Karta przedpłacona dla ubezpieczonych – nowość MediSky International
MediSky International wprowadza kolejne udogodnienie dla swoich klientów: przedpłaconą kartę umożliwiającą realizacje płatności za leczenie bez angażowania środków ubezpieczonego. To rozwiązanie to kolejny, obok ochrony międzynarodowej i leczenia szpitalnego, wyróżnik oferty ubezpieczyciela.
– Prezentowane dziś rozwiązanie to odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Realizując proces wdrażania kart mieliśmy na uwadze przede wszystkim ich wygodę. Dzięki karcie pacjenci nie będą zmuszeni do używania własnych środków na żadnym z etapów. Jak wiadomo, koszty opieki medycznej mogą być dotkliwe. Według GUS-u, zaledwie w ciągu roku ceny towarów i usług związanych ze zdrowiem, w tym wizyt prywatnych, poszły w górę średnio o 3,9 proc. – komentuje Arkadiusz Piątek z MediSky International.
W ramach ubezpieczenia można korzystać z usług dowolnie wybranych specjalistów w Polsce i Europie, zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych. Karta jest aktywowana przez ubezpieczyciela w dniu wizyty. Transakcje z pomocą nowego środka płatniczego można realizować we wszystkich placówkach, wyposażonych w terminale.
Klienci MediSky International dzięki wprowadzeniu kart przepłaconych mogą uniknąć problemu „zamrożenia” środków. Zdarza się, że zwrot kosztów leczenia następuje dopiero po przedstawieniu ubezpieczycielowi odpowiednich dokumentów, co sprawa, że dana kwota, przynajmniej na jakiś czas jest niedostępna dla pacjenta. Konieczność przeznaczenia niejednokrotnie dużych środków i możliwość ich odzyskania dopiero po określonym czasie może skutecznie utrudnić i tak skomplikowaną już sytuację osób zmagających się z problemami zdrowotnymi.
Polacy musza leczyć się prywatnie
Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że ponad połowa Polaków mimo regularnego opłacania składek zdrowotnych ponosi dodatkowe koszty leczenia. Tylko co trzeci obywatel leczy się wyłącznie w ramach publicznej opieki zdrowotnej. Średnie ceny jednorazowej porady zazwyczaj znajdują się w przedziale od 80 do nawet 200 zł. Na wyższe wydatki muszą przygotować się pacjenci korzystający z usług specjalistów, na których zapotrzebowanie w kraju jest największe. Mowa tu o m.in. neurologach, ginekologach, urologach czy endokrynologach.
– Nie dziwi zatem rosnąca popularność prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, w ramach których ubezpieczeni mogą korzystać z usług oferowanych w ramach prywatnej opieki zdrowotnej. Dołączenie do naszej oferty kart przedpłaconych, za pomocą których można zrealizować płatność za wizytę w dowolnej placówce w znacznym stopniu usprawni cały proces i w znaczącym stopniu wpłynie na komfort korzystania z polisy – dodaje Arkadiusz Piątek z MediSky International.

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.