Komunikaty PR

Huntly.ai dostępny dla wszystkich firm IT w Polsce

2023-06-05  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
PR Solutions
Agencja PR

ul. Wodna 30/3
30-719 Kraków
info|prsolutions.pl| |info|prsolutions.pl
12 444 13 14
www.prsolutions.pl

Huntly.ai, niedawno uruchomiona platforma umożliwiająca rekrutację z wykorzystaniem społeczności rekruterów IT, została otwarta dla wszystkich firm IT działających w Polsce. Mogę one teraz łatwo stworzyć na Huntly programy referencyjne oparte o społeczność rekruterów IT. Wymaga to jedynie określenia kwoty premii dla rekrutera za polecenie kandydata, a następnie opublikowania ofert pracy. Nowi klienci mogą dodać swoje ogłoszenia całkowicie za darmo. Również bonus dla rekrutera jest płatny dopiero po obsadzeniu stanowiska.

Nowa oferta ma na celu efektywne wspieranie firm IT w pozyskiwaniu większej liczby wykwalifikowanych programistów za pomocą systemu rekomendacji Huntly. W odróżnieniu od tradycyjnych programów polegających na referencjach od pracowników, programy z wykorzystaniem Huntly opierają się na rekomendacjach od rekruterów IT. Narzędzie to może stanowić wsparcie dla innych działań rekrutacyjnych, zwłaszcza na stanowiska wyższego szczebla. Społeczność Huntly, złożona z ponad 150 rekruterów, będzie skutecznie i efektywnie kosztowo pozyskiwać najlepszych kandydatów na te stanowiska.

„Programy referencyjne to sprawdzony sposób wspomagający rekrutację prowadzoną przez firmy IT. Umożliwiają one dotarcie zarówno do aktywnych kandydatów, jak i tych, którzy obecnie nie poszukują pracy, co umożliwia szybkie i sprawne znalezienie odpowiednich pracowników. Zatrudnienie kandydata, którego polecił pracownik, zajmuje firmie średnio 29 dni, ale dzięki Huntly proces ten staje się jeszcze szybszy. Polecenia zewnętrzne mogą też wspierać rekrutację w nowych lokalizacjach, w których polecenia wewnętrzne są niemożliwe ze względu na brak pracowników" - powiedziała Nadiia Kovalchuk, wiodąca IT Recruiter z zespołu Huntly.

Dodatkową zaletą programów referencyjnych prowadzonych na Huntly jest to, że mogą one obejmować również rekruterów IT działających na innych rynkach Europy Wschodniej, na których działa Huntly. Fakt ten może być szczególnie pomocny w trudnych rekrutacjach, które obejmują stanowiska z rozbudowanym zestawem umiejętności.

„Premia za sukces, którą należy wypłacić rekruterowi za udane polecenie, zwykle wynosi połowę pierwszej miesięcznej pensji, czyli od 2 do 5 tys. USD, w zależności od stanowiska. Pracodawca może jednak dowolnie dostosować tę kwotę. Ponadto istnieje niewielka opłata dla Huntly za wstępną weryfikację otrzymanych CV na stanowisko. Średnio 4 na 5 kandydatów wysłanych do klienta otrzymuje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną dzięki naszej dokładnej selekcji wstępnej” – wyjaśniła Nadia Kowalczuk.

Do tej pory Huntly wspierało rekrutacje prowadzone przez wiodące firmy technologiczne ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej, w tym dla Unifly, Paessler, ChromaWay, LivePerson i wielu innych. Otwarcie platformy dla wszystkich firm IT działających w Polsce jest dla nich szansą na wyeliminowanie konieczności korzystania z agencji rekrutacyjnych, dzięki czemu mogą ograniczyć koszty pozyskiwania pracowników nawet czterokrotnie w porównaniu do średnich cen na rynku.

Huntly ma swoją siedzibę w Kalifornii i zostało stworzone przez grupę programistów Meta i rekruterów IT, którzy od lat są zawodowo związani z branżą IT. Więcej o nowej ofercie Huntly  można dowiedzieć się na stronie: https://bit.ly/45NbDQR.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.