Komunikaty PR

Grupa SER czwarty raz z rzędu na szczycie zestawienia Computerworld TOP 200

2021-06-30  |  16:30
Biuro prasowe

Magazyn Computerworld opublikował coroczny ranking TOP200 i ocenił firmy z polskiego rynku IT pod względem danych ekonomicznych i wpływu na branżę. Grupa SER po raz czwarty z rzędu – konsekwentnie od 2017 roku – została uznana firmą numer jeden w kluczowym segmencie swej działalności, czyli na rynku systemów ECM. Fakt ten czyni ją niekwestionowanym liderem w regionie. Jednocześnie SER Group została uznana za „największego dostawcę systemów zarządzania procesowego i elektronicznego oraz obiegu dokumentów (ECM) w 2020 roku”. Firma utrzymała również 12. pozycję na liście „Najwięksi dostawcy oprogramowania na licencjach własnych w 2020 roku”.

Ranking Computerworld TOP 200 został stworzony, by pomóc przedsiębiorstwom znaleźć najlepszych dostawców rozwiązań IT. Jest to szczególnie istotne, ponieważ 48% polskich firm znajduje się na zaawansowanym etapie transformacji cyfrowej lub już przeszło tę drogę, wdrażając rozwiązania cyfrowe w całej strukturze[1]. Perspektywy na przyszłość pokazują, że rozwój cyfryzacji nie zwolni, ponieważ kolejne 39% przedsiębiorstw właśnie rozpoczyna transformację cyfrową lub jest na etapie opracowywania strategii w tym zakresie[2].

Grupa SER kontynuuje swój rozwój

„Cieszymy się, że od ponad 15 lat jesteśmy wiodącym dostawcą na polskim rynku ECM. Czujemy dumę, widząc pracę i zaangażowanie naszego polskiego zespołu. Nasze plany opieramy na ciągłym rozwoju i innowacji. Chcielibyśmy nadal wprowadzać nowoczesne sposoby pracy w polskich firmach. Ten rok był dla nas wyjątkowy, ponieważ nie tylko osiągnęliśmy wysoką pozycję w rankingach – co jest wyróżnieniem za nasze wysiłki – ale także powitaliśmy nowego, największego dotąd klienta na usługi chmurowe w naszej historii. Z ufnością patrzymy w przyszłość, zarówno całej grupy, jak i polskiego rynku IT – mówi Marcin Somla, Country Manager w SER Group w Polsce.

„Polski rynek jest jednym z kluczowych dla SER Group. Ze strony polskich firm obserwujemy duże zainteresowanie tą technologią, a perspektywy cyfryzacji wyglądają obiecująco. Cieszymy się, że w tej chwili możemy być częścią cyfrowej ewolucji, która odbywa się w Polsce i Europie. Gdy coraz więcej firm planuje rozwijać swoje cyfrowe kompetencje, zawsze jesteśmy do dyspozycji. Mamy rozwinięte biuro i oddział nad Wisłą, wspieramy polskie firmy na drodze ku cyfrowej transformacji – mówi Sven Oliver Behrendt, Dyrektor Generalny SER Group.

 

 

Przyszłość systemów ECM w Polsce

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele kwestii i znacząco przyspieszyła innowacyjne procesy. Takie kwestie jak praca na odległość i współpraca w środowisku cyfrowym stały się naturalne. Wszyscy się z tym oswoiliśmy z nowym środowiskiem, a także nauczyliśmy się żyć i poruszać w zawodowej przestrzeni online.

„Od momentu wybuchu pandemii Covid-19 wiele firm zostało zmuszonych do szybkiego wdrożenia rozwiązań cyfrowych, co wiązało się z wieloma wyzwaniami. Wśród nich są m.in. zarządzanie nieustrukturyzowanymi dokumentami, tworzenie elastycznego środowiska pracy czy automatyzacja procesów w celu zmniejszenia zaangażowania pracowników i uwolnienia ich zasobów. W Grupie SER wierzymy, że skuteczne systemy ECM mogą rozwiązać te wyzwania. Poza tym można je wdrożyć bardzo szybko – a czas jest kluczowy dla przedsiębiorców” – dodaje Marcin Somla.

