ID Logistics podpisuje nowy kontrakt z Nutrabolt
ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, podpisał nowy kontrakt z Nutrabolt, producentem napojów energetycznych. W ramach współpracy partnerskiej operator odpowiada za zarządzanie operacjami logistycznymi i usługami co-packingu w centrum dystrybucji w stanie Nowy Jork (USA).
Nutrabolt to jedna z najszybciej rozwijających się firm produkujących napoje energetyczne w Stanach Zjednoczonych. ID Logistics został wybrany partnerem strategicznym, który ma wspierać jej rozwój na rynkach: krajowym i międzynarodowych. Nowe centrum dystrybucji, położone na wschodnim wybrzeżu USA, jest piątą operacją zarządzaną przez operatora logistycznego dla Nutrabolt. Magazyn o powierzchni 21 000 m² położony jest w Rotterdamie w stanie Nowy Jork, w odległości ok. 16 km od zakładu produkcyjnego.
USŁUGI ID LOGISTICS POD ZNAKIEM WYDAJNOŚCI
W ramach współpracy ID Logistics odpowiada za nadzór nad operacjami co-packingu, a także inne usługi logistyczne, w tym zarządzanie ofertą transportu dedykowanego między nowym centrum dystrybucji a zakładem produkcyjnym. To ma pozwolić fabryce na utrzymanie tempa produkcji na poziomie 20 godzin dziennie i tym samym wysyłkę blisko 5 500 ładunków rocznie.
Centrum dystrybucji posiada stację co-packingu, która usprawnia i konsoliduje sieć logistyczną Nutrabolt, jednocześnie zapewniając oszczędność kosztów, większą elastyczność w zarządzaniu zapasami i wzrost wydajności. Zastosowane rozwiązania mają ugruntować obecność Nutrabolt w szybko rozwijających się kanałach dystrybucji takich jak sklepy typu convenience czy e-commerce.
„ID Logistics jest dla nas wspaniałym partnerem już od ponad pięciu lat. Nasze potrzeby i profil produktu ewoluowały wraz z naszym rozwojem, a zespół ID Logistics udzielił nam pełnego wsparcia w określeniu pozycji i sposobu jej osiągnięcia z logistycznego punktu widzenia" - Tom Mallory, wiceprezes ds. globalnej logistyki, Nutrabolt.
Podpisując nowy kontrakt w zakresie obsługi produktów masowej konsumpcji, Grupa ID Logistics potwierdza swoje ambicje dynamicznego rozwoju w Stanach Zjednoczonych, w kilka miesięcy po przejęciu Kane Logistics i sfinalizowaniu jej integracji.
ID LOGISTICS STAWIA NA DYNAMICZNY ROZWÓJ W USA
Grupa ID Logistics rozpoczęła swoją działalność w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku, po strategicznym przejęciu amerykańskiej firmy Jagged Peak, specjalizującej się w usługach logistycznych e-commerce, multi-channel oraz FMCG. W kwietniu br. Grupa zakończyła proces nabycia 100% udziałów kolejnej amerykańskiej firmy - Kane Logistics, wyspecjalizowanej w logistyce kontraktowej i usługach magazynowych z wartością dodaną. Do grona jej klientów należeli głównie producenci dóbr konsumpcyjnych, żywności i napojów oraz specjaliści handlu detalicznego. Nowa akwizycja nie tylko umocniła pozycję Grupy ID Logistics i jej oddziału, ID Logistics US, ale przede wszystkim zapewniła nowe możliwości szybkiego rozwoju na jednym z największych rynków na świecie.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.