Komunikaty PR

IS-Wireless z prywatną siecią 5G w Wielkiej Brytanii

2024-03-20  |  01:00
Biuro prasowe

IS-Wireless wdroży swoją Prywatną Sieć 5G w Cardiff, Bath i Shrewsbury. Sieci powstaną w gęsto zaludnionych i wymagających technicznie lokalizacjach takich jak centra miast czy stadiony. Instalacje to znaczący krok ku dywersyfikacji rynku telekomunikacyjnego w Wielkiej Brytanii. 

IS-Wireless został wybrany przez konsorcjum partnerów prywatnych i publicznych, zrzeszonych w projekcie „ONE WORD”, finansowanym przez Departament Nauki, Innowacji i Technologii. Lider konsorcjum, brytyjski operator komórkowy Telet, wybrał cztery lokalizacje dla prywatnej sieci 5G: Cardiff Market Hall i okolice Stadionu Principality, Miasto Bath, w tym historyczne Łaźnie Rzymskie i centrum miasta, oraz obszar Quarry Park w Shrewsbury.

W gęsto zaludnionych obszarach, takich jak te, gdzie nastąpi wdrożenie, utrzymanie wysokiej wydajności sieci jest wyzwaniem. Niezbędne jest tu zagęszczenie sieci by dostosować pojemności do zmieniających się potrzeb. Jednak gęstsza sieć może prowadzić do większych zakłóceń. To właśnie tutaj Prywatne 5G IS-Wireless wnosi istotną wartość. 

„Dzięki naszemu inteligentnemu kontrolerowi Near-RT RIC (RAN Intelligent Controller) nie postrzegamy zakłóceń jako problemu. Albo zapobiegamy temu zjawisku, albo wykorzystujemy je na swoją korzyść, ponieważ zarządza tym nasz RIC. Zwiększamy pojemność poprzez poprawę efektywności widmowej” – mówi Artur Chmielewski, dyrektor sprzedaży w IS-Wireless.

„Stworzyliśmy system, który jest świadomy dostępnych zasobów w każdej części sieci komórkowej. System może alokować te zasoby w sposób kooperacyjny i skoordynowany. Przez zasoby rozumiemy zwirtualizowane elementy sieci, takie jak O-DU (Open RAN Distributed Unit) i O-CU (Open RAN Centralized Unit)” – dodaje Rafał Sanecki, dyrektor marketingu w IS-Wireless.

Dzięki temu projektowi IS-Wireless wzmacnia swoją pozycję na rynku brytyjskim, na którym już aktywnie pracuje z innymi dostawcami w ramach finansowanej przez rząd brytyjski inicjatywy SONIC LABS. Projekt „ONE WORD” to kolejny krok w kierunku osiągnięcia celu, jaki postawiła sobie Wielka Brytania, tj. by do 2030 roku 35% ruchu komórkowego było obsługiwane przez sieci otwarte.

"Jesteśmy w Telet bardzo zadowoleni mogąc kierować działaniami mającymi na celu dostarczenie 5G Stand Alone w czterech miastach w Wielkiej Brytanii. Jako sprawdzony dostawca rozwiązań Open RAN, Telet jest podekscytowany współpracą z IS-Wireless i wykorzystaniem ich rozwiązań do optymalizacji sieci” –  powiedział Peter Gradwell, Chief Commercial Officer w Telet.

Konsorcjum składa się z następujących organizacji: Telet, West of England Combined Authority, Bath and North East Somerset Council, City of Cardiff, Shropshire Council, Worcestershire County Council, Lancaster University i Neutral Host Networks CiC. Partnerzy komercyjni to: Radisys, IQ Mobile, Virtuser, Antevia Networks i cellXica.

Instalacje IS-Wireless w Wielkiej Brytanii poprzedziły wdrożenia w Niemczech, m.in. projekt CampusDynA z udziałem T-Systems i Fraunhofer, oraz w Polsce, gdzie powstała m.in. pierwsza prywatna sieć komórkowa 5G w modelu Open RAN na polskiej uczelni (Politechnika Białostocka) oraz pierwsza prywatna sieć 5G w modelu Open RAN Przemysłu 4.0 (hubraum w Krakowie).

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie F5 Networks wzmacnia zespół liderów Biuro prasowe
2024-04-27 | 10:30

F5 Networks wzmacnia zespół liderów

Firma F5, Inc. (NASDAQ: FFIV), globalny lider w dziedzinie bezpieczeństwa i dostarczania aplikacji wielochmurowych, powołuje dwóch nowych członków zespołu kierowniczego. Lyra
IT i technologie Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI
2024-04-26 | 15:00

Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI

Świat goni za AI, prywatne firmy prześcigają się w kolejnych osiągnięciach, a na polskich uczelniach w kwestii edukacji w zakresie sztucznej inteligencji wciąż pozostaje wiele do
IT i technologie Strategiczna współpraca AWS i Deloitte
2024-04-26 | 13:00

Strategiczna współpraca AWS i Deloitte

AWS (Amazon Web Services) i Deloitte, wiodący dostawca usług consultingowych, zawarły nową wieloletnią umowę o strategicznej współpracy, aby pomóc organizacjom na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.