Grupa SER czwarty raz z rzędu na szczycie zestawienia Computerworld TOP 200

Magazyn Computerworld opublikował coroczny ranking TOP200 i ocenił firmy z polskiego rynku IT pod względem danych ekonomicznych i wpływu na branżę. Grupa SER po raz czwarty z rzędu – konsekwentnie od 2017 roku – została uznana firmą numer jeden w kluczowym segmencie swej działalności, czyli na rynku systemów ECM. Fakt ten czyni ją niekwestionowanym liderem w regionie. Jednocześnie SER Group została uznana za „największego dostawcę systemów zarządzania procesowego i elektronicznego oraz obiegu dokumentów (ECM) w 2020 roku”. Firma utrzymała również 12. pozycję na liście „Najwięksi dostawcy oprogramowania na licencjach własnych w 2020 roku”.
Ranking Computerworld TOP 200 został stworzony, by pomóc przedsiębiorstwom znaleźć najlepszych dostawców rozwiązań IT. Jest to szczególnie istotne, ponieważ 48% polskich firm znajduje się na zaawansowanym etapie transformacji cyfrowej lub już przeszło tę drogę, wdrażając rozwiązania cyfrowe w całej strukturze[1]. Perspektywy na przyszłość pokazują, że rozwój cyfryzacji nie zwolni, ponieważ kolejne 39% przedsiębiorstw właśnie rozpoczyna transformację cyfrową lub jest na etapie opracowywania strategii w tym zakresie[2].
Grupa SER kontynuuje swój rozwój
„Cieszymy się, że od ponad 15 lat jesteśmy wiodącym dostawcą na polskim rynku ECM. Czujemy dumę, widząc pracę i zaangażowanie naszego polskiego zespołu. Nasze plany opieramy na ciągłym rozwoju i innowacji. Chcielibyśmy nadal wprowadzać nowoczesne sposoby pracy w polskich firmach. Ten rok był dla nas wyjątkowy, ponieważ nie tylko osiągnęliśmy wysoką pozycję w rankingach – co jest wyróżnieniem za nasze wysiłki – ale także powitaliśmy nowego, największego dotąd klienta na usługi chmurowe w naszej historii. Z ufnością patrzymy w przyszłość, zarówno całej grupy, jak i polskiego rynku IT – mówi Marcin Somla, Country Manager w SER Group w Polsce.
„Polski rynek jest jednym z kluczowych dla SER Group. Ze strony polskich firm obserwujemy duże zainteresowanie tą technologią, a perspektywy cyfryzacji wyglądają obiecująco. Cieszymy się, że w tej chwili możemy być częścią cyfrowej ewolucji, która odbywa się w Polsce i Europie. Gdy coraz więcej firm planuje rozwijać swoje cyfrowe kompetencje, zawsze jesteśmy do dyspozycji. Mamy rozwinięte biuro i oddział nad Wisłą, wspieramy polskie firmy na drodze ku cyfrowej transformacji – mówi Sven Oliver Behrendt, Dyrektor Generalny SER Group.
Przyszłość systemów ECM w Polsce
Pandemia koronawirusa zmieniła wiele kwestii i znacząco przyspieszyła innowacyjne procesy. Takie kwestie jak praca na odległość i współpraca w środowisku cyfrowym stały się naturalne. Wszyscy się z tym oswoiliśmy z nowym środowiskiem, a także nauczyliśmy się żyć i poruszać w zawodowej przestrzeni online.
„Od momentu wybuchu pandemii Covid-19 wiele firm zostało zmuszonych do szybkiego wdrożenia rozwiązań cyfrowych, co wiązało się z wieloma wyzwaniami. Wśród nich są m.in. zarządzanie nieustrukturyzowanymi dokumentami, tworzenie elastycznego środowiska pracy czy automatyzacja procesów w celu zmniejszenia zaangażowania pracowników i uwolnienia ich zasobów. W Grupie SER wierzymy, że skuteczne systemy ECM mogą rozwiązać te wyzwania. Poza tym można je wdrożyć bardzo szybko – a czas jest kluczowy dla przedsiębiorców” – dodaje Marcin Somla.
Obecnie firmy koncentrują się na działaniach w świecie po pandemii oraz na tym, w jaki sposób mogą dostosować swoje wewnętrzne procesy i modele biznesowe do nowych standardów, aby utrzymać się na rynku i prosperować w przyszłości.
Plany SER Group dotyczą głównie rozwoju zarówno Grupy, jak i spółek. Naszą misją jest wspieranie polskich firm w zrobieniu kroku w przyszłość, a także – wsparcie ich na każdym etapie inicjatyw digitalizacji i modernizacji.
***
O SER Group
Grupa SER jest wiodącym dostawcą oprogramowania na międzynarodowym rynku systemów do zarządzania treścią w przedsiębiorstwie. Ponad pięć milionów użytkowników korzysta codziennie z platformy Doxis4 ECM firmy SER Group - on-premises, w chmurze lub jako hybryda tych dwóch rozwiązań. W oparciu o zunifikowane usługi ECM i BPM, jak i usługi współpracy oraz usługi kognitywne, duże firmy, korporacje, instytucje publiczne i organizacje opracowują cyfrowe rozwiązania do inteligentnego zarządzania informacjami i procesami. Grupa SER ma 35 lat doświadczenia i zatrudnia ponad 600 pracowników w 22 lokalizacjach na całym świecie.
Kontakt dla mediów:
Paweł Sobczak, Clue PR, +48 515 255 365, pawel.sobczak@cluepr.pl
[1] Humanities.pl, Bariery i Trendy: Transformacja Technologiczna Firm w Polsce, 4.03.2021
[2] Humanities.pl, Bariery i Trendy: Transformacja Technologiczna Firm w Polsce, 4.03.2021

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.