Komunikaty PR

IFS osiągnęła w 2019 roku 32-proc. wzrost przychodów z licencji i zysku EBITDA

2020-02-04  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Machol
IFS Poland

ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/

Ukierunkowanie na klienta było kluczowym czynnikiem wzrostu IFS we wszystkich regionach i obszarach biznesowych, w każdym kwartale 2019 r.

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, opublikował swoje wyniki finansowe za pełny rok kończący się 31 grudnia 2019 r.

Podczas gdy branżowi weterani tacy jak Oracle, SAP i Infor wprowadzali w tym roku zmiany w zarządach
i odnotowali jedynie skromny wzrost w porównywalnych obszarach biznesowych, koncentracja IFS na zapewnianiu klientom korzyści zaowocowała już siedmioma z rzędu kwartałami wzrostu, który trzykrotnie przewyższał średnią rynkową.

We wszystkich kwartałach 2019 roku wszystkie regiony i obszary biznesowe firmy odnotowały dwucyfrowy wzrost. Przychody pionu zarządzania usługami serwisowymi w terenie wzrosły o 51%, a pionu lotnictwa
i obrony o 38% rok do roku.

Popyt na rozwiązania chmurowe IFS wciąż rósł — przychody z usług chmurowych i usług SaaS
(z wyłączeniem rozwiązań Astea i WorkWave) wzrosły o 56% rok do roku.

„Jestem niezwykle dumny, że mogę stać na czele zespołu, który osiągnął te imponujące wyniki. Nie mam wątpliwości, że nasi pracownicy rozumieją nasze priorytety, czują się odpowiedzialni za postępy i starają się zapewnić klientom jak najlepszą obsługę. Nasz wyróżnik — ukierunkowanie na klienta — to nie tylko słowa, ale dostarczanie naszym klientom wymiernych korzyści” — powiedział Darren Roos, prezes i dyrektor generalny IFS. „Inwestycje dokonane w zeszłym roku w zwiększanie możliwości naszych produktów
i partnerów przyniosą naszej firmie długoterminowe korzyści i wywrą pozytywny wpływ na naszych klientów — zarówno w 2020 roku, jak i w kolejnych latach”.

„Wyniki finansowe za 2019 rok świadczą o tym, że nasza firma odnotowuje wzrost we wszystkich obszarach swojej działalności” — dodała Constance Minc, dyrektor finansowy IFS. W 2019 r. wzmocniliśmy wszystkie nasze działy poprzez strategiczne inicjatywy w zakresie transformacji, aby być w stanie lepiej obsługiwać naszych klientów. Ten cykl inwestycji będzie kontynuowany w 2020 roku”.

Najważniejsze dane finansowe i operacyjne za rok finansowy 2019*, wzrost rdr:

  • Przychody z licencji w roku finansowym 2019 wyniosły 1 518 mln SEK (161 mln USD), co stanowi wzrost o 32% w porównaniu z rokiem 2018.
  • Przychody z usług wsparcia technicznego w roku finansowym 2019 wyniosły 1 911 mln SEK (202 mln USD), co stanowi wzrost o 16%.
  • Przychody z usług konsultingowych w roku finansowym 2019 wyniosły 2 174 mln SEK
    (230 mln USD), co stanowi wzrost o 14%.
  • Skorygowany zysk EBITDA w roku finansowym 2019 wyniósł 1 454 mln SEK (154 mln USD),
  • co stanowi wzrost o 32%.
  • Przychody netto w roku finansowym 2019 wyniosły 6 317 mln SEK (668 mln USD), co stanowi wzrost o 20%.
  • Na strategicznych rynkach rozwojowych IFS również nastąpił dwucyfrowy wzrost przychodów
    z licencji — w sektorze lotnictwa i obrony wzrosły one w porównaniu z rokiem 2018 o 38%,
    a w segmencie zarządzania serwisem w terenie o 51%.
  • Przychody IFS z rozwiązań chmurowych i rozwiązań SaaS (z wyłączeniem rozwiązań Astea
    i WorkWave) w roku finansowym 2019 wzrosły o 56% w porównaniu z analogicznym okresem
    w 2018 roku.

W 2019 r. firma zdobyła wielu prestiżowych klientów w pięciu obsługiwanych przez siebie branżach — w tym firmy SPIE, Rolls-Royce, Tietex, Revima, Resolute Mining, Primo i Cryostar. 

Ponadto, zdając sobie sprawę z ogromnego znaczenia rozwiniętej sieci partnerów, IFS połączył siły z firmą PTC w celu wprowadzania innowacji produktowych oraz z firmą Acumatica w celu wprowadzania innowacji
w zakresie kanałów dystrybucji. Z kolei w grudniu 2019 r. sfinalizował przejęcie spółki Astea International, aby zostać liderem rynku rozwiązań do zarządzania usługami serwisowymi w terenie.

