Iliard w Grupie Reesco. Powstaje spółka Reesco Hospitality.
Triple PR
Jaktorowska 5/68
01-202 Warszawa
natalia.bodziony|triplepr.pl| |natalia.bodziony|triplepr.pl
534 931 911
www.triplepr.pl
Pracownia projektowa Iliard Architecture & Interior Design oraz Grupa Reesco łączą siły i kompetencje tworząc usługę design & build w wybranych sektorach nieruchomości komercyjnych. Równolegle podmioty powołały wspólnie spółkę Reesco Hospitality, która będzie zajmować się obiektami hotelowymi i PRS – w zakresie projektowania i realizacji nowych obiektów oraz interior design. Iliard dodatkowo wnosi do Grupy Reesco kompetencje projektowe w zakresie budynków i powierzchni biurowych.
W wyniku zawartej w pierwszym kwartale 2021 roku umowy, renomowana krakowska pracownia architektoniczna Iliard weszła do Grupy Reesco. Powołana przez oba podmioty spółka Reesco Hospitality będzie zajmować się projektowaniem i wykonawstwem inwestycji hotelowych oraz PRS. W jej zarządzie zasiądą Wojciech Witek i Łukasz Koziana, jednocześnie pozostając w zarządzie Iliard i kontynuując działanie Iliard jako architektonicznej pracowni projektowej.
Grupa Reesco intensywnie rozwija się i poszerza specjalizacje w poszczególnych sektorach nieruchomości. Po powołaniu spółki Reesco Retail przyszedł czas na stworzenie zespołu dedykowanego hotelom. Połączenie projektantów Iliard i zespołu wykonawczego Reesco daje możliwość stworzenia oferty design & build w sektorach biurowym, handlowym, hotelowym czy mieszkań na wynajem (PRS).
Naszym celem było stworzenie zespołu, który będzie najlepszy w sektorze hotelowym, biurowym i PRS w Polsce. Nawiązując współpracę z Iliard pozyskaliśmy topową pracownię architektoniczną, która projektuje obiekty biurowe, hotelowe i wnętrza w najważniejszych lokalizacjach w Polsce i Europie. Dzięki połączeniu obu obszarów design & build w ramach Reesco Hospitality, będziemy mogli dać inwestorom komfort przeprowadzenia przez cały proces, od analizy działki, przez projektowanie i wycenę, aż do realizacji i oddania prac budowlanych – mówi Artur Winnicki, CEO Grupy Reesco.
Wejście do Grupy Reesco uzupełnia nasze wzajemne know-how i kompetencje. Reesco jest ważnym graczem na mapie wykonawców przebudów i fit-outu biur oraz od kilku lat hoteli i galerii handlowych. Bycie częścią Grupy Reesco daje nam również duży impuls do wzrostu i rozwoju. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca stworzy ważną siłę na rynku biurowym i hotelowym w Polsce – podkreśla Wojciech Witek, współzałożyciel Iliard i Reesco Hospitality.
Rynkową pozycję Iliard potwierdza fakt stałej współpracy pracowni z największymi sieciami hotelowymi na świecie, takimi jak Marriott, Hilton, Accor, Louvre czy Radisson Hotel Group. Projekty brył i wnętrz hoteli, które firma zrealizowała dla tych marek, znajdują się w wielu europejskich miastach. W minionym roku Iliard otrzymało tytuł Pracowni Projektowej Roku w konkursie Hotelarskie Inwestycje Roku 2020. Pracownia jest także odpowiedzialna za projekt architektoniczny krakowskiego biurowca AFI V.Offices, który otrzymał drugi najwyższy w historii wynik certyfikatu BREEAM dla budynku biurowego na świecie.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.