Komunikaty PR

i-PRO obchodzi pierwsze urodziny

2022-10-19  |  15:00

Dostrzegając szybkie tempo innowacji i wzrostu firmy od momentu uniezależnienia się od Panasonic w 2019 roku, i-PRO Co, Ltd., globalny lider w zakresie profesjonalnych systemów bezpieczeństwa specjalizujący się w kamerach wspomaganych sztuczną inteligencją, bezpieczeństwie publicznym i urządzeniach medycznych, świętuje kluczowe osiągnięcia, które będą kształtować przyszłość branży bezpieczeństwa.

 

Założona w październiku 2019 roku, jako spin-off z Panasonic Security Systems Business Division, dziś firma i-PRO zajmuje wyjątkową pozycję na rynku zabezpieczeń, łącząc w sobie siłę i innowacyjnego ducha firmy typu start-up wraz z bogatym dziedzictwem i zestawem umiejętności nabytych przez ponad 60 lat innowacji z Panasonic. Skupiając się na rozwoju biznesu za pomocą nowych technologii, wspieranych przez nową wizję i nową strategię, i-PRO EMEA obchodzi swoją pierwszą rocznicę istnienia jako niezależna firma.

 

Upowszechnienie sztucznej inteligencji

 

Misją firmy i-PRO jest powszechne udostępnienie możliwości sztucznej inteligencji na całym rynku nadzoru. W ciągu ostatniego roku firma wprowadziła ponad 100 nowych kamer wyposażonych w AI (w tym nagradzaną kamerę wieloczujnikową), czyniąc i-PRO jedną z najbardziej innowacyjnych firm na rynku zabezpieczeń.

 

Kamery AI nie wszystkie są stworzone jednakowo: implementacja sztucznej inteligencji przez i-PRO różni się od innych produktów na rynku. Wykorzystując potężne chipy Ambarella, kamery i-PRO mają do dyspozycji niesamowitą moc AI, która pozwala im uruchamiać wiele analiz jednocześnie. Przetwarzanie krawędziowe, zwłaszcza w przypadku opartego na sztucznej inteligencji wykrywania obiektów i danych atrybutowych, odciąża serwery back-endowe, czy to lokalne czy w chmurze, umożliwiając skalowanie systemu bez znaczących dodatkowych kosztów.

 

Według Novaira Insights, AI deep learning będzie stanowić 58% światowego rynku kamer monitoringu do 2026 roku. Uważamy, że zdolność do analizy danych, liczenia ludzi, rozpoznawania tablic rejestracyjnych, identyfikacji pojazdów, kolorów itp. powinna być standardową ofertą w kamerach.

 

Dzięki kamerom z obsługą sztucznej inteligencji klienci mogą zaspokoić dzisiejsze potrzeby, jednocześnie zabezpieczając swoje instalacje na przyszłość, bez ponoszenia znacznych kosztów, powiedział Norio Hitsuishi, Global Head of Product Management w i-PRO. Ale co ważniejsze, AI zwiększa świadomość sytuacyjną w czasie rzeczywistym i pozwala, aby bezpieczeństwo stało się proaktywne, a nie reaktywne, dodaje Hitsuishi.

 

Cybersecurity

 

IoT i inteligentne urządzenia, w tym kamery wspomagane sztuczną inteligencją na krawędzi, mają wysoką odporność na cyberataki, które mogą zagrozić całej organizacji. Osiągnąwszy najwyższy poziom certyfikacji cyberbezpieczeństwa ze zgodnością do FIPS 140-2 poziomu 3, rozwiązania i-PRO są zgodne z NDAA, godne zaufania i cyberbezpieczne.

 

Ponieważ zagrożenia cybernetyczne wciąż ewoluują i stają się coraz bardziej wyrafinowane, konieczne jest edukowanie nas samych, integratorów systemów i użytkowników końcowych w zakresie najlepszych praktyk i tego, czego należy szukać podczas określania dobrze zabezpieczonego systemu. Bezpieczeństwo cybernetyczne jest sprawą globalną, a i-PRO chce być liderem w dziedzinie otwartego AI-edge computing poprzez sprzęt zgodny z NDAA i cyberbezpieczny, aby zapewnić integralność metadanych, mówi Gerard Figols, prezes i-PRO EMEA.

 

Strategia łańcucha dostaw

 

Pomimo szybkiej inflacji i niedoborów komponentów w branży, i-PRO zobowiązało się również do utrzymania konkurencyjnych cen. Firma wprowadziła również usługę szybkiej dostawy z nawet dwu- lub trzydniowym terminem realizacji dla kluczowych modeli, aby zapewnić swoim partnerom możliwość zaspokojenia wymagań projektowych. Czas realizacji zamówień i-PRO był znacznie krótszy niż u innych producentów dzięki temu, że firma posiada własną fabrykę i efektywnie zarządza zapasami komponentów.

 

Dzięki własnemu zapleczu produkcyjnemu i bliskiej współpracy z kluczowymi dostawcami byliśmy w stanie produkować i dostarczać produkty niezawodnie i terminowo. Podkreśla to zaangażowanie i-PRO w bycie elastycznym i zwinnym producentem dla naszych klientów i pozycjonuje nas jako zaufanego partnera nowej generacji dla branży zabezpieczeń, komentuje Figols.

 

Dzielenie się wiedzą w celu rozpowszechniania innowacji

 

Segment AI na rynku kamer dozorowych rozwija się szybko, podobnie jak linia kamer firmy i-PRO. Aby zapewnić swoim interesariuszom zaufane i dynamiczne sposoby dostępu do informacji i zasobów, firma i-PRO wprowadza szereg narzędzi i inicjatyw mających na celu zapewnienie bezproblemowych doświadczeń dla swoich partnerów i klientów. Obejmuje to uruchomienie nowej platformy i-PRO Active Learning, dzięki której można uzyskać dostęp do szkoleń na żądanie dotyczących najnowszych produktów i technologii firmy i-PRO, a także dokumentacji i wsparcia technicznego.

 

Na tym szybko zmieniającym się rynku naszym głównym celem jest pomoc partnerom w rozwoju i utrzymaniu się na szczycie, aby zapewnić wzajemną wiedzę i rozwój, mówi Gerard Figols.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA Biuro prasowe
2025-05-16 | 15:00

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Jak wynika ze zaktualizowanego raportu przygotowanego przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC) oraz AICPA & CIMA, niemal trzy czwarte największych globalnych firm
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.