Obecnie firmy koncentrują się na działaniach w świecie po pandemii oraz na tym, w jaki sposób mogą dostosować swoje wewnętrzne procesy i modele biznesowe do nowych standardów, aby utrzymać się na rynku i prosperować w przyszłości.

Plany SER Group dotyczą głównie rozwoju zarówno Grupy, jak i spółek. Naszą misją jest wspieranie polskich firm w zrobieniu kroku w przyszłość, a także – wsparcie ich na każdym etapie inicjatyw digitalizacji i modernizacji.

***

O SER Group

Grupa SER jest wiodącym dostawcą oprogramowania na międzynarodowym rynku systemów do zarządzania treścią w przedsiębiorstwie. Ponad pięć milionów użytkowników korzysta codziennie z platformy Doxis4 ECM firmy SER Group - on-premises, w chmurze lub jako hybryda tych dwóch rozwiązań. W oparciu o zunifikowane usługi ECM i BPM, jak i usługi współpracy oraz usługi kognitywne, duże firmy, korporacje, instytucje publiczne i organizacje opracowują cyfrowe rozwiązania do inteligentnego zarządzania informacjami i procesami. Grupa SER ma 35 lat doświadczenia i zatrudnia ponad 600 pracowników w 22 lokalizacjach na całym świecie.

Kontakt dla mediów:

Paweł Sobczak, Clue PR, +48 515 255 365, pawel.sobczak@cluepr.pl

 


[1] Humanities.pl, Bariery i Trendy: Transformacja Technologiczna Firm w Polsce, 4.03.2021

[2] Humanities.pl, Bariery i Trendy: Transformacja Technologiczna Firm w Polsce, 4.03.2021

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B Biuro prasowe
2024-05-09 | 10:00

Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B

SL-1200M7B sprzedawany będzie w zestawie z płytą winylową zawierającą dźwięki silnika V12 sześciu super sports cars Lamborghini, a także z matą antypoślizgową i naklejkami z
IT i technologie tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack
2024-05-08 | 12:00

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym
IT i technologie Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
2024-05-08 | 10:10

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Tylko co czwarta firma planuje inwestycje zagraniczne. Ich zapał osłabia niestabilna sytuacja geopolityczna

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm w 2022 roku wyniosła 28 mld euro, co stanowiło zaledwie 5 proc. krajowego PKB, podczas gdy średnia w krajach UE to aż 88 proc. PKB. To pokazuje, że rodzime przedsiębiorstwa do tej pory stosunkowo niewiele inwestowały za granicą, głównie na rynkach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. Barierą wciąż pozostaje dla nich m.in. brak elastycznego finansowania i wiedzy na temat korzyści, jakie może zapewnić firmie ekspansja zagraniczna. Zapał potencjalnych inwestorów osłabia też niepewna sytuacja geopolityczna. W efekcie tylko co czwarte przedsiębiorstwo rozważa obecnie zainwestowanie na międzynarodowym rynku, co jest wynikiem dużo niższym od globalnej średniej – wynika z badania przeprowadzonego przez PFR TFI.

Ochrona środowiska

Koniec „malowania trawy na zielono”. W komunikacji firm nie będzie miejsca na greenwashing [DEPESZA]

„Malowanie trawy na zielono” – to stare określenie dobrze pasuje do zjawiska greenwashingu, czyli takiej komunikacji marketingowej przedsiębiorstwa, która bazuje na nieprawdziwych lub zmanipulowanych deklaracjach związanych ze zgodnością prowadzonej działalności z zasadami ochrony środowiska. To nieuczciwe wobec klientów i partnerów biznesowych, a niedługo także niezgodne z prawem – podkreślili eksperci podczas panelu „Greenwashing”, jaki odbył się podczas 16. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.