Intensywny rozwój SwipBox w Finlandii
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Rynek e-commerce w Finlandii gwałtownie przyspieszył między innymi w wyniku pandemii, a wraz z nim wzrósł popyt na automaty paczkowe. Lehtipiste, firma dystrybuująca gazety i magazyny na terenie całego kraju, w ciągu kilku najbliższych miesięcy podwoi swoją sieć urządzeń do odbioru przesyłek. Dostawcą automatów pod marką Pakkettpiste jest SwipBox.
W ostatnich latach Lehtipiste oraz SwipBox rozwijały gęstą i agnostyczną sieć automatów pod nazwą Pakkettpiste na terenie Finlandii. Ze względu na intensywny rozwój e-handlu i wymagań użytkowników końcowych w zakresie wygodnych dostaw pierwszej oraz ostatniej mili, obie firmy zdecydowały się rozszerzyć współpracę. Do końca września sieć obejmie ponad 2400 urządzeń w około 600 lokalizacjach.
Nasze działania pozwoliły zwiększyć wygodę kupujących online w Finlandii poprzez sukcesywne rozszerzanie sieci automatów. SwipBox jest jednym z liderów w naszym regionie i doskonale rozumie nasze lokalne potrzeby, wspierając nas w dostarczaniu rozwiązań, z których mogą korzystać nasi klienci – powiedział Timo Varri, dyrektor ds. produkcji i logistyki w Lehtipiste.
Zakupy internetowe w Finlandii osiągają dynamiczne wzrosty podobnie jak popyt na dostarczanie przesyłek za pomocą automatów. Zwiększenie liczby naszych urządzeń na jednym z kluczowych, europejskich rynków daje nam możliwość dalszego rozwoju oraz skutecznej implementacji naszych innowacyjnych rozwiązań – dodał Kasper Cort, CCO w SwipBox.
Pakkettpiste jest otwartą siecią agnostyczną, z której mogą korzystać różni przewoźnicy na ostatniej mili dostaw. Sieć korzysta z ekosystemu automatów paczkowych SwipBox Classic.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.