KAN z ofertą staży i praktyk na targach Politechniki Białostockiej
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Studenci i absolwenci Politechniki Białostockiej mogą już zgłaszać chęć udziału w wakacyjnych praktykach i stażach w białostockiej firmie KAN. Okazją były marcowe Targi Praktyk i Staży PB.
Tradycyjnie targi miały formułę dni branżowych i obywały się każdego dnia na poszczególnych wydziałach PB. KAN, producent innowacyjnych technologii w branży instalacji wodnych i grzewczych, a także jeden z największych pracodawców w regionie, był obecny ze swoim stoiskiem dwukrotnie. Na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku jego grupą docelową byli studenci i absolwenci wydziału inżynierii środowiska. Przy targowym stoisku przedstawiciele spółki szczegółowo informowali wszystkich zainteresowanych o warunkach rekrutacji, ofercie staży, praktyk i zatrudnienia.
- Kandydaci mieli okazję obejrzeć na żywo pokaz montażu i instruktaż flagowego Systemu KAN-therm UltraLine, zaprezentowany przez pracownika handlu – opowiada Kamila, przedstawicielka działu HR. – Pokaz, jak co roku, wzbudził duże zainteresowanie studentów, a niektórzy sami próbowali swoich sił w montażu.
Studentom Wydziału Budownictwa, KAN oferuje praktyki w dziale doradztwa technicznego (m.in. przy tworzeniu instrukcji i prezentacji produktowych, a także opracowań technicznych), w dziale projektowym (m.in. tworzenie szablonów projektowych i zarządzanie portfelami projektowymi) oraz w dziale produktu (m.in. współpraca przy tworzeniu strategii marketingowej produktu).
Podczas dnia branżowego na Wydziale Mechaniczny PB, ogromnym zainteresowaniem studentów cieszyła się możliwość bezpośredniej rozmowy z Maciejem, technologiem firmy KAN, który rozpoczynał współpracę w spółce właśnie od praktyk studenckich, kontynuował ją, jako stażysta, a obecnie jest zatrudniony w firmie na etacie.
- Studenci pytali, jak wygląda praca na produkcji, czym zajmują się poszczególne działy i struktury, w tym dział utrzymania ruchu, który budził szczególną ciekawość – opowiada technolog. - Interesował ich system pracy, ilość osób zatrudnionych i zadania, jakie mieliby do wykonania podczas praktyk, a także park maszynowy KAN. Największe wrażenie zrobiły na nich wykorzystywane w KAN sześcioosiowe roboty, znanych międzynarodowych producentów.
W przypadku Wydziały Mechaniki, swoją ofertę praktyk i staży firma kieruje do studentów specjalizacji mechanika i budowa maszyn, mechatronika czy automatyka i robotyka, którzy mogą realizować praktyki m.in. w dziale technologii produkcji, w pionie produkcji i w pionie łańcucha dostaw.
- Wszystkim kandydatom na praktyki oferujemy możliwość zdobycia cennego doświadczenia, poszerzenia kwalifikacji, a także nawiązania współpracy po praktykach, a dla najlepszych nagrody finansowe – zachęcają przedstawiciele firmy.
Studenci zainteresowani praktykami w KAN mogą przesyłać swoje CV (zawierające obszar ich zainteresowań) na adres praktyki@kan-therm.com lub praca@kan-therm.com. Praktyki będą trwały od lipca do września 2024.

Mercer Total Remuneration Survey (TRS) – kluczowe wnioski i obserwacje

Dyskusje o pokoleniu Z na rynku pracy, Women on boards i migracjach. Zakończyło się EFNI Wiosna w Warszawie

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.