Komunikaty PR

IFS osiągnęła w 2019 roku 32-proc. wzrost przychodów z licencji i zysku EBITDA

2020-02-04  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Machol
IFS Poland

ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/

Ukierunkowanie na klienta było kluczowym czynnikiem wzrostu IFS we wszystkich regionach i obszarach biznesowych, w każdym kwartale 2019 r.

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, opublikował swoje wyniki finansowe za pełny rok kończący się 31 grudnia 2019 r.

Podczas gdy branżowi weterani tacy jak Oracle, SAP i Infor wprowadzali w tym roku zmiany w zarządach
i odnotowali jedynie skromny wzrost w porównywalnych obszarach biznesowych, koncentracja IFS na zapewnianiu klientom korzyści zaowocowała już siedmioma z rzędu kwartałami wzrostu, który trzykrotnie przewyższał średnią rynkową.

We wszystkich kwartałach 2019 roku wszystkie regiony i obszary biznesowe firmy odnotowały dwucyfrowy wzrost. Przychody pionu zarządzania usługami serwisowymi w terenie wzrosły o 51%, a pionu lotnictwa
i obrony o 38% rok do roku.

Popyt na rozwiązania chmurowe IFS wciąż rósł — przychody z usług chmurowych i usług SaaS
(z wyłączeniem rozwiązań Astea i WorkWave) wzrosły o 56% rok do roku.

„Jestem niezwykle dumny, że mogę stać na czele zespołu, który osiągnął te imponujące wyniki. Nie mam wątpliwości, że nasi pracownicy rozumieją nasze priorytety, czują się odpowiedzialni za postępy i starają się zapewnić klientom jak najlepszą obsługę. Nasz wyróżnik — ukierunkowanie na klienta — to nie tylko słowa, ale dostarczanie naszym klientom wymiernych korzyści” — powiedział Darren Roos, prezes i dyrektor generalny IFS. „Inwestycje dokonane w zeszłym roku w zwiększanie możliwości naszych produktów
i partnerów przyniosą naszej firmie długoterminowe korzyści i wywrą pozytywny wpływ na naszych klientów — zarówno w 2020 roku, jak i w kolejnych latach”.

„Wyniki finansowe za 2019 rok świadczą o tym, że nasza firma odnotowuje wzrost we wszystkich obszarach swojej działalności” — dodała Constance Minc, dyrektor finansowy IFS. W 2019 r. wzmocniliśmy wszystkie nasze działy poprzez strategiczne inicjatywy w zakresie transformacji, aby być w stanie lepiej obsługiwać naszych klientów. Ten cykl inwestycji będzie kontynuowany w 2020 roku”.

Najważniejsze dane finansowe i operacyjne za rok finansowy 2019*, wzrost rdr:

  • Przychody z licencji w roku finansowym 2019 wyniosły 1 518 mln SEK (161 mln USD), co stanowi wzrost o 32% w porównaniu z rokiem 2018.
  • Przychody z usług wsparcia technicznego w roku finansowym 2019 wyniosły 1 911 mln SEK (202 mln USD), co stanowi wzrost o 16%.
  • Przychody z usług konsultingowych w roku finansowym 2019 wyniosły 2 174 mln SEK
    (230 mln USD), co stanowi wzrost o 14%.
  • Skorygowany zysk EBITDA w roku finansowym 2019 wyniósł 1 454 mln SEK (154 mln USD),
  • co stanowi wzrost o 32%.
  • Przychody netto w roku finansowym 2019 wyniosły 6 317 mln SEK (668 mln USD), co stanowi wzrost o 20%.
  • Na strategicznych rynkach rozwojowych IFS również nastąpił dwucyfrowy wzrost przychodów
    z licencji — w sektorze lotnictwa i obrony wzrosły one w porównaniu z rokiem 2018 o 38%,
    a w segmencie zarządzania serwisem w terenie o 51%.
  • Przychody IFS z rozwiązań chmurowych i rozwiązań SaaS (z wyłączeniem rozwiązań Astea
    i WorkWave) w roku finansowym 2019 wzrosły o 56% w porównaniu z analogicznym okresem
    w 2018 roku.

