tesa na 7. edycji targów Warsaw Industry Week
5-7 listopada w warszawskim Ptak Expo odbyła się 7. edycja targów Warsaw Industry Week. Firma tesa, lider w dziedzinie rozwiązań samoprzylepnych, zaprezentowała na nich swój szeroki asortyment produktów, stworzonych z myślą o przemyśle.
Targi Warsaw Industry Week to nie tylko największe targi przemysłowe w kraju, ale także wyjątkowa inicjatywa stworzona dla branży z myślą o jej rozwoju. Warsaw Industry Week to platforma, która łączy liderów innowacji, ekspertów i przedsiębiorców w celu wspólnego wzmacniania potencjału przemysłu. Na powierzchni 65 000m2 swoje stoiska rozstawiło 378 wystawców. Zostały one odwiedzone przez ponad 19 000 gości z czego 580 przyjechało zza granicy. Wystawcy to firmy oferujące zaawansowane technologie i narzędzia wspierające rozwój różnych sektorów przemysłu m.in. producenci systemów przemysłowych do cięcia i formowania, producenci farb, lakierów i chemii przemysłowej czy producenci i dystrybutorzy narzędzi precyzyjnych.
tesa – profil wystawcy
Od prawie 125 lat firma tesa jest pionierem w projektowaniu i produkcji specjalistycznych taśm klejących oraz samoprzylepnych rozwiązań systemowych, dostarczając swoje produkty zarówno klientom z branży przemysłowej, jak i użytkownikom indywidualnym. W jej asortymencie znajduje się ponad 7000 różnych produktów. Firma od lat koncentruje się na działaniach promujących bardziej zrównoważony rozwój, starając się ograniczać emisje, poprawiać ekologiczne właściwości swoich produktów i opakowań oraz stosować odpowiedzialne praktyki w zarządzaniu łańcuchem dostaw.
Na targach Warsaw Industry Week odwiedzający mogli zapoznać się z wieloma rodzajami rozwiązań samoprzylepnych, które tesa posiada w swojej ofercie, w tym ze specjalistycznymi produktami
do klejenia tworzyw sztucznych, które skutecznie wspierają procesy produkcyjne:
- Taśma tesa® ACXplus
- taśma dwustronna o rdzeniu akrylowym
- zapewnia łączenie w najbardziej wymagających zastosowaniach
- zwiększa swobodę i szybkość projektowania, jednocześnie poprawiając wydajność
oraz produktywność
- idealne rozwiązanie w kolejnictwie, produkcji pojazdów specjalistycznych, przemyśle morskim oraz branży budowlanej i wyposażeniu wnętrz
- Taśmy tesa® HiP (High Initial Performance)
- dwustronne taśmy piankowe
- zapewniają łatwe, szybkie i niezawodne łączenie materiałów z tworzyw sztucznych
o różnych właściwościach - wysoce odporne na wilgoć i procesy starzenia
- skuteczność ich wiązania konkuruje z uznanymi technologiami łączenia, takimi jak zgrzewanie ultradźwiękowe czy stosowanie płynnych klejów
Na miejscu obecni byli eksperci tesy, którzy służyli pomocą odwiedzającym, doradzając przy wyborze rozwiązań najlepiej odpowiadających ich wymaganiom. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu goście targów mogli znaleźć produkty idealnie dopasowane do specyficznych zastosowań i wyzwań w swoich branżach.
Dr Oetker, DOZ i Befaszczot wdrożą kody 2D na polskim rynku
Czy prezenty dotrą na czas? Bożonarodzeniowe wyzwania przed kurierami
Black Friday – czas żniw dla e-handlu, klientów i cyberprzestępców
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Polityka
Parlament Europejski zatwierdził unijny budżet na 2025 rok. Wśród priorytetów ochrona granic i konkurencyjność
Parlament Europejski w tym tygodniu zaakceptował przyszłoroczny budżet Unii Europejskiej. Jest o 6 proc. wyższy niż tegoroczny i znalazły się w nim dodatkowe środki na skuteczniejsze wsparcie w zakresie ochrony zdrowia, pomocy humanitarnej, zarządzania granicami i zmian klimatu. – Wielkim zadaniem, które dzisiaj w budżecie nie ma swojego finansowania, jest pomaganie europejskiemu rynkowi zbrojeniowemu. Musimy znaleźć europejskie źródło finansowania tzw. militarnej strefy Schengen – ocenia europoseł Andrzej Halicki.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.