tesa na 7. edycji targów Warsaw Industry Week
5-7 listopada w warszawskim Ptak Expo odbyła się 7. edycja targów Warsaw Industry Week. Firma tesa, lider w dziedzinie rozwiązań samoprzylepnych, zaprezentowała na nich swój szeroki asortyment produktów, stworzonych z myślą o przemyśle.
Targi Warsaw Industry Week to nie tylko największe targi przemysłowe w kraju, ale także wyjątkowa inicjatywa stworzona dla branży z myślą o jej rozwoju. Warsaw Industry Week to platforma, która łączy liderów innowacji, ekspertów i przedsiębiorców w celu wspólnego wzmacniania potencjału przemysłu. Na powierzchni 65 000m2 swoje stoiska rozstawiło 378 wystawców. Zostały one odwiedzone przez ponad 19 000 gości z czego 580 przyjechało zza granicy. Wystawcy to firmy oferujące zaawansowane technologie i narzędzia wspierające rozwój różnych sektorów przemysłu m.in. producenci systemów przemysłowych do cięcia i formowania, producenci farb, lakierów i chemii przemysłowej czy producenci i dystrybutorzy narzędzi precyzyjnych.
tesa – profil wystawcy
Od prawie 125 lat firma tesa jest pionierem w projektowaniu i produkcji specjalistycznych taśm klejących oraz samoprzylepnych rozwiązań systemowych, dostarczając swoje produkty zarówno klientom z branży przemysłowej, jak i użytkownikom indywidualnym. W jej asortymencie znajduje się ponad 7000 różnych produktów. Firma od lat koncentruje się na działaniach promujących bardziej zrównoważony rozwój, starając się ograniczać emisje, poprawiać ekologiczne właściwości swoich produktów i opakowań oraz stosować odpowiedzialne praktyki w zarządzaniu łańcuchem dostaw.
Na targach Warsaw Industry Week odwiedzający mogli zapoznać się z wieloma rodzajami rozwiązań samoprzylepnych, które tesa posiada w swojej ofercie, w tym ze specjalistycznymi produktami
do klejenia tworzyw sztucznych, które skutecznie wspierają procesy produkcyjne:
- Taśma tesa® ACXplus
- taśma dwustronna o rdzeniu akrylowym
- zapewnia łączenie w najbardziej wymagających zastosowaniach
- zwiększa swobodę i szybkość projektowania, jednocześnie poprawiając wydajność
oraz produktywność
- idealne rozwiązanie w kolejnictwie, produkcji pojazdów specjalistycznych, przemyśle morskim oraz branży budowlanej i wyposażeniu wnętrz
- Taśmy tesa® HiP (High Initial Performance)
- dwustronne taśmy piankowe
- zapewniają łatwe, szybkie i niezawodne łączenie materiałów z tworzyw sztucznych
o różnych właściwościach - wysoce odporne na wilgoć i procesy starzenia
- skuteczność ich wiązania konkuruje z uznanymi technologiami łączenia, takimi jak zgrzewanie ultradźwiękowe czy stosowanie płynnych klejów
Na miejscu obecni byli eksperci tesy, którzy służyli pomocą odwiedzającym, doradzając przy wyborze rozwiązań najlepiej odpowiadających ich wymaganiom. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu goście targów mogli znaleźć produkty idealnie dopasowane do specyficznych zastosowań i wyzwań w swoich branżach.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.