INPRO współtworzy miasto - w Gdańsku Kokoszkach powstanie ogólnodostępne boisko
INPRO w ramach współpracy z Gminą Miasta Gdańska sfinansuje i wybuduje ogólnodostępne boisko wielofunkcyjne. Inwestycja przy ulicy Osiedlowej w gdańskiej dzielnicy Kokoszki zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych 12 tygodni. Obiekt sportowy będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Gdańska.
INPRO w ramach współpracy z Gminą Miasta Gdańska sfinansuje i wybuduje ogólnodostępne boisko wielofunkcyjne. Inwestycja przy ulicy Osiedlowej w gdańskiej dzielnicy Kokoszki zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych 12 tygodni. Obiekt sportowy będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Gdańska.
W gdańskiej dzielnicy Kokoszki powstanie ogólnodostępne boisko wielofunkcyjne. Całość prac sfinansuje i zrealizuje spółka INPRO na działce należącej do Gminy Miasta Gdańska.
Obiekt o nawierzchni poliuretanowej EPDM z podbudową i wymiarach ok. 34 m x 18,5 m dostosowany będzie do różnych dyscyplin sportowych. Boisko zostanie wyposażone w dwie bramki do piłki ręcznej, dwa kosze do koszykówki. Na terenie boiska powstanie ogrodzenie o wysokości 4,1 m oraz piłkochwyty o wysokości 6,1 m. Inwestycja obejmie również budowę ciągu pieszego o szerokości 2 m i długości 34 m. Zamontowane zostaną także elementy małej architektury: 5 ławek, 1 kosz oraz 7 stojaków na rowery.
Inwestycja w dużym stopniu uatrakcyjni otoczenie oraz wzbogaci infrastrukturę rekreacyjną służącą mieszkańcom Gdańska, w tym także przyszłym nabywcom lokali na osiedlu Start realizowanym w sąsiedztwie przez dewelopera.
Porozumienie w sprawie budowy boiska zostało podpisane przez Panią Monikę Chabior – Zastępcę Prezydenta Miasta Gdańska oraz Krzysztofa Maraszka, Prezesa Zarządu INPRO S.A. Umowa została zawarta przy udziale Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska oraz Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Prace budowlane już się rozpoczęły, a zakończenie realizacji projektu planowane jest w ciągu 12 tygodni.
– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z Gminą Miasta Gdańska. Jesteśmy przekonani, że wielofunkcyjne boisko znacznie uatrakcyjni infrastrukturę rekreacyjną i użytkową okolicy. Jednocześnie będzie miało pozytywny wpływ na komfort użytkowania przestrzeni publicznej. Będzie to doskonałe miejsce do integracji obecnych i nowych mieszkańców gdańskiej dzielnicy Kokoszki – powiedział Krzysztof Maraszek, Prezes Zarządu Spółki INPRO.
Spółka INPRO zawsze stara się, aby tworzone przez dewelopera miejsca stanowiły wygodną i funkcjonalną przestrzeń dla wszystkich osób zamieszkujących okoliczne tereny. W tym celu już na etapie planowania inwestycji Start przedstawiciele INPRO S.A. spotkali się z Radą Dzielnicy Kokoszki w Gdańsku oraz przedstawicielami mieszkańców. Wówczas zaproponowano wybudowanie ogólnodostępnego boiska.
Inwestycja w gdańskich Kokoszkach to kolejny projekt realizowany przez INPRO, mający na celu polepszenie jakości codziennego życia mieszkańców Trójmiasta i okolic. W ostatnim czasie firma podpisała m.in. porozumienie z Urzędem Miasta Rumia, w ramach którego INPRO przeprowadzi modernizację fragmentu brzegu rzeki Zagórska Struga, tworząc tym samym nowe centrum wypoczynku i rekreacji.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.