Komunikaty PR

Imprezy firmowe – 3 kluczowe powody, dla których warto je organizować

2020-02-04  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP DKK ( 1.02 MB )

Według danych OECD w 2019 r. polski pracownik przepracował średnio 1792 godziny rocznie. W Europie ten wynik pobiła jedynie Grecja. Jednocześnie okazało się, że Polska znajduje się w gronie najmniej produktywnych krajów Unii Europejskiej. Co to oznacza? Polscy pracownicy są przepracowani i mało wydajni. W obliczu tych faktów, spotkanie integracyjne może stać się inwestycją oferującą najlepszą stopę zwrotu.

 

Imprezy firmowe – inwestycja z gwarantowanym zyskiem

Dzisiaj stwierdzenie, że firmę tworzą ludzie, jest aktualne jak nigdy wcześniej. To przecież pracownicy, ich zaangażowanie w pracę, przekładają się na sukces firmy i tworzenie przewagi konkurencyjnej. Nawet najnowocześniejsza technologia nie zastąpi człowieka, tymczasem nadal nie każda firma jest świadoma, że zasoby ludzkie to jej najcenniejszy kapitał. Przepracowani, przemęczeni, zestresowani – tacy pracownicy naprawdę nie służą kształtowaniu wizerunku firmy. Jak to zmienić? Jedną z form inwestycji w pracowników są imprezy firmowe. Jak wynika z danych portalu  Briefly, średni budżet na osobę na imprezę firmową w Polsce wynosi 235 zł. I bez wątpienia są to bardzo dobrze wydane pieniądze.

 

Sposób na utrzymanie zaangażowania pracowników

Badanie Gallupa wykazało, że tylko 13% pracowników jest zaangażowanych w pracę. Istnieje ogromna różnica między zaangażowanymi i nie zaangażowanymi pracownikami. Ci drudzy pojawiają się w firmie tylko po to, by otrzymać wypłatę. Zaangażowani pracownicy są aktywną częścią kultury firmy. Praca sprawia im radość  i dokładają wszelkich starań, by przyczynić się do sukcesu firmy. Są przy tym świadomi roli, jaką pełnią w tym procesie. Organizacja imprez firmowych jest więc świetną okazją by docenić pracowników i okazać im wdzięczność za codzienne zaangażowanie, a tym samym – upewnić w słuszności ich działań.

Imprezy firmowe są także świetnym sposobem na zbliżenie do siebie członków zespołu - spójne zespoły są bardziej produktywne i kreatywne. Ponadto jeśli ma się w firmie przyjaciela lub zgrany zespół, przyjście do pracy staje się o wiele bardziej ekscytujące, a sama praca wiąże się z wkładaniem wszelkich starań w realizowane projekty. Co przekłada się dla firmy na wymierne efekty.

 

Tradycyjne podejście już nie wystarcza

Jeszcze kilka lat temu normą było spotkanie integracyjne przy piwie, w pobliskiej restauracji. Dzisiejsze imprezy firmowe nie mają z tym nic wspólnego. Jeśli piwo, to w browarze, albo w formie warsztatów piwowarskich. Skala możliwości sprawiła, że organizację imprez firmowych coraz częściej zleca się profesjonalistom. Firmom mającym doświadczenie w organizowaniu eventów szytych na miarę, w świetnie skomunikowanych obiektach, gdzie imprezy firmowe są organizowane według kilkudziesięciu scenariuszy. - Firmy coraz częściej zdają sobie sprawę, że wysokie wynagrodzenie nie jest najważniejsze. W dobie ogromnej rotacji pracowników coraz trudniejsze staje się także zatrzymanie największych talentów w obecnym miejscu pracy.  Dostarczanie pracownikom unikatowych, pozapłacowych benefitów w postaci imprez firmowych, staje się więc standardem-  wyjaśnia Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka Dworu Korona Karkonoszy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Dwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata Biuro prasowe
2024-05-14 | 16:20

Dwie na trzy firmy należące do kobiet utrzymują się na rynku ponad 3 lata

Wśród biznesów zakładanych przez kobiety aż 85 proc. jest w stanie przetrwać pierwsze dwa lata działalności. Najbardziej decydujący jest drugi rok prowadzenia firmy, jednak
Firma Platige Image otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich
2024-05-13 | 19:23

Platige Image otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich

Las Palmas zostaje kolejnym miejscem na mapie świata, gdzie swoją siedzibę uruchamia Platige Image, dołączając do kilkunastu studiów, które otworzyły swoje podwoje na wyspach
Firma Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową
2024-05-07 | 15:25

Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową

Martin Kaczmarski wprowadza nową usługę dla przedsiębiorstw     Blisko 9 na 10 firm z sektora MŚP wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. W razie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.