W 2019 r. firma zdobyła wielu prestiżowych klientów w pięciu obsługiwanych przez siebie branżach — w tym firmy SPIE, Rolls-Royce, Tietex, Revima, Resolute Mining, Primo i Cryostar. 

Ponadto, zdając sobie sprawę z ogromnego znaczenia rozwiniętej sieci partnerów, IFS połączył siły z firmą PTC w celu wprowadzania innowacji produktowych oraz z firmą Acumatica w celu wprowadzania innowacji
w zakresie kanałów dystrybucji. Z kolei w grudniu 2019 r. sfinalizował przejęcie spółki Astea International, aby zostać liderem rynku rozwiązań do zarządzania usługami serwisowymi w terenie.

Dynamiczny rozwój firmy zauważyli również analitycy z całego świata, uznając IFS za lidera w raportach 2019 Gartner Magic Quadrant for Field Service Management Software, 2019 IDC MarketScape for Worldwide Manufacturing Field Service Applications oraz 2019 IDC MarketScape for Asset-Intensive
EAM Applications. 

Firma jest przekonana, że w roku 2020 i kolejnych latach będzie w stanie realizować swoje cele, które obejmują dalszy rozwój jej sieci partnerów oraz dalsze inwestycje w badania i rozwój.

*Uwaga: dane dotyczące wzrostu są oparte na koronach szwedzkich i podawane w walucie lokalnej.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.ifs.com/corp/company/financial-results/.

 

Informacje o firmie IFS

IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją
i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu
z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją.
Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.

Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland

Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: blog.ifs.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: IFS Poland
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone Biuro prasowe
2025-01-31 | 10:20

Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone

Firma elektryczna Elektro-Koncept Kraków została oficjalnym dystrybutorem systemu smart home Loxone. Od teraz klienci z Krakowa i okolic mogą na własne oczy przekonać się,
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Transport

Rząd pracuje nad nowymi warunkami testowania pojazdów autonomicznych. Do dopuszczenia ich do ruchu jeszcze daleka droga

Trwają prace nad przepisami, które ułatwią testowanie w Polsce pojazdów pół- i autonomicznych. Zmienią się m.in. definicje zawarte w ustawie z 2018 roku, by możliwe było wykorzystanie do testów pojazdów o pełnej autonomii. Do wprowadzenia takich aut na drogi jeszcze daleka droga, choć eksperci widzą w nich remedium na wiele bolączek, m.in. na niedobór zawodowych kierowców czy wykluczenie transportowe konkretnych grup społecznych i obszarów. Wiele wątpliwości wciąż budzą kwestie bezpieczeństwa i przygotowania kierowców.

Ochrona środowiska

OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie poświęconym Polsce podtrzymuje prognozy wzrostu gospodarczego na obecny i kolejny rok na poziomie 3 proc. i więcej. Jeszcze szybciej będzie jednak rosła inflacja, co sprawi, że Rada Polityki Pieniężnej będzie prowadziła restrykcyjną politykę pieniężną. Mimo sukcesów gospodarczych OECD dostrzega zagrożenia wynikające z rosnącego zadłużenia naszego kraju. Proponuje m.in. progresywny podatek od nieruchomości według jej wartości.

Ochrona środowiska

Od przyrody zależy połowa światowego PKB. Za mało się mówi o jej roli i konieczności odbudowy ekosystemów

– W narracji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie polskiej prezydencji za mało mówi się o przyrodzie, a to od niej zależy połowa światowego PKB oraz bezpieczeństwo żywnościowe i społeczne – ocenia dr Paulina Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych. O tym, jak ważna jest komunikacja tego aspektu, świadczy sytuacja z unijnym rozporządzeniem dotyczącym odbudowy ekosystemów, które spotyka się z dużą niechęcią m.in. ze strony rolników obawiających się zalewania pól. Nowe prawo będzie mieć jednak szereg korzyści dla rolnictwa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.