Huawei prezentuje model routera Huawei 5G CPE Pro 2 wspierający standard Wi-fi 6
Huawei zaprezentował nową wersję inteligentnego routera Huawei 5G CPE Pro 2. Urządzenie obsługuje standard sieci Wi-Fi 6, zapewniając najwyższą jakość połączenia oraz płynne korzystanie z internetu.
Huawei 5G CPE Pro 2 – nowy standard w klasie routerów
Router Huawei 5G CPE Pro 2 wspiera szerokozasięgowe pasmo częstotliwości 5G. Urządzenie zostało wyposażone w innowacyjną technologię Huawei 5G Super Uplink, obsługuje też najnowszy standard Wi-Fi 6. Możliwości routera docenią zarówno użytkownicy mobilnego internetu domowego, twórcy internetowi, jak autorzy podcastów oraz uczestnicy video-konferencji.
Huawei 5G CPE Pro 2 został wyposażony w najnowocześniejszy procesor 7nm Balong 5000, którego możliwości w zakresie obsługi sieci 5G NSA i 5G SA są jeszcze wyższe niż w poprzednim modelu producenta. Balong 5000 jest pierwszym chipsetem z tej serii, który obsługuje pasmo 200 MHz i technologię agregacji pasm nośnych, podwajając szczytową prędkość pobierania 5G w porównaniu do pierwszej generacji CPE Pro, do prędkości 3,6 Gb/s. Oprócz agregacji czterech pasm częstotliwości 5G TDD (n41/n77/n78/n79), które obsługiwał już router Huawei 5G CPE Pro pierwszej generacji, w modelu 5G CPE Pro 2, producent dodał obsługę siedmiu kolejnych pasm częstotliwości 5G FDD (n1/n3/n5/n7/n28/n38/n40).
Ponadto, autorska technologia Huawei 5G Super Uplink pozwala w pełni wykorzystywać zalety TDD i FDD, gwarantując szybkie połączenie o szerokim zasięgu, a tym samym płynne połączenie podczas transmisji audycji w HD lub podczas video-konferencji.
HUAWEI 5G CPE Pro 2 jest w pełni zgodny z najnowszym standardem Wi-Fi 6, który zapewnia optymalnie wysoki zasięg połączeń 5G. 5G CPE Pro 2 może łączyć się z maksymalnie 128 urządzeniami, obsługuje technologię MU-MIMO oraz równoczesną transmisję danych pomiędzy wieloma urządzeniami. Router wspiera także technologię dynamicznej przepustowości wąskopasmowej, która pozwala na podniesienie transmisji danych w smartfonie Huawei poprzez obsługę Wi-Fi 6, rozwijając do maksymalnych możliwości prędkość transmisji danych oraz zasięg Wi-Fi.
W obudowie routera Huawei 5G CPE Pro 2 znajdują się nowe wentylatory chłodzące, dynamicznie dostosowujące prędkość roboczą do panującej temperatury. Wentylatory pracują niezwykle cicho – na poziomie 30dB, czyli nawet o 10dB ciszej od przeciętnego hałasu otoczenia, jednocześnie poprawiając efektywność chłodzenia o 50% i obniżając temperaturę powierzchni routera o 5°C. Wydajny system rozpraszania ciepła w routerze Huawei 5G CPE Pro 2, co przekłada się na wysoką efektywność urządzenia w zakresie obsługi dużych obciążeń związanych z nieprzerwaną obsługą 5G.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.