w naszej historii. Z ufnością patrzymy w przyszłość, zarówno całej grupy, jak i polskiego rynku IT – mówi Marcin Somla, Country Manager w SER Group w Polsce.
„Polski rynek jest jednym z kluczowych dla SER Group. Ze strony polskich firm obserwujemy duże zainteresowanie tą technologią, a perspektywy cyfryzacji wyglądają obiecująco. Cieszymy się, że w tej chwili możemy być częścią cyfrowej ewolucji, która odbywa się w Polsce i Europie. Gdy coraz więcej firm planuje rozwijać swoje cyfrowe kompetencje, zawsze jesteśmy do dyspozycji. Mamy rozwinięte biuro i oddział nad Wisłą, wspieramy polskie firmy na drodze ku cyfrowej transformacji – mówi Sven Oliver Behrendt, Dyrektor Generalny SER Group.
Przyszłość systemów ECM w Polsce
Pandemia koronawirusa zmieniła wiele kwestii i znacząco przyspieszyła innowacyjne procesy. Takie kwestie jak praca na odległość i współpraca w środowisku cyfrowym stały się naturalne. Wszyscy się z tym oswoiliśmy z nowym środowiskiem, a także nauczyliśmy się żyć i poruszać w zawodowej przestrzeni online.
„Od momentu wybuchu pandemii Covid-19 wiele firm zostało zmuszonych do szybkiego wdrożenia rozwiązań cyfrowych, co wiązało się z wieloma wyzwaniami. Wśród nich są m.in. zarządzanie nieustrukturyzowanymi dokumentami, tworzenie elastycznego środowiska pracy czy automatyzacja procesów w celu zmniejszenia zaangażowania pracowników i uwolnienia ich zasobów. W Grupie SER wierzymy, że skuteczne systemy ECM mogą rozwiązać te wyzwania. Poza tym można je wdrożyć bardzo szybko – a czas jest kluczowy dla przedsiębiorców” – dodaje Marcin Somla.
Obecnie firmy koncentrują się na działaniach w świecie po pandemii oraz na tym, w jaki sposób mogą dostosować swoje wewnętrzne procesy i modele biznesowe do nowych standardów, aby utrzymać się na rynku i prosperować w przyszłości.
Plany SER Group dotyczą głównie rozwoju zarówno Grupy, jak i spółek. Naszą misją jest wspieranie polskich firm w zrobieniu kroku w przyszłość, a także – wsparcie ich na każdym etapie inicjatyw digitalizacji i modernizacji.
***
O SER Group
Grupa SER jest wiodącym dostawcą oprogramowania na międzynarodowym rynku systemów do zarządzania treścią w przedsiębiorstwie. Ponad pięć milionów użytkowników korzysta codziennie z platformy Doxis4 ECM firmy SER Group - on-premises, w chmurze lub jako hybryda tych dwóch rozwiązań. W oparciu o zunifikowane usługi ECM i BPM, jak i usługi współpracy oraz usługi kognitywne, duże firmy, korporacje, instytucje publiczne i organizacje opracowują cyfrowe rozwiązania do inteligentnego zarządzania informacjami i procesami. Grupa SER ma 35 lat doświadczenia i zatrudnia ponad 600 pracowników w 22 lokalizacjach na całym świecie.
Kontakt dla mediów:
Paweł Sobczak, Clue PR, +48 515 255 365, pawel.sobczak@cluepr.pl
[1] Humanities.pl, Bariery i Trendy: Transformacja Technologiczna Firm w Polsce, 4.03.2021
[2] Humanities.pl, Bariery i Trendy: Transformacja Technologiczna Firm w Polsce, 4.03.2021

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.