ISS zawarł umowę najmu w Fabryce Norblina w Warszawie

Ada Wysocka
Beyond Public Relations
ul. Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.wysocka|bepr.pl| |a.wysocka|bepr.pl
+48 733 332 018
bepr.pl
Od grudnia 2021 roku całe trzecie piętro w budynku Galwan stanie się stałą lokalizacją dla nowo powstałej centrali ISS w Warszawie.
– Postawiliśmy sobie ambitne cele związane z centralą w Warszawie. Wierzymy, że lokalizacja w zrewitalizowanym centrum biznesu oraz dynamiczne i międzynarodowe otoczenie sprawią, że Fabryka Norblin doskonale wpisze się w nasze założenia – mówi Olivier Gaspar, Head of GSS & ISS Hub Warsaw.
W procesie wynajmu ISS reprezentowała firma doradcza Colliers.
– O ulokowaniu siedziby w Fabryce Norblina przez firmę ISS przesądziła nietuzinkowość oraz oryginalność projektu, a także doskonała lokalizacja. Mimo że transkcja została przeprowadzona w trudnym czasie pandemii, chęć współpracy oraz ogromne zaagnażowanie wszystkich stron doprowadziły do jej satysfakcjonującego zakończenia – mówi Bianka Kuchcińska, associate director w Dziale Powierzchni Biurowych w Colliers.
Grupa Capital Park samodzielnie zarządza budowanymi przez siebie obiektami i ma wieloletnie doświadczenie w kreowaniu przyjaznych i sprawnie funkcjonujących miejsc w duchu placemakingu. Realizuje w nich swój autorski program Biuro+, zakładający ponadstandardowe i kreatywne podejście do asset managementu. Jego flagowymi wyróżnikami są wysokiej jakości architektura oraz intuicyjne, komfortowo zaaranżowane wnętrza, promocja sportu, kultury i sztuki, a także wachlarz usług dodatkowych, m.in. platforma do carpoolingu, concierge czy office doctor – pomoc wykwalifikowanej obsługi medycznej wraz z karetką. Ze względu na unikatowy charakter Fabryki i jej przestrzeń – ponad 65 tys. mkw. powierzchni komercyjnej na 2ha pofabrycznego terenu, będzie to flagowa inwestycja w portfolio Grupy. Poziom komercjalizacji powierzchni biurowej w Fabryce Norblina przekroczył poziom 80%.
– Tworzymy miejsca dla ludzi - klientów, gości, pracowników, sąsiadów - dlatego ogromną wagę przykładamy do jakości naszych inwestycji. Od lat budujemy także trwałe i przyjacielskie relacje z najemcami naszych budynków, jesteśmy z nimi w ciągłym kontakcie, słuchamy ich opinii i potrzeb - bo wspólnie z nimi kreujemy miejsca, które są chętnie odwiedzane i przyjazne – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członkini zarządu Grupy Capital Park.
Rewitalizacja Fabryki Norblina, zlokalizowanej w samym sercu warszawskiej Woli, powoli dobiega końca i już w III kwartale br. zostanie udostępniona dla odwiedzających. Na ponad 65 tys. mkw. powierzchni 41 tys. mkw. zajma nowoczesne powierzchnie biurowe klasy A+, a pozostałe 24 tys. mkw. wypełnią koncepty rozrywkowe, kulturalne, gastronomiczne, usługowe czy handlowe. Do najemców zrewitalizowanego kompleksu należeć będą m.in. BioBazar (1,8 tys. mkw.) – pierwszy w Polsce targ oferujący wyłącznie ekologiczne produkty czy foodhall z 26 konceptami gastronomicznymi (3,2 tys. mkw.). W części biurowej kompleksu swoje siedziby będą mieć m.in. Allegro.pl (16,2 tys. mkw.) oraz Globalne Centrum Usług Biznesowych Japan Tobacco International (8,5 tys. mkw.) Zrewitalizowana Fabryka stanie się także miejscem kultury. Pojawi się tam m.in. butikowe kino z siedmioma salami dla łącznie 620 osób (3,3 tys. mkw.), którego partnerem merytorycznym będzie Gildia Reżyserów Polskich, przenosząca tam swoją siedzibę. Odwiedzający posłuchają muzyki na żywo w Piano Barze, a w jednej z zabytkowych hal powstanie klub muzyczny i koncertowy. Blisko 800 mkw. powierzchni zajmie pierwsza w Polsce w pełni interaktywna i cyfrowa galeria sztuki – ART BOX Experience.
Inwestorem i pomysłodawcą rewitalizacji Fabryki Norblina jest Grupa Capital Park. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud SA, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering. Za działania związane z konserwacją zabytków odpowiada firma Monument Service.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.