Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 - bezkompromisowa “siedemdziesiątka” dla wy
Efektowna, wydajna, gotowa na więcej - taka ma być karta graficzna GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 od Inno3D. Konstrukcja wyposażona w składające się z czterech wentylatorów chłodzenie powietrzne iChill jest fabrycznie podkręcona i ma z łatwością radzić sobie z najnowszymi grami i technologiami takimi jak Ray Tracing.
Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 to topowa, chłodzona powietrzem edycja “siedemdziesiątki” ze znaczkiem Ti. Mająca 300 mm długości konstrukcja jest przykryta chłodzeniem iChill X4 z czterema wentylatorami. Trzy z nich mają po dziewięć centymetrów średnicy i tłoczą powietrze przez cienkie żeberka radiatora. Odpromiennik posiada siedem ciepłowodów mających bezpośredni kontakt z procesorem graficznym (DHT) i ponad 0,8 m kw. powierzchni wymiany ciepła.
W miejscu sekcji zasilania umieszczono czwarte, 4,5-centymetrowe śmigło pompujące dodatkowe porcje chłodnego powietrza. W rezultacie chip Ampere z 6144 rdzeniami CUDA na pokładzie, ma osiągać w trybie Boost 1830 MHz, a więc więcej niż modele referencyjne Nvidii. Bez zmian pozostały z kolei zegary 8-gigabajtowej pamięci GDDR6X (256-bit), która pracuje z szybkością 19 Gbps. Do stabilnego działania GPU niezbędne jest dodatkowe zasilanie - dwie wtyczki PCI-E 8-pin.
Decydujący się na zakup karty Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 powinni też dysponować zasilaczem o mocy nie mniejszej niż 750 W i trzema slotami w obudowie. Prezentowany model okraszono iluminacją RGB LED. Podświetlenie jest programowalne i można je dostosować zarówno z poziomu aplikacji producenta (TuneIT), jak i płyty głównej. Synchronizację z innymi komponentami ma ułatwić wsparcie dla technologii takich jak Aura Sync, Mystic Light i RGB Fusion.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3070 Ti iChill X4 jest już dostępna w sprzedaży. Jej ceny wahają się w zależności od sklepu, aczkolwiek producent pracuje nad poprawieniem jej dostępności. To powinno przełożyć się na korzystniejsze oferty w niedalekiej przyszłości.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA104 (6144 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1830 MHz
- pamięć graficzna: 8 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19 Gbps
- magistrala: 256-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 135 mm
- wysokość: 3 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 wtyczki 8-pin, zasilacz min. 750 W

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.