Dynamiczny rozwój firmy zauważyli również analitycy z całego świata, uznając IFS za lidera w raportach 2019 Gartner Magic Quadrant for Field Service Management Software, 2019 IDC MarketScape for Worldwide Manufacturing Field Service Applications oraz 2019 IDC MarketScape for Asset-Intensive
EAM Applications. 

Firma jest przekonana, że w roku 2020 i kolejnych latach będzie w stanie realizować swoje cele, które obejmują dalszy rozwój jej sieci partnerów oraz dalsze inwestycje w badania i rozwój.

*Uwaga: dane dotyczące wzrostu są oparte na koronach szwedzkich i podawane w walucie lokalnej.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.ifs.com/corp/company/financial-results/.

 

Informacje o firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją
i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu
z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją.
Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland

Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: blog.ifs.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: IFS Poland
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-06-25 | 10:00

Program wsparcia dla firm planujących ekspansję w Azji

Astana Hub, największy międzynarodowy park technologiczny w Azji Centralnej, uruchamia program wsparcia dla polskich firm. Objęte nim zostaną spółki, które działają w branży nowych technologii i są
IT i technologie GenAI już w 1/6 Call Center na świecie
2024-06-25 | 09:45

GenAI już w 1/6 Call Center na świecie

Już co szóste Call i Contact Center na świecie wdrożyło rozwiązania GenAI, a ich wpływ na wydajność pracy, satysfakcję klientów i pracowników jest coraz większy.
IT i technologie Nowości AWS w zakresie bezpieczeństwa w chmurze na konferencji re:Inforce 2024
2024-06-24 | 09:00

Nowości AWS w zakresie bezpieczeństwa w chmurze na konferencji re:Inforce 2024

Ulepszenie uwierzytelniania w środowiskach chmurowych, możliwość generatywnego tworzenia zapytań w języku naturalnym w oparciu o sztuczną inteligencję czy też automatyczne wykrywanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Polacy wśród narodów najczęściej odwiedzających Czechy. Południowy sąsiad chce przyciągnąć więcej polskich turystów, nie tylko do Pragi

Prawie połowa polskich turystów podróżujących do Czech obiera za cel stolicę tego kraju. Chociaż w ostatnich latach chętniej podróżujemy do innych regionów naszego południowego sąsiada, wciąż wiele miejsc i atrakcji pozostaje nieodkrytych przez Polaków. Czesi chcą to zmienić i ruszają z dwiema kampaniami promocyjnymi skierowanymi do polskich turystów, które mają pokazać nieco inne Czechy, niż do tej pory znaliśmy. Potencjał jest, bo Polacy już dziś stanowią trzecią najliczniejszą grupę gości zagranicznych na czeskim rynku.

Firma

Grupa LUX MED szuka medycznych innowatorów. Najlepsi mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowania

Prawie 3/4 polskich start-upów, które rozwijają innowacje w medycynie, nawiązuje współpracę z placówkami medycznymi – pokazuje nowy raport „Top Disruptors in Healthcare 2024”. Wynika z niego też, że największym wyzwaniem dla młodych, innowacyjnych spółek wciąż pozostaje znalezienie inwestora i pozyskanie finansowania. Szansą dla start-upów może się okazać międzynarodowy program eco-Disruptive, prowadzony przez Bupa, właściciela Grupy LUX MED. Obok 200 tys. funtów nagrody finansowej zwycięski start-up może liczyć w nim również na wsparcie doradcze, możliwość dalszego rozwoju swojego produktu bądź usługi oraz szansę zadebiutowania na zagranicznych rynkach.

Ochrona środowiska

Małe i średnie firmy dopiero zapoznają się z tematyką zrównoważonego rozwoju. Oczekiwania ze strony dużych kontrahentów wymuszą na nich szybsze działania

Czynniki ESG, związane ze zrównoważonym rozwojem, odgrywają coraz ważniejszą rolę w działalności firm, bez których zaangażowania niewiele da się zdziałać w kwestii łagodzenia skutków zmian klimatu i zanieczyszczenia środowiska. W Polsce słyszało o nich już 3/4 dużych i 2/3 średnich firm, ale w praktyce długofalową strategię działań w tym obszarze ma o wiele mniej podmiotów. Rodzime przedsiębiorstwa przywiązują też zdecydowanie większą wagę do celów społecznych niż środowiskowych. Jednak unijne regulacje, które wejdą w życie w przyszłym roku, wymuszą poprawę na tym polu, chociaż będą one dotyczyć w pierwszej kolejności dużych podmiotów. One będą z kolei wymagać tego od swoich mniejszych kontrahentów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.