Inno3D GeForce RTX 3080 Ti Frostbite - flagowe GPU w królewskim wydaniu

Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 Ti Frostbite to konstrukcja dla tych, dla których tylko najlepsze jest wystarczająco dobre. Topowe GPU otrzymało wodne chłodzenie wraz z programowalnym podświetleniem. W rezultacie nowość ma być chłodniejsza o kilkanaście stopni od referenta, cichsza i bardziej efektowna.
Inno3D GeForce RTX 3080 Ti Frostbite to karta z układem Ampere GA102, który posiada 10240 rdzeni CUDA. Jest on sprzęgnięty z 12 GB pamięci VRAM typu GDDR6X (384-bit). Fabrycznie podkręcony chip ma osiągać w trybie Boost 1710 MHz, nie nagrzewając się przy tym nadmiernie. Według producenta temperatura układu nie przekracza 62 stopni Celsjusza, podczas gdy niżej taktowany referent ma uzyskiwać o 13 stopni więcej.
Kultura pracy także ma przemawiać na korzyść karty Inno3D GeForce RTX 3080 Ti Frostbite. Całość ma 226 mm długości i zajmuje dwa sloty. Takie połączenie osiągów i kompaktowych rozmiarów ma być zasługą chłodzenia Frostbite, które w serii RTX 30 przeszło kurację odmładzającą. Usprawniono m.in. przepływ cieczy, zmieniono rozmieszczenie komponentów, odchudzono do jednego milimetra termopady.
Blok wykonany z czystej, niklowanej miedzi także jest cieńszy i ma 5,5 mm grubości. W dalszym ciągu gracze mają do dyspozycji programowalne podświetlenie RGB LED. Można nim zarządzać z poziomu oprogramowania (producentów płyt głównych), dzięki kompatybilności z systemami takimi jak: Aura Sync, Mystic Light czy RGB Fusion. Fani marki mają też do wyboru aplikację TuneIT przygotowaną przez producenta.
Dzięki niej można monitorować parametry pracy, poeksperymentować z taktowaniami czy znaleźć idealne nastawy wbudowanej iluminacji. Jak przystało na flagowca, karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 Ti Frostbite wymaga dodatkowego zasilania. Potrzebne są dwie 8-pinowe wtyczki PCI-Express i zasilacz o mocy minimum 750 W.
Prezentowana karta powinna powoli pojawiać się w ofertach sklepów. Producent dokłada wszelkich starań, aby jej dostępność była jak najlepsza.
Dane techniczne:
- https://www.inno3d.com/images/products/spec_sheet/products_id_609.pdf

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.