Jeszcze więcej nowych mieszkań w projekcie Murapol Siewierz Jeziorna
Grupa Murapol rozpoczęła oferowanie 165 lokali mieszkalnych zaprojektowanych w pięciu budynkach w ramach trzeciego etapu inwestycji realizowanej w Siewierzu Jeziornej. Wszystkie obecnie wprowadzone do oferty mieszkania wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy oraz opcję smart home. Aktualna oferta stanowi część „projektu1000”, w którym do komercjalizacji w jednym czasie trafiło ponad 1 tys. lokali w sześciu miastach w Polsce.
4-kondygnacyjna zabudowa, funkcjonalne i kompaktowe lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o najbardziej poszukiwanych układach i metrażach od 30 do 59 mkw., przydomowe ogródki na parterze oraz przestronne balkony na wyższych piętrach to propozycja Grupy Murapol w trzecim etapie osiedla Murapol Siewierz Jeziorna, powstającego w ramach zrównoważonej dzielnicy Miasteczko Siewierz Jeziorna.
Dla komfortu mieszkańców, zgodnie ze standardem obowiązującym w oferowanych od ubiegłego roku inwestycjach Grupy, wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w pakiet antysmogowy. W budynkach z aktualnej oferty zostanie wdrożona technologia Home Management System umożliwiająca instalację rozwiązań smart home, pozwalających m.in. zdalnie sterować mediami. Poza powyższymi rozwiązaniami, zastosowany w budynkach HMS obejmie także monitoring wizyjny klatek schodowych, hali garażowych, części wspólnych osiedla oraz wideodomofon.
Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia należąca do Grupy Murapol.
- Osiedle Murapol Siewierz Jeziorna powstaje w ramach zrównoważonej dzielnicy Miasteczko Siewierz Jeziorna, nowatorskiego projektu, który zainteresuje w szczególności osoby ceniące sobie komfort mieszkania poza dużymi aglomeracjami czy ścisłym centrum miasta, które nie chcą jednocześnie tracić dostępu do miejskich udogodnień. O trafności naszego zaangażowania w realizację tego przedsięwzięcia świadczy dotychczasowe zainteresowanie klientów ofertą naszej inwestycji. Mieszkania zaoferowane przez Murapol w pierwszych dwóch etapach projektu Murapol Siewierz Jeziorna znalazły uznanie kupujących ze względu na kompaktowe i funkcjonalne układy. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.
Pierwszy etap inwestycji został nagrodzony w konkursie Housemarket Silesia Awards 2019 w kategorii „Osiedle przyjazne rodzinie”.
Siewierz Jeziorna to pierwszy realizowany w Polsce projekt zrównoważonej dzielnicy, powstającej od podstaw, z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców, bez krzykliwych reklam, ruchliwych ulic i miejskiego chaosu. Osiedle usytuowane jest w otoczeniu natury, w pobliżu Zalewu Przeczycko-Siewierskiego, który zapewnia nie tylko piękne widoki i miejsca do wypoczynku, ale także czyste, pozbawione smogu powietrze. Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu węzła komunikacyjnego drogi krajowej nr 1, dzięki czemu dojazd do Katowic zajmuje zaledwie 20 minut, do Krakowa można się dostać w niecałą godzinę, a mniej niż kwadrans potrzeba, by dotrzeć na lotnisko w Pyrzowicach.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.