II etap projektu Nadolnik na półmetku sprzedaży
Ponad 100 lokali w II etapie Nadolnik Compact Apartments znalazło swoich nabywców. Przy ulicy Nadolnik w Poznaniu powstają smart apartamenty o powierzchni 19-52 mkw. Na czym polega novum tego projektu i dlaczego cieszy się aż takim zainteresowaniem?
Deweloper Grupa Partner rozwija już II etap inwestycji Nadolnik Compact Apartments. Warto podkreślić, że takiego przedsięwzięcia na poznańskim i wielkopolskim rynku nieruchomości jeszcze nie było. Przy ulicy Nadolnik w Poznaniu, niedaleko Ronda Śródka powstanie łącznie ponad 1000 smart apartamentów, o zróżnicowanej powierzchni od 19 do 52 mkw. I etap już został zrealizowany, a teraz trwa budowa drugiego. Na czym konkretnie polega novum tego projektu? – Smart apartament na Nadolniku to propozycja dla osób poszukujących pierwszej, własnej nieruchomości. Mogą to być studenci, którzy wolą mieć własne lokum, niż wynajmować, dobrze będą się tu czuć absolwenci wyższych uczelni, ponieważ dla nich lokal na Nadolniku będzie idealny na start. Dla freelancera pracującego zdalnie, smart apartament stanie się przestrzenią do realizowania celów biznesowych. A to wszystko w otoczeniu Parku Ks. Tadeusza Kirschke w Poznaniu, niedawno zrewitalizowanego – opisuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Z drugiej strony, wśród nabywców smart apartamentów są też inwestorzy. Posiadając nadwyżkę kapitału, z chęcią lokują ją w nieruchomość, zwłaszcza, że biorąc pod uwagę atrakcyjność całego kompleksu Nadolnik, najemcy z pewnością się znajdą. – Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, koncepcję dotyczącą otoczenia inwestycji oraz kompleksowość oferty, Nadolnik Compact Apartments to novum – mówi Karolina Skrzypek, reprezentująca Grupę Partner. Zakup smart apartamentu, następnie wynajem pozwalają regularnie zarabiać, w skali 6 procent na rok. Lokal przy ul. Nadolnik będzie dobrym rozwiązaniem dla klienta biznesowego, często podróżującego do Poznania. To większa swoboda, bez doby hotelowej, limitów, dodatkowych opłat, a nieruchomość jest na własność. – Możliwości, jakie oferuje nasz projekt, jest bardzo dużo – mówi Karolina Skrzypek.
Już ponad 100 lokali w II etapie Nadolnik Compact Apartments zostało zarezerwowanych bądź sprzedanych, co oznacza, że deweloper jest na półmetku sprzedaży. Biorąc pod uwagę fakt, że ta część inwestycji będzie gotowa w przyszłym roku, wynik sprzedażowy należy uznać za bardzo dobry. Grupa Partner trafia do szerokiego grona odbiorców, a całość uzupełnia przystępna propozycja cenowa, od 128 700 zł netto. Każdy smart apartament posiada aneks kuchenny, łazienkę i przestrzeń dzienną. Do smart apartamentów na Nadolniku przynależą tarasy lub balkony – część z nich z widokiem na park. Deweloper realizuje także inwestycję mieszkaniową Śródka OdNowa 2, gdzie w sprzedaży zostały już tylko dwa lokale mieszkalne.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.