Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 - bezkompromisowa “siedemdziesiątka” dla wy
Efektowna, wydajna, gotowa na więcej - taka ma być karta graficzna GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 od Inno3D. Konstrukcja wyposażona w składające się z czterech wentylatorów chłodzenie powietrzne iChill jest fabrycznie podkręcona i ma z łatwością radzić sobie z najnowszymi grami i technologiami takimi jak Ray Tracing.
Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 to topowa, chłodzona powietrzem edycja “siedemdziesiątki” ze znaczkiem Ti. Mająca 300 mm długości konstrukcja jest przykryta chłodzeniem iChill X4 z czterema wentylatorami. Trzy z nich mają po dziewięć centymetrów średnicy i tłoczą powietrze przez cienkie żeberka radiatora. Odpromiennik posiada siedem ciepłowodów mających bezpośredni kontakt z procesorem graficznym (DHT) i ponad 0,8 m kw. powierzchni wymiany ciepła.
W miejscu sekcji zasilania umieszczono czwarte, 4,5-centymetrowe śmigło pompujące dodatkowe porcje chłodnego powietrza. W rezultacie chip Ampere z 6144 rdzeniami CUDA na pokładzie, ma osiągać w trybie Boost 1830 MHz, a więc więcej niż modele referencyjne Nvidii. Bez zmian pozostały z kolei zegary 8-gigabajtowej pamięci GDDR6X (256-bit), która pracuje z szybkością 19 Gbps. Do stabilnego działania GPU niezbędne jest dodatkowe zasilanie - dwie wtyczki PCI-E 8-pin.
Decydujący się na zakup karty Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 powinni też dysponować zasilaczem o mocy nie mniejszej niż 750 W i trzema slotami w obudowie. Prezentowany model okraszono iluminacją RGB LED. Podświetlenie jest programowalne i można je dostosować zarówno z poziomu aplikacji producenta (TuneIT), jak i płyty głównej. Synchronizację z innymi komponentami ma ułatwić wsparcie dla technologii takich jak Aura Sync, Mystic Light i RGB Fusion.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 jest już dostępna w sprzedaży. Jej ceny wahają się w zależności od sklepu, aczkolwiek producent pracuje nad poprawieniem jej dostępności. To powinno przełożyć się na korzystniejsze oferty w niedalekiej przyszłości.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA104 (6144 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1830 MHz
- pamięć graficzna: 8 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19 Gbps
- magistrala: 256-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 135 mm
- wysokość: 3 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 wtyczki 8-pin, zasilacz min. 750 W

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.