Huawei prezentuje router Huawei WiFi AX3–naturalne dopełnienie ekosystemu marki
Huawei zaprezentował w pełni zintegrowany z ekosystemem marki Huawei router Huawei WiFi AX3, oparty o system operacyjny Harmony OS. Zaprezentowane urządzenie obsługuje standard sieci Wi-Fi 6, zapewniając najwyższą jakość połączenia oraz płynne korzystanie z internetu.
Huawei wprowadził na rynek najnowszą serię routerów Huawei WiFi AX3, która została wzmocniona o obsługę standardu Wi-Fi 6. Wykorzystując doświadczenie w dziedzinie rozwoju i obsługi sieci 5G, Huawei opracował pionierską technologię, która ułatwia płynną współpracę między routerem a wieloma innymi urządzeniami. Dzięki temu użytkownicy urządzeń Huawei oraz routera WiFi AX3 mogą korzystać z niespotykanej dotąd jakości połączenia Wi-Fi 6+.
Huawei WiFi AX3, będący kluczowym elementem w ramach ekosystemu Huawei 1+8+N, działa w oparciu o system operacyjny Harmony OS i został wyposażony w zabezpieczenia Huawei HomeSec™, zapewniając użytkownikom intuicyjne, szybkie, stabilne i bezpieczne połączenie w standardzie Wi-Fi 6.
Urządzenie Huawei WiFi AX3 zostało wyposażone w procesor Huawei Gigahome oraz układ Gigahome Wi-Fi 6. Wysoka efektywność routera wynika z obsługi poprawionego pasma częstotliwości – do 160 MHz oraz z implementacji fragmentacji pakietów za pomocą dynamicznej technologii wąskopasmowej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie stabilnego połączenia przy częstotliwości 2 MHz, także dla sygnału ograniczonego naturalnymi barierami. Użytkownicy mogą korzystać z szybkiego połączenia w pobliżu urządzenia i cieszyć się stabilnymi połączeniami w większych odległościach.
Oprócz dynamicznej wąskopasmowej technologii, czterordzeniowa wersja procesora zawiera cztery niezależne wzmacniacze sygnału (dwa dla wersji dwurdzeniowej), umożliwiając tworzenie sieci Mesh dla wielu routerów Huawei oraz obsługę bezprzewodowych, przewodowych i hybrydowych trybów połączeń sieciowych, które rozszerzają dostęp do sieci o każdy zakątek w domu lub firmie.
Czterordzeniowa wersja routera z serii Huawei WiFi AX3 zapewnia również obsługę aplikacji Huawei Share. Użytkownicy telefonu z Androidem z włączoną funkcją NFC, znajdujący się w polu działania NFC routera, mogą łączyć się bezpośrednio z siecią Wi-Fi bez konieczności podawania hasła. To szczególnie praktyczne m.in. w restauracjach lub hotelach, gdzie goście nie muszą już pytać i wprowadzać samodzielnie skomplikowanego hasła dostępu.
Huawei WiFi AX3 Pro to pierwszy domowy router wyposażony w Harmony OS. Urządzenie optymalizuje system przesyłu danych z warstwy aplikacji, warstwy sterowników i warstwy jądra. Dodatkowo producent zastosował w urządzeniu testowy, dwuletni model starzenia, aby zagwarantować użytkownikom długoterminową stabilność pracy.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.